Minu toimetamised
Minu toimetamised
Tahtmine on taevariik, saamine iseasi :)
04 Mai 2020
Asjast on kasu ka e. kuidas ma koroonakampsuni kudusin
Minu heal sõbrannal õnnestus enne nö veeuputust ära käia Islandil ja kuna ta teadis, et Island vahepeal minu teine kodu oli, siis tõi ta sealt sujuvalt kaasa sületäie islandi lõnga (no see jutt nendest lõngadest oleks eraldi pikem teema), et küll ma koon ... Kes minu käest seda küsis, eksole Kudumissoolikat ei olnud ikka päris pikka aega, süda juba valutas, et mis sest kõigest saab ja tuleb ... Ja tuli see, milles me nüüd kõik oleme. Kodukontoriinimesena on mul natuke rohkem aega koristada, kraamida, õmmelda, mida ma ka teinud olen. Ja kui kõik kapid koristatud (mu kapid pole eales nii korras olnud, kui praegu) ja muud toimetamised esimese hooga tehtud, võtsin lõpuks välja lõngad (nimega plötulopi). Eks ma sain ise ka aru, et enam ei pääse, kuna elu ise mängis olukorra kätte. Valmis ta sai. Kohustuslik element oli, et kaheksakand peab kampsunisse (õige nimega lopapeysa) kootud saama. Seadus on seadus. Omanik rahul, mina veel rohkem
Olge tublid ja ikka tervist!
rl kirjutas @ 06:00 - Link - kommentaarid (1)
16 August 2018
Island, vol 3
Just-just, vol 3. Meeldetuletuseks, et vol 1 oli 1,5 aastat tagasi, pool aastat tagasi oli vol 2 ja nüüd siis vol 3. Esimesest on märk ka siin maas, teisest ei sõnagi, sest sel ajal sai kootud tosinajagu sokke. Sokid nagu sokid ikka, ainult et kohalikust ehk siis islandi LettLopi lõngast. Said soojad ja paksud.
Vol 1, 2 ja 3 kõik tähendavad tiba pikemat sealviibimist kui tavaline turismireis. Ja mida üks näputööline teeb, kui on natuke vaba aega, mõni tikib, teine heegeldab, kolmas koob ... Mina olen kolmas - kudusin valmis järgmise lopapeysa. No küll see on üks ütlemata mõnus kudumine, eriti see osa, kui pääsed juba passe osa kuduma ... Eriti uhke ja rahul olen sellega, et sain hakkama nii, et vaatasin pildilt valmis kampsunit ja üritasin mustri sealt välja lugeda. Tegelikult oli see täitsa lihtne, ei midagi keerulist. Tänud Ulvile, kes mind tagant utsitas!


Nagu eelmisel korral oli lõngaks Plötulopi, varras 4,5.

Kudumise ja muu toimetamise kõrvalt sai ka ringi vaadatud ning siiani nägemata paiku avastatud. Üks nendest oli kustunud vulkaan, mille otsa ronisime (purskas aastal 1973, õhkab siiani soojust). Lihtsalt see, millised värvid seal olid, on imeline! Loodus ise on kõige suurem kunstnik, inimestel jagugu tarkust seda austada, hoida ja imetleda.

