Minu toimetamised
Minu toimetamised
Tahtmine on taevariik, saamine iseasi :)
14 November 2011
Tere hommikust!

... kuidas pöial kiilu taha kinni jäi ...

Isu kiiluga sõrmikuid kududa oli ammu. Ei tahtnud ma neid ''otsapistetud'' pöidlaga varianti, vaid ikka seda ehtsat ja head kiiluga kinnast.
Proovitööks arvasin head olevat sõrmedeta sõrmikud ja kuna minu ema, hea inimene, käib tahtjatele paar korda nädalas majandi farmist piima jagamas, siis sellised kindad on talle väga sobivad - sõrmed on vabad, aga käelaba soe.
Seepärast ka ei midagi pitsilist ja satsilist, vaid praktilised täisvillased soojad ''asjandused''.
Algus oli paljulubav, isegi kiilu kudumine lubas nii mõndagi, ja isegi labaosaga sain hakkama, aga vot siis ... kiilus nii kinni, et ei aidanud googeldamine, isetegijate blogide ja õpitubade külastamine ... mida rohkem lugesin, seda segasemaks asi läks. Kiilu külge mingi väega sõrme enam ei saanud. Raketiteadus, ütlen ma!!
Laupäeva hommikul vaatasin, et ei aita muud, kui et lähen Mardilaadale targemate inimeste käest asja uurima. Noh, Mardilaat on muidugi teema omaette.
Algul sebisin niisama ringi ja vaatasin sõrmikuid, aga ... kõik kindad, mida mina juhtusin nägema olid just need ''otsapistetud'' pöialtega! Ja vot siis ma mõtlesin, et ega ma nüüd nii vilets tüdruk ka ei ole ... ja ei küsinud abi! Nii kange olen!
Tagasiteel koju ja veidike kodus tegelesin mõttetööga ja missa kostad , järsku oli selline tunne, et terve elu ainult kiiluga kindaid olengi kudunud - nii lihtne ja loogiline oli kõik.
Jube õnnelik olin! Ausalt ka!
Ema saab oma kiiluga töökindad ja ilmselt teen ka pojale talveks autosse ühed, hea putitada ja ikka endale ka ühed, aga mulle juba sõrmedega variant.
Kohtumiseni!
rl kirjutas @ 05:55 - Link - kommentaarid (4)
05 November 2011
Tere! Ma ei ole sügise inimene. Varem läksin kohe närvi, kui mõtlesin, et tuleb jälle see pime, pori, külm, vihm, pime, pori, külm, vihm ... A vot selle aasta sügis on superluks! Soe, mõnus ja üldse armas kuidagi. Ilmselt tundub mulle nii seepärast, et pole veel olnud seda õiget pimedust, pori, külma ja vihma. Või on see ealine iseärasus? Igatahes praegu on mõnus. Mõnuuuuuuuuus!

Olen vahepeal vaikselt nokitsenud. Et minu kallis kaasa on soki-inimene nii ööl, päeval, suvel, kui talvel, siis nendest ei saa kunagi küll. Ja meesterahvale teadupärast pitsilisi sokke ei tee. Noh, muidugi võib, aga kas ta neid siis ka jalga paneb, see on iseküsimus. Ehk siis ainult tudusokid, öösel pimedas, kui keegi ei näe. Kuna sokid on enamasti ühe kujuga, ainult värvid on erinevad, siis panen siia ainult ühed, et ikka tulemust näha oleks.Mulle väga meeldib sokilõngana soomlaste 7-veljestä ja seda toon ma Soomest. On odavam. Mitte, et ma spetsiaalselt sellele sinna järele lähen.

Siis on vahepeal mitu kurku sooja saanud.

Mõlemad sallid on kootud Ragsokarn lõngast. Parajalt jäme ja mõnus. 70 % villa ja 30 % nailonit.

Mõõdult vähe tagasihoidlikum kurgusoojendaja:

Ja lõpuks kolm Arne ja Carlose julekulerit. Mustrid on nende raamatust ja just paar päeva tagasi nägin neid Soome TV hommikusaates pallikesi kudumas ja mõnusat juttu ajamas.(vt. augusti postitust)Olge tublid ja kohtumiseni!.
rl kirjutas @ 04:48 - Link - kommentaarid (3)
055613 külastajat