isetegija - heategevus
isetegija

Heategevus

Mitu kastitäit mänguasju
Interneti käsitööfoorumist www.isetegija.net alguse saanud käsitööhuviliste kokkusaamiste üheks tulemuseks on kingitus Saare maakonna lastekodulastele ja vähekindlustatud perede lastele. Reedel andsid “isetegijad” Kuressaare linnavalitsusele üle mitu kastitäit endavalmistatud mänguasju, kaisupatju, kaltsuvaipu ja ehteid.

Kingi lapsele üks tore asi!
Elu paratamatuks osaks on naiste- ja laste varjupaigad, kuhu aeg-ajalt satuvad muserdatud hingega inimesed. Oleks väga tore kui need lapsed leiaksid varjupaigast endale ühe toreda asja - mänguasja, kaisupadja, lapiteki jne - mida nad võiksid päriselt oma sõbraks pidada ja selle asja enesele toeks oma koju kaasa võtta. Teeme ühe suure toredate asjade projekti ja kingime Eesti lapsele midagi ilusat!
Lapitekid ja mänguasjad Tartu Naiste Varjupaigale
Toetame Viru Naiste Varjupaika
Kevadrõõmu Koeru lastekodusse
Valga Lastekodu Kurepesa

Jõululaat kodutute loomade heaks 2007
Ka sel aastal olid toimekad loomasõbrad valmistanud asju heategevusmüügi jaoks Tartus, Viljandis ja Pärnus. Asjad olid müügiks nimetatud linnades toimuvatel jõululaatadel detsembri keskpaigast alates.
Aitäh kõigile isetegijatele, kes oma kätega tehtud asju laatadele müüki andsid!

Väikelastekodu toetuseks
2006. aasta oktoobri alguses käivitati kampaania Väikemõisa Väikelastekodu toetuseks, nüüdseks on see ka edukalt lõpule viidud. 19. detsembril käisid meie foorumlased Mari Marike, sibulaplix ja ritsik62 annetusi ära viimas. Lisaks isetegijate poolt valmistatud sokkidele, kampsunitele ja tekkidele oli kokku kogutud ka palju muud lastele vajalikku alates maiustustest kuni mänguasjade ning joonistustarveteni.

Pärnu Postimees 29.04.2006 Anniki Leppik
Foorumikaaslastega võetakse tihtipeale ette ühisüritusi, millest kõige ulatuslikumad on siiani olnud heategevuslike lapitekkide meisterdamised. Äsja heegeldati kaks kirjut lasteteemaliste motiividega tekki, mida aitas teha ligi 40 inimest kõikjalt Eestist. Kõik 126 valmis tekilappi kogus kokku Tiina. Ühe tekkidest heegeldas ta valmis ise, teise tegemiseks veedeti isetegijatega mõnus töine laupäev. „Lapid saadeti mulle postiga ja kogu veebruarikuu käisin postimajast nelja-viie kaupa pakke välja võtmas,” seletab ta. „Sealsed töötajad võisid pead murda, mida mulle pidevalt selliste väikeste ümbrikega saadetakse.” Mõlemad tekid lähevad heategevuseks, kuid kes täpselt nendest edaspidi rõõmu tunneb, on praegu lahtine. Pisikesi tekke õmmeldakse kambakesi Tallinna lastehaigla enneaegsete laste osakonnalegi, kus värvilised lapitekid kõige pisemaid ilmakodanikke soojas hoiavad. Suuremate tekkide tegemine saab hoo sisse uuesti sügisel, sest huvi projekti vastu on suur.