Ja siis muidugi need nn. villatootjad ise, neid ei väsi iial vaatamast ja imetlemast, igale poole neid jagub ja vahel ei saagi aru, kuidas nad on ja püsivad seal, kus nad parasjagu on ...Kohtumiseni!
rl kirjutas @ 15:54 - Link - kommentaarid (1)
01 Märts 2017
Teine. Jätkuks eelmisele postitusele.
Lõng Plötulopi, vardad nr. 5.Näeme jälle!
rl kirjutas @ 18:24 - Link - kommentaarid (3)
22 Veebruar 2017
Tere! Ehk keegi mäletab, et oli kunagi isetegija rl, ikka veel on, ja teeb käsitööd ka, aga avalikkuse ette astunud viimasel ajal ei ole. Noh, sellega on nii nagu on ...
Minu teekond viis mind seekord natuke pikemaks ajaks kui turismireis Islandile. Toibun veel kogutud muljetest ja kogemustest, aga Isetegija keskkonnale sobivalt panen siia üles näputöö, mille ma seal valmis sain. Ehk siis saage tuttavaks: Minu Esimene Lopapeysa. Mustriks Riddari, loojaks Vedis Jonsdottir. Lõngana kasutasin Plötulopit ja vardad olid nr. 5. Viimaseks see ei jää, sest varrastel on järgmine ja kolmanda lõng on ka olemas. Kes on teinud, see teab, et on üks ütlemata mõnus kudumine. Tänan Ulvit ja Kailit, kes mu sellele nn. libedale teele juhatasid!
Silmailuks pilt virmalistest (pildistajaks töökaaslase poiss-sõber Thyrone), tehtud vana-aasta õhtul - no sa ütle, kas saab olla ilusamat ilutulestikku kui see?!
Kohtumiseni! Kunagi kindlasti !
rl kirjutas @ 10:45 - Link - kommentaarid (3)
12 Märts 2015
Tere! Kui endast (ise)tegijat ei ole, siis ehk saab idee keegi teine ja märksa tublim tegija. Mulle meeldis see karbike nii väga, et ei saanud üles panemata jätta .

Ja asi ise on pärit siit

Ootame kevadet!
rl kirjutas @ 11:25 - Link - kommentaarid (4)
14 September 2013
Tere! Ei ütle kohe midagi - nii piinlik on. Sokutan vaikselt oma rätikud siia ritta ja imetlen teiste omi.
Laisk olen. Vôi lohakas. Vôi môlemad kokku. Tegelikult olen ma ikka igasugu näputööd teinud, aga siia ei ole nendest midagi jôudnud. Meelega panin ennast ühistegemisse kirja, et vähemalt siis ehk vôtan ennast kokku ja vaata imet, ônnestus! Kahekümne neljandal tunnil küll, aga tehtud sai! .


Rätikutest kaks on vanadest varudest, üks on spets selle töö jaoks ostetud ja üks on kaltsukast.
Niidid on nôukogudeagsed.
See viimane pilt on üleval ka albumis

Albumis

Ja uskuge, kôigil rätikutel on pits ikka kahes otsas - nii laisk ma nüüd ka ei ole, et rätid ühe otsaga jätan

Kohtumiseni!
rl kirjutas @ 15:43 - Link - kommentaarid (7)
27 Jaanuar 2012
Tere pärastlõunat!
Telliti müts. Ehk siis pibo. Imestasin ise ka, sest ei ole mina abikaasa peas eales ühtegi mütsi näinud. Noh, aga kui vaja, siis vaja. Mees teab, mis mees tahab.
Et ühevärviline oleks liiga tavaline olnud, siis kombineerisin mustri peale ja valmis ta sai. Inspiratsiooniks kuskil internetis nähtu, palun vabandust, aga ei mäleta, kus. Tean ainult, et norra kudumisblogid olid tookord vaadata ja imetleda.
Ise olen rahul. Nii rahul, et isegi pahemalt poolt julgesin pildistada ja teile näidata
Rahul seda enam, et ei ole ma mitte kõige kibedam käsi mustrit kuduma.
Ja täna!!!! Väljas miinus 10 ja mütsi pähe ei pandud!! Mütsi jaoks pidavat liiga soe olema. Ehk siis ''klassikuid'' tsiteerides: ’’Tule taevas appi!!’’
Lõngad on 7 veljestä sokilõngad. Mütsiks väga head.
Aga õnneks sokid lähevad kaubaks iga ilmaga, mul vaja ainult kududa, neid ei saa kunagi küllalt. Jumal tänatud!


