isetegija
isetegija
    Heegeldatud kott "Roosa unistus"
Materjalid:
lõng ELDORADO 2 tokki roosat (10091)
1 meeter nn tutipaela vms (laius 7 cm)
1 tokk kuldset mulineed
94 pikliku kujuga lillat pärli
jupike paelalaadset kuldset lõnga (näiteks Adriafil Gold või muud sarnast)

heegelnõel nr 4

Alusta põhjast
Punasega on märgitud kõigepealt alguse ahelsilmad ja siis see koht, kui tuleb jätta sanga avad.

Kui põhi valmis, siis heegelda ringselt poolsammastega 13 rida
(minu kotil tehtud nii, et heegelnõel on läbi pandud vaid tagumistest aasadest ja nii jäid pinnale triibud jooksma). Seejärel tee sanga avad nagu pildil. Heegelda peale veel kaks rida poolsammastega ja lõpetuseks üks rida kinnissilmustega.
Tõmba lõng läbi ja peida ots ära.

Rosett
Keera pael pikkupidi pooleks ja aja sisse krookniit, nii et kroogitud serv jääks 10 cm, ühenda ringiks ja kinnita tihedate pistetega kotile.

Seejärel võta Eldorado roosa lõng, tee 5`st ahelsilmusest kett ja ühenda ringiks.
Tee 10 ahelsilmust ja kinnita ringi keskele, tee jälle 10 ahelsilmust ja kinnita jälle ringi keskele. Jätka nii, kuni on 10 õielehte. Lõpeta, jättes lõngaotsa pikema, et sellega lill koti külge kinnitada. Aseta lõngast lill paelast roseti keskele ja kinnita.

Võta kuldne mulinee ja heegelda joonis 85 järgi kuldne lilleke (selle õpetuse pani üles crazy). Kinnita lilleke rosetile lõngast lille keskele. Tiki iga sammastevahelise augu kohale 1 pärl.


Lille varred on tikitud vaba käega varspistes ja varre otsa tikitud pärlitest lilled. Tikkimist on alustatud suure roseti juurest kahele poole ja roseti vastasotsas on küljele tikitud ka üks hargnev vars.

Koti ülaserv on üle tikitud paelataolise lõngaga, kõigepealt diagonaalis ühtepidi ja siis vastupidi tagasi, et tekiks ristikesed.
    sibulaplix
isetegija

e-mail: isetegija(ät)isetegija.net

Copyright© 2005-2007 isetegija. All rights reserved.