isetegija

  Jõulupidu 2006

Kui sa kolmandamal detsembril juhtusid Tartu linnas nägema siinsetelt avataripiltidelt tuttavaid nägusid ja ei saanud aru, mis toimub, siis nüüd oled mõistmisega lootusetult hiljaks jäänud ja peo maha maganud, millest on muidugi väga kahju, sest pidu oli tore.

Kuna maakonniti oli rahvas juba siin ja seal mitmeid kordi kokku saanud ja pealinnas kaks kuud tagasi foorumi aastane sünnipäevgi maha peetud,
siis üha selgemaks sai tõdemus, et koos tuleb maha pidada ka ühine jõulupidu.
Kuupäev sai valitud üsna detsembrikuu algusesse, et suur jõulusagin ja aastalõputoimetused meie pidutsemist takistada ei saaks.
Et asi liiga pealinnakeskseks ei muutuks, otsustasime jõulupeo ajaks kolida Tartusse, Lõuna- ja Kagu-Eesti rahvale lähemale. Peo toimumiskohaks sai valitud Tartu "Laululava kohvik".Lobisesime kohvitasside taga, soetasime omale pitse, satse ja lõngasid, varusime juurde villaheiet. Imetlesime ja katsusime üksteise seljas, kaelas, õlgadel jne olevaid isetehtud esemeid. Tehtud töödest oli üles seatud pisike näitus. Näha oli imelisi salle, mütse, vildikotte ja vildikübaraid ja muud kraami ka. Kotte sai katsuda ja lähemalt vaadata ja vildikübarat sai pähe proovida, et näha, kas maksab omale ka teha või teiselt tegijalt tellida.Peo lõpupoole sai korraldatud taaskord üks tore oksjon ühe vahva daami abiga, kes ise väitis, et ta pole varemalt oksjonilt isegi ostnud, nüüd aga asus lausa oksjonipidaja ametisse! Vaatamata varasema kogumuse puudumisele sai ta oma üleandega suurepäraselt hakkama. Maha sai müüdud erinevaid kotte, üks isetegijale iseloomulik küünal, kaltsuvaibad, kilekotihoidja ja pirakas puust heegelkonks, lõngavärvimise komplekt ja kootud pitsilised laualinikud, siidimaal ja pajalapid, üks lapitekk ja palju muudki kraami. Mõne asja puhul läks kohe tõsiseks rebimiseks, mis on oksjoni puhul ju ainult positiivne nähe.Taaskord oli tore koos olla, aga iga pidu saab kord läbi ja nii pakkisime meiegi oma lõngakerad ning oksjonilt soetatud kraami kottidesse ja sõitsime laiali oma kodudesse. Loodan, et igalühel meist oli kaasas üks korralik energialaks!!

tekst:   sibulaplix

pildid:   verpin    Silpsolps    veel pilte

isetegija administratsioon tänab kõiki oksjonil osalejaid; nii neid, kes oma tööd oksjonile välja panid kui ka neid, kes enampakkumise teel esemeid omandasid - kõiki, kes peo korraldamisel ja kulude katmisel abiks olid.
 

   e-mail: isetegija(ät)isetegija.net

   Copyright© 2005-2010 isetegija. All rights reserved.