Kohtumiseni!
rl kirjutas @ 14:22 - Link - kommentaarid (11)
09 Jaanuar 2012
Rõõmsat meelt ja nobedaid näppe uuel aastal!
Vahepeal on mõned asjad valmis saanud.
Õele tudusokid. Tema on minu abikaasa moodi tegelane -
kas just 24 h villased sokid jalas, aga külmavares oma külmade käte ja jalgadega on ta eluaeg olnud. Saab sünnipäevaks sokid. Abikaasa arvas küll, et need nüüd küll mingid erilised soojaandjad ei ole, lühikese ''varrega'' ja augud sees. Ja muidugi see roosa värv!!!! No see ei ole mingi soki värv. Nii arvati.
Kuna lapse mütsiteost jäi roosat mehiselt üle (meeltesegaduses olin ostnud umbes 3 mütsi jagu lõnga), siis minu arvates sobis see lõng ideaalselt just sedasorti sokkideks.
Siis ühed pikema ''varrega'' sokid. Need saab kriitik endale.
Tehtud uuest lemmikust (soki)lõngast. 75% villa, 15% polüamiidi.


Ja poolikute sõrmedega klapiga sõrmikud. Uhhh. Neid ei taha hulk aega teha. Paras pusserdamine oli. Muidugi said nad lõpuks kenasti valmis, aga sel talvel ma neid rohkem ei tee. Vot nii. Pildilt paistab, et pöial on ka ’’poolik’’, aga selle ma kudusin hiljem ’’normaalseks’’. Ja need pikad punased küüned ei ole mu omad.

Üks meeleolupilt tänasest päevast. Käisime koertega mere ääres, kuidagi eriliselt mõnus oli. Hehhh … Idüll!!Ilusat talve!
rl kirjutas @ 16:44 - Link - kommentaarid (3)
22 Detsember 2011
Tere!
Väike postitus enne pühi soovimaks kauneid jõule, mõnusat ja rahulikku olemist.
Jõulukaardi asemel pilt põdramütsist. Olen veel üpris algaja ja kehvake mitme lõngaga kuduja, aga küll ma arenen!

Tumedam lõng Patons Jet wool & alpaca, hele Lane cervinia Olimpia. Mõnusad lõngad mõlemad.Kui mitte sel aastal, siis järgmisel kohtume kindlasti!

PS Olen praegu Jõgevamaal ja siin on mingi kirmetis lundki maas - vähemalt midagigi

PPS ... ja nüüd kustutasin suure susimisega eelmise postituse ära ...
rl kirjutas @ 15:33 - Link - kommentaarid (5)
14 November 2011
Tere hommikust!

... kuidas pöial kiilu taha kinni jäi ...

