isetegija
isetegija
   Valge kootud kott
Materjal ja töövahendid:

Lõng: Steinbach Wolle Rübezahl 200 g / 410 m, valget 150 g; vardad nr 4 - 4,5;
heegelnõel nr 3,5; lukk 25 cm; natuke valget riiet voodriks; kaunistuseks pärleid.
Esiosa. Loo varrastele valge lõngaga 61 silmust.
Koo 2 cm parempidi (1/2 põhja). Edasi koo 15 silmust parempidiselt ja üks pahempidiselt, nüüd 14 silmust vastavalt mustriskeemile, siis jällegi üks pahempidi ja edasi 14 silmust vastavalt mustriskeemile, nüüd jällegi üks pahempidiselt ja ülejäänud 15 parempidiselt. Tagasireal koo need silmused, mis edasireal sai kootud pahempidiselt, parempidiselt.

Jätka kudumist selliselt ja korda mustriskeemi ridu 1.-8. Kui töö kõrgus on 20 cm, jäta keskmised 31 silmust ootele ja koo kõigepealt üks pool 15 silmusega. Kui töö kõrgus allservast on 22 cm, koo 15 silmust korraga maha. Koo teine pool samamoodi. Nüüd võta vardale need 31 silmust, mis enne ootele panid ja koo 1,5 cm kõik read parempidiselt. Seejärel koo korraga ja lõdvalt kõik silmused maha.
Tagaosa. Koo samamoodi nagu esiosa.

Viimistlemine. Pressi detailid kergelt ja lõika valgest riidest nende järgi välja koti vooder. Jäta 0,5 cm õmblusvaru ülemisse äärde. Õmble põhi ja küljed kokku. Heegelda kootud kott kokku. Aseta vooder kotti ja kinnita põhi mõne pistega. Nüüd keera varuks jäätud 0,5 cm voodrit tagasi. Vaata et voodri ja koti ülaservad oleksid kohakuti ning õmble külge lukk. Külje- ja põhjaosa võid veel kinnissilmustega üle heegeldada, siis jääb kott paremini vormi hoidma. Õmble peale pärlid.

Sangad. Tee külgedele heegeldatud aasad, kuhu saaks sangad kinnitada. Heegelda kolm 48 cm pikkust ketti ja punu patsiks, seejärel heegelda see aasade külge kinni.
Kui on soovi, lisa pärleid ka sanga külge.
   Britiliis
isetegija

e-mail: isetegija(ät)isetegija.net

Copyright© 2005-2007 isetegija. All rights reserved.