isetegija
isetegija
Kootud beebipapud
Hakkasin kuduma 2-kuusele beebile nr 3 varrastega Abakhanist ostetud beebilõngast. Silmuseid vardale 28 ja edasi tuleb kududa edasi-tagasi kahe vardaga (tegelikult alustad kudumist nagu töö pahemalt poolelt - paremalt poolt vaadates jääb töö ülemisse serva pahempidine kude) ja kood 4 rida parempidises koes, siis 4 pahempidises koes, 4 parempidises koes ja 4 pahempidises. Et siis jääb vaheldumsi parempidine pind ja pahempidine pind.

Seejärel tuleb kududa üks rida pahempidi ja järgmine rida (augud, kus nöör/pael hiljem läbi pannakse) 2 silmust parempidi kokku, õhksilmus, üks parempidi ja niimoodi kuni lõpuni. Jälle pahempidine rida ja nüüd tuleb parempidi kududes jaotada silmused kolmeks. Töö jätkub keskmisel vardal olevate silmustega. Seda osa tuleks kududa nii pikaks, kui on jalalaba pikkus (ise tegin u 16-17 rida). Katkesta lõng ära.

Nüüd tuleks läbi kududa kolmandal vardal olevad silmused (jäid kudumata peale kolmeks jaotamist, st esimesel ja keskmisel vardal olevad silmused said kootud, aga siis keerasid töö ümber ja hakkasid keskmise vardaga tööle). Nüüd tuleks korjata üles silmused keskmisel vardal kootud jupi külgedelt (ise korjasin 7 silma).

Seejärel hakkasin jälle "mustri" järgi kuduma niimoodi, et töö paremalt poolt vaadates 4 rida pahempidi, 4 parempidi, 4 pahempidi, 4 parempidi. Nüüd tuleb hakata kahandama. Siin ma tegin veidi teisiti, kui antud mustris. Tegin nii, et iga varda algusest ja lõpust kudusin 2 silmust kokku (st igal ringil 6 korda). Kahandused jäävad paremlt poolt vaadates pahempidise koe sisse. Seejärel kudusin veel 1 rea pahempidises rea ilma kahandamata ja kudusin järgmisel parempidisel real silmused maha.

Nüüd tuleks see sokk siis kanna poolt ja talla alt kokku õmmelda. Paelake ka ja ongi valmis.

allikas: Kootud beebipapud
ampsak
isetegija

e-mail: isetegija(ät)isetegija.net

Copyright© 2005-2007 isetegija. All rights reserved.