Isu kiiluga sõrmikuid kududa oli ammu. Ei tahtnud ma neid ''otsapistetud'' pöidlaga varianti, vaid ikka seda ehtsat ja head kiiluga kinnast.
Proovitööks arvasin head olevat sõrmedeta sõrmikud ja kuna minu ema, hea inimene, käib tahtjatele paar korda nädalas majandi farmist piima jagamas, siis sellised kindad on talle väga sobivad - sõrmed on vabad, aga käelaba soe.
Seepärast ka ei midagi pitsilist ja satsilist, vaid praktilised täisvillased soojad ''asjandused''.
Algus oli paljulubav, isegi kiilu kudumine lubas nii mõndagi, ja isegi labaosaga sain hakkama, aga vot siis ... kiilus nii kinni, et ei aidanud googeldamine, isetegijate blogide ja õpitubade külastamine ... mida rohkem lugesin, seda segasemaks asi läks. Kiilu külge mingi väega sõrme enam ei saanud. Raketiteadus, ütlen ma!!
Laupäeva hommikul vaatasin, et ei aita muud, kui et lähen Mardilaadale targemate inimeste käest asja uurima. Noh, Mardilaat on muidugi teema omaette.
Algul sebisin niisama ringi ja vaatasin sõrmikuid, aga ... kõik kindad, mida mina juhtusin nägema olid just need ''otsapistetud'' pöialtega! Ja vot siis ma mõtlesin, et ega ma nüüd nii vilets tüdruk ka ei ole ... ja ei küsinud abi! Nii kange olen!
Tagasiteel koju ja veidike kodus tegelesin mõttetööga ja missa kostad , järsku oli selline tunne, et terve elu ainult kiiluga kindaid olengi kudunud - nii lihtne ja loogiline oli kõik.
Jube õnnelik olin! Ausalt ka!
Ema saab oma kiiluga töökindad ja ilmselt teen ka pojale talveks autosse ühed, hea putitada ja ikka endale ka ühed, aga mulle juba sõrmedega variant.
Kohtumiseni!
rl kirjutas @ 05:55 - Link - kommentaarid (4)
05 November 2011
Tere! Ma ei ole sügise inimene. Varem läksin kohe närvi, kui mõtlesin, et tuleb jälle see pime, pori, külm, vihm, pime, pori, külm, vihm ... A vot selle aasta sügis on superluks! Soe, mõnus ja üldse armas kuidagi. Ilmselt tundub mulle nii seepärast, et pole veel olnud seda õiget pimedust, pori, külma ja vihma. Või on see ealine iseärasus? Igatahes praegu on mõnus. Mõnuuuuuuuuus!

Olen vahepeal vaikselt nokitsenud. Et minu kallis kaasa on soki-inimene nii ööl, päeval, suvel, kui talvel, siis nendest ei saa kunagi küll. Ja meesterahvale teadupärast pitsilisi sokke ei tee. Noh, muidugi võib, aga kas ta neid siis ka jalga paneb, see on iseküsimus. Ehk siis ainult tudusokid, öösel pimedas, kui keegi ei näe. Kuna sokid on enamasti ühe kujuga, ainult värvid on erinevad, siis panen siia ainult ühed, et ikka tulemust näha oleks.Mulle väga meeldib sokilõngana soomlaste 7-veljestä ja seda toon ma Soomest. On odavam. Mitte, et ma spetsiaalselt sellele sinna järele lähen.

Siis on vahepeal mitu kurku sooja saanud.

Mõlemad sallid on kootud Ragsokarn lõngast. Parajalt jäme ja mõnus. 70 % villa ja 30 % nailonit.

Mõõdult vähe tagasihoidlikum kurgusoojendaja:

Ja lõpuks kolm Arne ja Carlose julekulerit. Mustrid on nende raamatust ja just paar päeva tagasi nägin neid Soome TV hommikusaates pallikesi kudumas ja mõnusat juttu ajamas.(vt. augusti postitust)Olge tublid ja kohtumiseni!.
rl kirjutas @ 04:48 - Link - kommentaarid (3)
03 Oktoober 2011
Tere! Vihmasesse esmaspäeva paar pilti õitsvast kliiviast. Ta on tubli õitseja, alustab ja lõpetab, nii et vahet suurt sisse ei tule, kogu aeg on midagi vaadata ja imetleda.

Päikest!
rl kirjutas @ 09:33 - Link - kommentaarid (3)
02 Oktoober 2011
Tere pühapäeva õhtupoolikut!
Nakitsesin natuke pitse tehaVärvid on nii valed, et nutu ajab peale, aga mis teha ... Elu on kord selline

Näeme jälle!
rl kirjutas @ 14:34 - Link - kommentaarid (10)
04 September 2011
Imeilusat hilissuve!
Mõni aeg tagasi ostsin maasikatega köögirätikud - mitte vajadusest, vaid sellepärast, et nad niiiiiiiii ilusad on. Minu meelest.
Muudkui vaatasin ja imetlesin ja ... Peale pikka vaatamist said nad Erna Aljasmetsa ''Heegeldatud äärepitsid'' abiga sellised:
Kohtumiseni!

