isetegija
isetegija
Heegeldatud beebipapud
Lõng: Steinbachwolle Silber Baby
Heegelnõel: nr 4
Suurus: Talla pikkuseks on umbes 10 cm (aga kõik oleneb lõngast ja nõela suurusest, kui on peenemad tuleb ka papu pisem!)

1. Alustuseks heegeldada 10 silmuseline kett ja siis edasi teha sambaid skeemijärgi mis on pildil.


2. Edasi tuleb hakata heegeldama papu põhiosa (ei oska seda kuidagi paremini nimetada). Eelmise pildi alumisel real on näha kuides seda tehakse. Nimelt heegeldad sambad ÜMBER eelmise rea sammaste. (Heegelnõel suunaga tööpahemalt poolt ette ümbersambataha tagasi lõng nõela taha ja läbi tõmmata). Ja sedasi teha 3 rida.

3. Nüüd tuleb heegeldada papu pealne. Selleks, et ei peaks lõnga katkestama, oleks hea, et rida lõpeks papu ninapoolses otsas. Heegelda mööda papu äärt 3 silmust aassilmustega üles (vaata järgnevalt pildilt), see jääb samba kõrguseks, edasi tee 6 sammast, see jääb papupealse laiuseks. Esimene sammas tee samasse auku, kust alustasid aassilmustega üles heegeldamist. Viimane sammas kinnita aassilmusega 3-ndasse serva silmusesse (et jääks sama kõrgele kui sammas on). Niimoodi tee veel 2 rida.


4. Nüüd tuleb hakata heegeldama papu säärt. Ringis samamoodi (muster) nagu papu alumist osa ja nii 2 rida. 3. rida tuleb teha ka samamoodi, ainult et iga 3 samba järel 1 kettsilmus ja edasi muster, et tekiks paela jaoks vajalikud augud. 4. rida tee samamoodi nagu alguses.


5. Nüüd tuleb teha säärele "sakiline" osa.6. Ongi üks papu valmis, teine tee täpselt samamoodi

kriuks2
isetegija

e-mail: isetegija(ät)isetegija.net

Copyright© 2005-2007 isetegija. All rights reserved.