isetegija
isetegija
     Pakkepaelast volditud täheke
Selle tähekesega on nii, et kõige paremini õpib siiski kellegi kõrval nikerdades, kes seda teha oskab, aga katsetan siis piltidega.
Vaja läheb paber- või pakkepaela, minul on see 3 cm lai, aga väiksem sobib ju ka, mul polnud kodus muud. Lõikasin paelast 4 juppi. Võtsin pikkuseks 90 cm ühele jupile, vabalt oleks ka vähem võinud, aga kulutasin ära kogu paela, mis oli. Seega 4 juppi paela ja asetada need lauale nii nagu pilt 2.
Hoides näpuga keskelt kinni murda need tagasi nii, et pael nr 1 jääks ka nr 1 peale tagasi murtult. Kellaosuti liikumise suunas, viimane, nr 4 pael toppida nr 1 paela vahelt läbi, jääb selline ruut, nagu pildil 4, kuid mitte eriti tugev.
Siis pööra töö ümber ja voldi samuti ka teiselt poolt (pilt 5).
Nüüd on põhi tugev ja ei lagune laiali.
Aseta töö nii ette ja voldi nagu joonisel (pilt 6), pöörates paela diagonaalis altpoolt.Voldi sama pael diagonaalis nüüd peale (pilt 7), seega saad nurga, mille murrad nüüd pooleks, nagu pildil 8 ja topid ta samast kohast põhjas asuva paela alt läbi (pildid 9 ja 10).
Nüüd teed nii kõikide kõrvuti asuvate vasakpoolsete paeltega, saad 4 nurgakest
(pilt 11), keera töö ümber ja voldid ülejöönud paelad ka nurkadeks, jällegi vasakpoolsed (pilt 12).Saad 8 nurgaga tähekese, kus keskel turritava paelad. Kui paela vähe, võib ka selle koha peal tegemise lõpetada, lõigates paelaotsad ära ja jääb lapik täheke.

Pilt 14 - voldid kõik väljaturritavad paelad tagasi, siis hoiab kenamini,
võtad paela ja pöörad altpoolt keerdu ja topid ta paelte vahele, ots tuleb kolmnurkade vahelt välja ja jääb selline tiivik (pilt 15), pöörates kõik siinpool tähekest asuvat 4 paela ära (pilt 16) saad tulemuse nagu pildil 17.
Pöörad töö ümber (pilt 18) ja teed teise poole käe vahel, kuna lauale enam toetada ei saa, tulemus selline nagu pilt 19 ja 20.


Viimistlemiseks lõikad ülejäänud väljaturritavad paelajupid ära.
Et keskele krussikesi saada, võib need alati ka hiljem lisada, aga saab ka samast paelast tõmmata (pilt 14) keskmisest äärest, enne, kui hakkad tiivikuid pöörama.

      drex
isetegija

e-mail: isetegija(ät)isetegija.net

Copyright© 2005-2006 isetegija. All rights reserved.