rl kirjutas @ 13:07 - Link - kommentaarid (6)
04 August 2011
Heh ... ja vahepeal on jälle (peaaegu) aasta mööda läinud ... Aga vähemalt ma püüan, isegi mingit korrapärasust on märgata ... Aasta ja aasta ja ...
Olen kudunud.
Ja õmmelnud.
Aga mõtlesin, et ei ma neid eksponeerima hakka - padjapüürid, mõned parandustööd, ei midagi erilist ju. Tütar vaatas mind väääääääääääga pika ja kahtlustava pilguga, kui palusin tal villast sokki jalga proovida just siis, kui väljas oli +30 ... Ta vist arvas, et see kuumus on mulle liiga teinud Sokke olen päris mitu paari teinud.
Aga peamine põhjus, miks ma endast üle pika aja märku annan, on siin:
Ja nii ongi, et koon jõulukuule!
Tegelikult pean ma kiitma oma kallist abikaasat - nagu välja tuli, oli ta selle raamatu tellinud juba kevad-talvel ja kätte sain mõned päevad tagasi. Kuna aga oleme puhkamas ja õiget lõnga ei ole käepärast (raamatu jõudsin kaasa haarata!), siis ostsin poest lihtsalt lõnga, sest isu proovida oli hirmsuur ja palun, esimene proov on siin:
Ehkki see on umbes veerand jalgpalli suurust (lõng sai liiga jäme) , olen ma ikkagi niiiiiiiiiiiiiiii õnnelik!!! Aga jääbki huvitav - suured ''julekulerid'', keskmised ja natuke väiksemad. Praegu on lihtsalt suurte kord.

Panen siinkohal lingi, kust neid vahvaid isetegijaid vaadata saab http://www.youtube.com/watch?v=KAdG0IbP3ig. Ei oska ma seda tööle panna, kel huvi saab aadressi kopida.

Olge tublid ja kellel veel puhkust - mõnulege!!
Siinkohal tervitused Pärnusse!


rl kirjutas @ 13:10 - Link - kommentaarid (3)
30 September 2010
Tule taevas appi!! ehk kuidas isetegija rl üritas hakkama saada ''akadeemilise puhkuse'' õigeaegse lõpetamisega, aga ikka ei saanud ...
Nüüd viimaks võtsin ennast kokku ja olen tagasi ... vähemalt natukeseks ajaks, sest ma ei ole endas nii kindel, et saaksin vanduda, et siin ma olen ja siia jään! Viskab ikka selliseid lühemaid ja natuke pikemaid pause sisse, aga no igatahes ma üritan
Ega ma nüüd päris ilma midagi nokitsemata olnud ka ei ole, kes meist ei parandaks midagi, õmbleks midagi (näiteks padjapüüre), topiks ruttu ühe suvise käevõru traadile, jne. jne, aga sellist midagi suurt ja märkimisväärset ette tulnud ka ei ole. Igasusugu isud on peal käinud küll (oiiiiiii, kuidas on käinud!!!), aga tegudeni asi läinud ei ole ...
Ega nüüdki, aga siin ta on, väike ja tagasihoidlik (endiselt ei pea ma ennast heegeldajaks-inimeseks). Aga heegeldamine on sellessuhtes hea, et pistad aga kotti ja kus saad seal jälle nakitsed vaikselt
Ja lihtsalt silmailuks paar pilti. Sel aastal kasvavad õunte asemel puu otsas kõrvitsad. Mõelge vaid, kui õunad oleksidki sellised ja vaja oleks puud raputada, et neid kõrgemaid sealt kätte saada ...Käisin lapsega (issand, mis laps enam!!!) metsas. Tegi paar kena pilti.
Nagu härmas oleks, eksole?
Kõike head ja ikka päikest!

