isetegija
isetegija
      Geelküünla valmistamine
1. Klaas, liivad, klaasikillud, jämedamad liivad, taht, kõikvõimalikud kuivatatud asjad: merekarbid, kivid, kuulid; värvitabletid (geeli värvi muutmiseks)


2. Küünlageel


3. Valage klaasi põhja ebakorrapäraselt ja vaheldumisi liivad, klaasikillud jne.
4. Suruge näppudega või näiteks kääridega taht sügavale liiva sisse.5. Nüüd suruge (kuid mitte väga kõvasti) liiva sisse asjad, mida küünlasse panna soovite. Võib olla ka asju, mis ulatuvad geelist ja klaasist välja - annab hea efekti.


6. Nüüd võtke geeli, asetage potti (soovitatav veevannil, aga ei juhtu ka midagi tavaliselt potis sulatades) ning segage kuni täieliku sulamiseni.
NB! Pigem võtke geeli vähem kui rohkem (geel sulab kiiresti, nii et alati saab juurde võtta).


7. Murdke või võtke noaga väga pisike tükk värvitableti küljest ning asetage potti, samal ajal geeli pidevalt segades. Mida suurem kild värvi, seda väiksem on küünla läbipaistvus ja suurem värvi intensiivsus.


8. Asetage mõlemale poole tahti selle toetamiseks puupulk või nuga (kuuma geeliga kokkupuutes hakkap tahi ümbert küünlavaha sulama ja taht võib ära vajuda). Nüüd valage sulanud ning vedel teile meelepärase värviga geel klaasi.9. Kui geel on tahkunud, võtke käärid ning lõigake küünlataht lühemaks.


Valmis küünal:
       Anne-Liia
isetegija

e-mail: isetegija(ät)isetegija.net

Copyright© 2005-2008 isetegija. All rights reserved.