isetegija
isetegija
1. Millist mütsi kududa?
Enne mütsi kudumist tuleb selgeks teha, millise tegumoega mütsi sa kududa tahad ja milline müts tulevasele kandjale üldse sobib. Näo kuju Väga paljud inimesed väidavad, et neile ei sobi ükski müts. Samas jahedas kliimas on müts vajalik tarbeese. Kuidas saada teada, milline müts sobib mulle kõige paremini? Üks võimalus on enne mütsi kudumist kauplustes mütse uurida ja proovida. Siis tekib ka ettekujutus, et milline peaks olema mütsi mudel, mida kuduma hakkad.

Mõned soovitused kirjandusest:

- Ovaalse näoga inimesele sobivad praktiliselt igasugused mütsid, olgu mütsi äär väike või suur, mütsi põhi madal või kõrge.
- Ümara näoga inimesed võiksid valida ebasümmeetrilise servaga mütsi.
- Kandilise näoga inimeste puhul kehtib sama, mis ümara näoga inimeste puhul. Samas võiks valida mütsi, mille mütsipõhi rohkem esile tuleb. Selline mütsipõhi peaks suutma näo kandilisust pehmendada.
- Pikliku näoga inimesel tuleks vältida pikki ja kitsaid mütse. Selle asemel soovitatakse laiema siluetiga mütse - laia mütsipõhja ja laiema äärega.
- Kolmnurkse näo puhul tuleks mütsiga rõhutada rohkem silmi mitte niivõrd lõuajoont. Sellised mütsid on üleskeeratud servadega ja/või ebasümmetrilise servaga.

Nende nõuannetega tasub veidi arvestada, kui mütsi kuduma hakata. Ja valida siis vastavalt kas pibo-tüüpi müts, mitmekordse alläärega müts või ebatraditsioonilisema kujuga peakate.

ampsak kuidas ja millest alustada:
isetegija

e-mail: isetegija(ät)isetegija.net

Copyright© 2005-2009 isetegija. All rights reserved.