isetegija
isetegija
   Kootud papud
Palju on küsitud niisuguste papude kudumise õpetust.

Materjaliks Nalle beebilõng, sukavardad nr. 2.

Lõin kahe vardale 10 silmust, kudusin teise rea parempidi, kolmanda rea samuti parempidi (ripskude) ning kasvatasin rea lõppu ühe silmuse juurde. Neljanda rea lõpus kasvatasin jälle ühe silmuse juurde ja jätkasin ripskoe kudumist edasi-tagasi 12 silmusega, kuni jalatald oli peaaegu õige pikkusega. Siis kahandasin eelviimase rea esimese ja viimase silmuse ja jätsin saadud viimased 10 silmust vardale.


Nüüd katkestasin valge lõnga ja võtsin tekkinud silmuselisest reast silmused üles uuele vardale:


Ühest servast sain üles võetud 18 silmust, alumisest reast 10 silmust, teisest küljest sain mina 17 silmust. Kudusin 7 rida parempidist kudet ja sain sellise tulemuse:


Varrastel on mul 8, 18, 10 ja 17 silmust. Jõudes selle vardani, millel on 10 silmust, tõstan esimese silmuse eelmisele vardale ja sama varda viimase silmuse järgmisele vardale. Nüüd on mul varrastel 8, 19, 8 ja 18 silmust. Kui oled varem kudunud sokikanda, siis samamoodi hakkab kahanema ka antud papu nina. Koo antud varda viimane ja järgmise varda esimene silmus ületõstmisega kokku, koo sama varras vasakutpidi tagasi ning varda viimane ja järgmise varda esimene silmus koo kokku pahempidi. Keera jälle töö ja koo rida parempidi läbi. Ikka nii, et varda viimane ja järgmise esimene ületõstmisega, tagasireal viimane ja järgmise esimene vasakutpidi kokku. Kahanda nii kaua kui igal vardal on võrdselt silmuseid või seni, kuni saadud "auk" on paras. Soovitav oleks, et varrastel oleks kokku paarisarv silmuseid:


Nüüd jätka kudumist juba ringiratast parempidi. Mina kudusin kolm rida, tegin õhksilmuserea (kaks silmust parempidi kokku, õhksilmus, kaks kokku jne).
Siis kudusin 10 rida parempidi, jälle õhksilmuserida ning 5 rida parempidi otsa.
Rea lõpetamine ei tohiks olla väga tugev.


Viimasest õhksilmusereast tuleb sakiline serv papu ülemisse serva.
Keera serv tagasi ning õmble käsitsi kinni:


Keeruta pael, tõmba õhksilmusereas tekkinud augukestest läbi ning seo lipsuke peale.
Talla, külgede või sääreosade tegemisel laske fantaasial lennata, võib kududa mustrit või tikkida lillekesi peale või mida iganes. Toorikud peaks tulema umbes sellised:


    kelly26
isetegija

e-mail: isetegija(ät)isetegija.net

Copyright© 2005-2007 isetegija. All rights reserved.