isetegija
isetegija
Triibumütsi teine versioon
Kasutatakse kahte värvi lõnga (A ja B)
ja kootakse edasi-tagasi vertikaalsuunas kordamööda kummagi värviga 2 rida ripskoes (kogu aeg parempidi).

LÜHENDATUD READ: ei koo rea kõiki silmuseid, vaid keerad töö enne rea lõppu ümber, võtad lõngakeeru parempoolsele vardale ja kood järgmisest silmusest alates tavaliselt parempidi.

Kui kood täispikka rida, s.t. ka üle nende jätkukohtade, siis kood lõngakeeru ja sellele järgneva silmuse kokku (siin mütsil on need alati eri värvi), see väldib augukese teket.

Novita originaaljuhendis oli kasutatud Isoveli Color lõnga, see on paksupoolne.

Loo värviga A 28 silmust, koo 2 rida parempidi.
Võta värv B, koo parempidi 26 silma (jättes varda 2 viimast silma kudumata),
keera töö, lõngakeerd vardale ja koo tagasi parempidi lõpuni.
Värviga A kood 23 silma, taas lõngakeerd ja tagasi.
Värviga B 20 silma edasi-tagasi.
Värviga A 16 silma dasi-tagasi.
(ei tasu muidugi kududes lugeda kootavaid silmuseid, vaid jälgi, mitu silma peaks olema eelmise rea löpuga võrreldes kudumata, s.t -2 => -3 => -3 => -4)
Värviga B kootakse taas täispikk rida edasi tagasi, neist esimesel real kududes kokku lõngakeerud ja neile järgnevad silmused. Tagasireal peaks silmi vardal olema taas see alguse 28.

Ja nüüd vastupidiste värvidega A26-B23-A20-B16-A28 jne. Kood kuni siilukesi nii palju, et müts saab paras. Lõpetad tavaliselt ja õmbled servad võimalikult silmatorkamatu õmblusega kinni, ülaääre kroogid kokku.

Olen teinud 3 mütsi, proovides erinevalt klapitada värve, et ühenduskoht vähem näha jääks. Minul tuli kõige parem nii, et alustussilmuste järel kudusin sama värviga vaid ühe rea (seega siirdus lõngavahetus teise serva) ja lõpetasin vastandvärvis täispika reaga, tagasirida oli ühtlasi ka mahakudumine. Ehkki nii jäävad õmbluses eri värvi read kõrvuti, ei torganud see silma.

Mina kasutasin must-valgel mütsil Liannist ostetud Bergere de France Sport lönga (51% villa- 49% akrüüli, 50g = 90m), vardaid 4,5. Käekiri on vist keskmine või nati tugevam, lõin 35 silma ja lühendatutele 33-30-26-22 - see oli paras naistemütsile.

(Novita juhendi vaba tõlgendus)
aiaia
isetegija

e-mail: isetegija(ät)isetegija.net

Copyright© 2005-2007 isetegija. All rights reserved.