isetegija
isetegija
    Jaapani tehnikas poekoti õmblemise õpetus
Koti tegemiseks sain idee siit.

Poekoti tegemiseks kulus umbes 150x55 cm tükk (lillat) kangast ja 40x40 cm tükk vana teksariiet.

1. Prindi lõige ja kleebi tugevale kartongile (mina printisin 3 tk ja tegin 3 šablooni ühe suurema ringi, teise väiksema ringi ja kolmanda ruudu), see on vajalik, sest siis tulevad kõik väljalõigatavad detailid täpselt ühe suurused, sellevõrra on lihtsam pärast õmmelda.2. Lõika põhiriidest (lilla) välja 9 ringi suurema ringi šablooni järgi.3. Lõika lisariidest (teksa) välja 9 ruutu.

4. Soovitus: Õhema riide puhul kasuta tugevdust (liimiriiet), sest siis saab kott tugevam. Lõika liimiriidest välja 9 ringi suurema ringi šablooni järgi ja kinnita triikraua abil tugevdus ringide pahemale poolele.5. Reguleeri õmblusmain kõige pikemale pistele ja õmble traagelniit liimiriide poolt 3...5mm detaili äärest.


6. Aseta väiksema ringi šabloon krookniidiga detaili keskele lauale (edasi vaata soovitusi).Soovitus 1: Tõmba ainult neid krookniidi otsasid, mis asuvad detaili paremal poolel, sest kui tõmbad liimiriide pool olevaid niite siis lukustad niidi ning niit ei jookse enam.

Soovitus 2: Enne kui krookima hakkad, võta parema käega õigetest niidiotstest kinni ja aseta vasak käsi detailil olevale šabloonile, seejärel tõmba niidi otstest. Nii on mugavam seda tööd teha kui käte vahel õhus hoides.
7. Šabloonile tekib müts pähe, nüüd pressi detaili ääred maha.


8. Aseta mahapressitud äärtega šabloonile kartongist ruut.9. Murra tagasi 2 ringi äärt vastu ruudu kujulist šablooni ja seejärel pressi.


10. Tee sama ülejäänud kahe servaga.


11. Aseta kartongist šablooni asemele ruudukujuline detail ja kinnita nööpnõelaga.12. Ühenda detailid (3tk reas) õmmeldes masinaga murdejoone seest. Nii tee ka teiste detailidega.13. Nüüd ühenda kolmesed ribad samamoodi murdejoone seest. Kuni saad kõik 9 detaili kokku.14. Kinnita kaared alustades õmblemist keskmisest ringist. Seejärel nurga poolkaared ja siis vahepealsed kolmveerandid. (joonisel märgitud eirnevate värvidega õmblemise järjekord)


15. Nüüd mõõda esitüki laius ja pikkus 32x32 cm + õv (õmblusvarud) ning lõika välja koti tagumine pool ja kaunista see vastavalt oma äranägemise järgi. Mina lõikasin üle jäänud tükkidest ruudud ning harutasin nendele narmad, seejärel kinnitasin masinal tikkimispistega koti tagumise detaili külge.16. Mõõda vastavalt vajadusele koti põhja ja külgede laius (7 cm + õv) ja lõika välja.

17. Kõigepealt ühenda koti esimesele tükile küljed ja põhi (õmble küljed ja põhi esimese tüki kaarte külge), seejärel pööra kaared tagasi ja kinnita (alustades ülevalt vasakult ringselt õmmeldes, nagu näidatud joonisel).18. Nüüd ühenda küljed tagumise poolega.

19. Lõika välja ja õmble sobiva pikkuse (58 cm + õv) ja laiusega (2x3 cm + õv) koti sangad, vajadusel kaunista (kaunistasin koti sangad järele jäänud teksa ribadega, sama tehikaga nagu koti tagumisel poolel olevad lapid). Kinnita kotile sangad 4 cm küljeõmblusest.
    Snowdrop
isetegija

e-mail: isetegija(ät)isetegija.net

Copyright© 2005-2007 isetegija. All rights reserved.