isetegija
isetegija
    Soe müts koos kraega
Kui hakkasin mütsi kuduma, siis vaatasin korra seda õpetust aga lõpuks tegin ikka nii nagu tegin. Ja et mul järgmine kord lihtsam oleks, siis kirjutan üles, kuidas tegin. Tahtsin teha nagu eelmist, mis juba väikseks jäänud, aga polnud midagi seal kirjas. Nüüd olen veidi targem - hea ju hiljem vaadata! Tegelikult jäin selle variandiga rohkem rahule kui eelmisega.


Lõng Steinbach Wolle Rübezahl, vardad nr. 4. Lõnga kulus 80 g.

Lõin varrastele 72 silma, kudusin 13 cm (37 rida) parempidi (vasakul pool vasakut pidi).
Siis võtsin kokku nagu sokikanna (24s + 24s + 24s) ja pärast korjasin silmad sukavarrastele (20 ääres + 24 keskel + 20 ääres). Juurde tegin lõua alla 16 silma ja kõik silmad jagasin võrdselt neljale vardale.

Kudusin 4 ringi ainult parempidi, 5´ndal ringil kahandasin iga varda keskelt ühe silma ja edasi kudusin 1p + 1v soonikut 6 cm.
Siis iga 4´nda silma tagant kasvatasin ühe silma juurde. Kudusin 2 rida ja järgmisel real kasvatasin iga 5´nda silma tagant ühe silma. Kudusin 4 rida ainult parempidi ja siis kudusin 2 rida soonikut (1p + 1v) ja järgmise reaga lõpetasin.

Nüüd korjasin näo ümbert silmad vardale (88 silma) ja kudusin 5 cm 1p + 1v soonikut ja kinnitasin äärmise osa käsitsi mütsi ääre külge. Tekkis topelt soonik. Siis tegin 2 tutti ja kinnitasin mütsile.

Voodrit mütsi alla hetkel ei teinud, aga kui peaks vajadus tekkima, siis pole ju probleemi, üks-kaks ja valmis ta saab!


     p6rgukiz
isetegija

e-mail: isetegija(ät)isetegija.net

Copyright© 2005-2006 isetegija. All rights reserved.