isetegija

Suur pärlipäev - 21. jaanuar 2007

Tore, et talv lõpuks kätte jõudis ning valge lumi ka lõpuks maha tuli, sest meie nobenäpud said seekordsele kokkusaamisele tulles lõpuks ometi kanda neid kampsuneid, veste, salle, sokke, mütse ja muid sooje talveriideid, mille nad just külmadeks ilmadeks omale kudunud olid.

Sellel lumisel pühapäeval viis tee taaskord Linnupessa. Ikka rõõmus tuju ja näputöö ühes ja mitte ainult. Seekord võeti kottidest välja kaalud, sest ühel laual oli midagi erilist, midagi nii erilist, et see meelitas harjukate kogunemispaika isetegijaid mitmest teisest eestimaa nurgast. Sellel laual olid Tshehhist saabunud pärlid, mis foorumirahvas ühiselt tellinud oli ja nüüd oli vaja need uutele omanikele laiali jagada. Sagimist oli selle laua ümber kõvasti.


Lisaks jagajatele jagus ka neid, kes lihtsalt uudistasid seda kaunilt sädelevat pärlilaadungit. Sahmerdajate silmad särasid samamoodi nagu pärlid, isegi veel kaunimalt. Kas teate, seda pilku, mis ilmub väikelapse näole, kui ta avastab et telekapult või emme mobiil või mõni muu huvitav, kuid keelatud asi on jäänud tema käeulatusse - milline rõõm ja elevus. Sarnast pilku oli näha ka mõne pärlijagaja/ootaja silmis. Need, kel pärliports käes, ei suutnud neid ometi niisama kotti panna, kohe tuli midagi nendest ka meisterdada. Katjake oli lahke juhendama, kuidas pärleid ja traati kokku väänates saab imekauneid asju teha.


Kõigil ei olnud veel selleks päevaks see nakkav pärlihaigus välja löönud. Mõned, kellel oli alles peiteperiood, susserdasid hoopis sussimemme ehk palumaiuga koos susse. Palumaiu oli seekord kodust kaasa haaranud lausa seebi ja kausigi, et huvilised saaksid kohe sügavamalt sellesse susserdamisse süüvida. Peale susserdamise materjalide olid palumaiul ühes ka ühed "pooltoored" isetegija värvides sussid, mille valmimisele sai mõni meist natuke kaasa aidata.


Muude tegemiste vahele ja peale imetlesime nagu ikka üksteise kaunist näputööd. Mõnda asja olime küll varem foorumis juba näinud, aga oma silmaga näha ja natuke näppida ka on ikka hoopis midagi muud, kui seda pildilt vaadata. Veidi leidsime selle toimeka päeva jooksul aega ka kohvi ja koogi jaoks.


Kipun ennast küll kordama, aga taaskord oli väga vahva pikk pühapäevalõuna teie seltsis. Suur tänu kõigile tulemast, te olete kõik vahvad - kohtumiseni veebruaris!

tekst:   sibulaplix      pildid:    master   ja    Lynx
 

   e-mail: isetegija(ät)isetegija.net

   Copyright© 2005-2007 isetegija. All rights reserved.