Uued lapitekid valmis!
Kuna esimesed heategevuslikuks annetamiseks ühiselt tehtud tekid olid väga kenad, siis alustati peagi uute lapitekkide tegemist. Isetegija rahvas otsustas, et heegeldame seekord lastepärased ja hästi lõbusad lapid. Lappide heegeldamisest võttis osa üle neljakümne isetegija. Ühe teki heegeldas kokku Susa, ülejäänud lappide tekiks kokkuseadmise võtsime ühiselt ette - Susa, tintu, naaskel, sibulaplix, kikukas ja Maki.
Et isetegijaid on meil üle terve Eestimaa, siis seekord otsustasime loosida, kes lapitegijate hulgast teki hoiule võtab ja oma regioonist ise abivajaja leiab. Fortuunale olid abiks lapsed ning loosimise tulemusena selgus, et tekkide kättetoimetamise viivad läbi Susa ja Britiliis, kes olid tekitegijate nimekirjas vastavalt nr. 4 ja nr. 25.
Tere, usinate näppudega naised!
Olen õde ja töötan lastehaiglas beebide osakonnas; siit ka minu ettepanek uute lapitekkide tegemiseks meie tittedele. Projekt tundub olema igavene, sest ilusad asjad kipuvad "jalgu alla võtma" ja ära kõndima. Kuna villane ja sünteetika meile ei sobi, jääb võimalus teha sitsiriidest. Kui leidub huvilisi siis kooskõlastan tekkide suurused.


Artikkel Lastehaigla brozüürist "Sõnumid":
"Ritsik62" algatas internetis tekikampaania. 15. veebruaril jõudis käsitöömeistrite veebikeskkonda "Ritsik62", SA Tallinna Lastehaigla IX osakonna õe üleskutse õmmelda lastehaigla beebide jaoks kergeid sitsiriidest, 1-kordse mahulise vatiiniga täidetud tekke. Kuu aega hiljem on Ritsik62 ette näidata kuus tekki, teist kuus pole veel kohale jõudnud. Et üleskutse on veebis edasi, võivad käsitöötegijad annetamist pidevalt jätkata. Töid on igat värvi ja mustrit, lappidest tehtuid ja tepituid. Kui õeabiline esimesed beebid rõõmsavärvilistesse ja sulgkergetesse tekkidesse mähib, tahetakse viimastel aga eriti kiivalt silma peal hoida. "Ilusad asjad kipuvad meil kahjuks jalgu alla võtma," kommenteerib "Ritsik62" vanemate kommet koju minnes mõnd eriti armsaks saanud eset kaasa unustada. "Ritsik62" endagi käsitööhuvi on tuntud, osakonna tittedele on ta aastaid sokke kudunud. Tõsi, neid õnnesokke on ta emadele koju kaasa pakkunud, meenutama, kui väike nende lapse jalg kunagi oli. "Ritsik62" viimane meisterdamiseelistus on klaas ja savi, tema töid võib vaadata internetiaadressil www.isetegija.net blogide alt ritsik62 ja kevade poole ka haiglas korraldataval näitusel.

Ühismeisterdamine koduta loomade heaks.
Eesmärgiks oli müüa võimalikult palju asju ja teenida raha Eesti Loomakaitse Seltsile. Laadal pakutu pidi olema võimalikult mitmekesine, et iga inimene leiaks endale midagi ning jätaks oma raha ELS-i kassasse. Ka isetegijaid võtsid ühismeisterdamisest osa.

Lapitekid varjupaigale
Lapitekid MTÜ Enne ja pärast sündi ema ja lapse varjupaigale. Osad isetegijaid heegeldasid, osad õmblesid tekilapid, õmmeldud lapid saadeti posti teel ampsakule ja heegeldatud Britiliisile, kes õmblesid kokku neist imeilusad tekid. Varjupaigas võeti annetused suure rõõmuga vastu. Eriti meeldis neile heegeldatud tekk. Paluti sealtpoolt tänada kõiki vaevanägijaid. Niiet tänud tekkide tegijatele! Veendusime, et tekid läksid õigesse kohta ja sobisid sinna - ilusad puhtad ja meeldivad ruumid olid. Lisaks tundsime, kuidas meie kingitust hinnati. Igatahes väga tore oli ja analoogseid annetusi teeme edaspidigi!
isetegija 2005-2015 * e-mail: isetegija(ät)isetegija.net
 


MKPortal M1.0 ©2003-2005 - All Rights Reserved