isetegija
töövahendid materjalid pärlid traaditööd lükkimine põimimine aksessuaarid
Teokarbikujuline ripats
Materjalid:
helmed
peenike ja paksem traat (antud juhul 0,4 mm ja 0,6 mm)

Vahendid:
ümarots-tangid, lameots-tangid, lõiketangid,

Lõika peenema traadi rullist lahti umbes 40cm ja keri see ümber paksema traadi. Paksemat traati pole vaja lahti lõigata, aga võibolla on nii sul mugavam - seda otsusta ise. Kui on vaja peenemast traadist vedru nihutada, saab appi võtta lameots-tangid. Jäta jämedama traadile vedrust vaba ots. Vajuta peenema traadi otsad maha kasutades lameots-tange.


Lisa vedrust vabale traadi osale helmes ning keera spiraal. Lisa helme kohale umbes 30 cm pikkune peenike traat.


Keera vedruga traat ümber helme. Kinnita see peenikese traadiga. Keera peenem traati paar korda ümber ülemise vedruga traadi, lisa helmes ning kinnita traat alumise vedruga traadi külge.


Lisa veel helmeid ning kinnita peenike traat kord ülemise, kord alumise vedruga traadi külge. Kui jõuad helmeste lisamisega varem keeratud spiraaliga kohakuti, siis vii peenike traat ümber spiraali, kinnitades selle niiviisi alumise vedruga traadi külge.


Kui vedru keeramisel saab traat otsa, siis vajuta traadi ots madalaks ja lisa uus traat.


Lõpetamine. Lõika jämedam traat rullist lahti ja kinnita peenike traat selle külge. Keera jämedama traadi otsa spiraal. Peenikese traadiga kinnita spiraal alumise vedruga traadi külge. Lõika üleliigne traat ära ning vajuta lahtine ots madalaks.


Valminud ripatsit saab kasutada ehetes mitmel moel

    mdm beadalot esileht     

isetegija
 

e-mail: isetegija(ät)isetegija.net

Copyright© 2005-2007 isetegija. All rights reserved.