isetegija
isetegija
     Bikiinid
Soojenduseks kolmed lihtsad bikiinid:Ja paari sõnaga siis valmimisviis:

Olen teinud erinevate lõigete järgi, kuid siiani parim tundub selline:

Lõike joonistan jõupaberile ja heegeldamise käigus mõõdan-passitan kogu aeg. Suuresti tunde järgi see kasvatamine-kahandamine ju käib, kuid mingi korrapära on siiski kujunenud. Viimase aja bikiinid valmivad nr 2 heegelnõelaga, varem tegin 1,75-ga (siit ka õpetuse sammastearvud jms). Ja lõike peab igaüks oma mõõtudele vastava tegema...

Mõned nipid siis:
Rinnahoidja alustan kettsilmustest ahelasse sammaste heegeldamisega (tavaliselt 17 silmusesse 18 ühekordset sammast- kaks otsasilmusesse, kuhu jääb rinna keskosa - siis ei jää see tipp liialt "kikki"). Keskosa üles jääb koht, kuhu igal real teen kaks õhksilmust ja järgneval real kummagi kohta kaks sammast kasvatamiseks. Sambad teen lihtsalt tekkinud august läbi, ei üritagi silmust tabada- nii jääb kenam.

Tavaliselt mahub selle lõike järgi tehes sambaridu 9 või 10. Viimasel real alläärest neljanda ja viienda samba heegeldan kokku üheks, nii ka viis sammast ülespoole minnes (teisel pool siis peegelpildis sama). Selline toimetamine annab detailile kergelt kausja kuju ka küljepoolt. Äärepits jääb ka kuju toetama- selle teen viimasel ajal 4kinnissilmust ja pikoo, pikoo all jätan ühe samba üleheegeldamata- siis jääb äär pisut "pingul" ja pole karta, et loperdama hakkab. Viimase asjana heegeldan rinnadetaili alla äärde rea samba ja õhksilmusega vaheldumisi- sinna läheb pael.

Pilti kah sellise asjade käigu kohta:

Püksikeste tegemine algab jalgevahelt. Tavaliselt vaatan sambarea laiuseks 5 cm, aga kes tahab, võib ju rohkem/vähem võtta.

Esiosa siis: sambaridu heegeldan ilma kasvatamata umbes 5 cm jagu, siis igal real mõlemas ääres hakkan kasvatama. Üks sammas lisaks tuleb ääre poolt teise sambasse- kui esimesse teha, siis ei pruugi äär jääda ühtlane ja vahel ei aita ka priskem äärepits seda varjata. Selliselt kasvatades panen aeg-ajalt tüki lõike peale ja kui on näha, et kisub liiga laiaks, jätan näiteks kasvatamise ära mõnel real (mitmel real järjest kasvatamata jätta pole mõistlik, siis kisub esiosa voolujooneline kuju metsa).Kui piisav kõrgus käes, teen ülemiseks reaks vaheldumisi sammas ja õhksilm- sinna ajan pärast sisse paela. Katkestan niidi ja alustan tagaosa tegemist jällegi jalgevahestTagaosal kasvatan algul üle rea juurde kaks sammast- see annab kumerama kuju ja nii istub too hilbuke paremini. Topeltkasvatust teen umbes 4-5 korda, vastavalt vajadusele. Edasi kasvatan sujuvalt igal real ja umbes 8 rida enne ülemist äärt kasvatan vaid igal teisel real (nii jääb pükste kuju kandes mitte kangelt kolmnurkne vaid kaarjas). Äärde siis jälle auguline rida paela jaoks ja edasi peidan niidiotsad ja teen ringiratast pükstele äärepitsi.

Noh, ja nii nad valmivad. Kuna teen bikiinid suht tugeva heegelpinnaga ja hoolitsen alati, et miskit kuskilt läbi ei paistaks, siis pole voodrit ühelegi paarile teinud.
Ujuda nendega tõenäoliselt mugav ei ole, plääsil patseerida aga on loodetavasti lahe.

Paelad teen keerutatult, kettsilmustesse sambad või veel midagi veel peenemat lihtsalt pusida ei viitsi. Ja keerutatud on mu´meelest väga seffid.

Siinkohal meenub keskaaegse käsitööõpetaja räägitud tõestisündinud anekdoot, kus neiu oma noormehega randa minnes liig hoogsalt veest välja kargas ja tolleaegselt bikiinid (kindel see, et puuvillariidest) inertsiga "vette jäid". Hullult naljakas ette kujutada... Ma kujutan ette, et kui heegelbikiinidel ääri veniva niidiga üle ei tee ja siis vette sööstad, võib ka nalja saada...

     Rees
isetegija

e-mail: isetegija(ät)isetegija.net

Copyright© 2005-2007 isetegija. All rights reserved.