isetegija
isetegija
Värviline liivKõik geniaalne on tegelikult ju uskumatult lihtne nagu ikka! Vaja on selleks siis liiva, guashvärve ja vett. Värvitopsikutesse vesi peale (no umbes 10-15ml), veidike segada ja lahustada. Aega on raske öelda, täiesti tunde järgi. Kui vesi tundus olevat juba piisavalt tummise tooni võtnud kallasin selle siis liivale peale (2-3 peotäit), segasin korralikult selle omavahel läbi ja panin radiaatori alla kuivama.

Kuivatasin neid 2 päeva, aega ajalt segades liiva. Kui vett siiski liiga palju saab või kuivamine liiga kiire ning segamine ununeb, kipub see tükkideks kuivama.
Siis on aga uhmrist abi (sõbrannal järgi proovitud).

Edasi oli vaid vaja leida sobivad anumad ja lehtri abil (paberist tuutu,lusikas vms) need täita. Minu värvitud liiv sai sellise pastellse tooni (vene värvid), sõbranna kasutas Jovi värve ja tema liivad olid kirkad.

Suvel sai käidud Piusa liivakoobastes ja liivakarjääris möllatud. Liiv oli seal lihtsalt super - väga pehme, lausa udupeen ja liiva oli umbes kümmekond värvi. Ise sai kaasa võetud 4 värvi liiva, sest ei olnud käepärast rohkem kotikesi ja kodus panin liiva kihiti läbipaistvasse klaaspudelisse.

Kohalikus käsitööpoes oli tehtud sellest liivast aga väga ilusaid kaarte - tõelised kunstiteosed, ostsin neid endalegi kaasa, aga nüüd nad juba kõik ära kingitud.
Mulle endale meeldisid just need kaardid, kus liiva polnud üldse värvitud,
vaid oli ära kasutatud liiva looduslikku värviilu. Seda kohta tasub küll oma silmaga vaatama minna ja seda liiva oma käega katsuda.

eneli
isetegija

e-mail: isetegija(ät)isetegija.net

Copyright© 2005-2006 isetegija. All rights reserved.