rl kirjutas @ 09:19 - Link - kommentaarid (4)
08 September 2009
Hommikust!
Et midagigi näidata ja ennast vähekegi rehabiliteerida, siis palun, üks linik ...Ise imestan ka, kuidas ma ta üldse valmis sain, sest heegeldaja ma ei ole. Muidugi olen ühte-teist teinud, aga see ei ole see, millele hing vastu heliseks
Jõgeval paistab päike!
rl kirjutas @ 05:52 - Link - kommentaarid (863)
10 August 2009
Tere esmaspäeva!
Kõigepealt - meie peres on täna nimepäevaline.
Lilled selleks puhuks oma aiast sellised:


Ja siis vahepeal sain valmis Jõgeva üleminekuga lõngast Shetland Triangle´i. Mustri aitas lahti sõnastada Mari Marike . Aitäh Sulle!!
Mis ma oskan öelda - päris rahul ei ole. Viga minus, mitte mustris või majanduslanguses või milles iganes! Ei ole ma ju enne servast kuduma hakanud, ikka olen valinud sellise mustri, mida alustatakse tipust. Nimelt see kõige pikem serv ei ole nagu see, mis ma tahaksin, et oleks. Nagu liiga lötu või nii. Aga harjutamine pidavat meistriks tegema! Järelikult tuleb mõned sallid veel kududa enne, kui tulemusega rahule võib jääda.


Ilusat suve jätku!
rl kirjutas @ 07:11 - Link - kommentaarid (5)
08 Juuli 2009
Hommik!
Kaks päeva järjest postitust - üle hulga aja väga kõva sõna!
Minu esimene fimokatsetus. Ärge palun süüvige kvaliteeti, esialgu aitab üldpildist.
Selle õige kuumuse saamisega oli ikka tegu küll. Kippus kogu aeg kontrolli alt väljuma ja ilmselt natuke palju ka sai, aga esimese korra kohta - no ütleme, et ebaõnnestumine just ei ole, aga saab palju paremini. Igatahes kaela ja kõrva aitavad nad riputada ja näevad enam-vähem normaalsed välja ka.
Ilusat päeva jätku!
rl kirjutas @ 05:49 - Link - kommentaarid (4)
07 Juuli 2009
Elus olen!!! ehk lugu sellest, kuidas Hunditädi kee tantsupeol käis.Oi, ma olin uhke tüdruk! Ja ilus tüdruk! Ja õnnelik tüdruk!
Eks need, kes kohal olid, teavad, mis tunne see on, eriti hästi teavad need, kes sellest kõigest ise tegijana osa võtsid. Mina seekord tantsijana. Olen palju-palju kordi laulnud, aga seekord, jah, tantsisin. Mis see tantsimine ja laulminegi muud on, kui üks suur isetegemine ehkki sellest hunnikut maha ei jää .


Loodan, et tänu sellisele emotsioonilaksule saan käsitööreale tagasi.
Elame-näeme!
Seniks - olge tublid ja rõõmsad!
rl kirjutas @ 10:00 - Link - kommentaarid (1)
09 Märts 2009
Tere!
Ei midagi suurt, ei midagi enneolematult uut. Lihtsalt väheke nipet-näpet. Võtsin koeratoidu topsiku, värvisin ära ja kleepisin lilled ja liblikad peale. Selline siis. Ega sihtotstarvet olegi - äkki suveks välja aialauale, või siis, miks mitte vardad-käärid-pintslid sisse.
Ja see ''asi'', mis topsis olevate varraste ''küljes'' on, on selline suvine, õlgadele võtmiseks. Lihtsalt üldpildi täiendamiseks. Pilt on seal topsialusel paberil olemas ka, aga ega teda hästi näha ei ole.

Jube libe on, olge ettevaatlikud!
rl kirjutas @ 09:38 - Link - kommentaarid (3)
16 Veebruar 2009
Tere esmaspäeva hommikust!
Siit üks natuke hilinenud sõbrapäeva tervitus No ei läinud lill enne õide, kui et eile sain korraliku pildi tehtud. Aga üksteisele lilli kinkida võib ju alati, selleks ei pea kramplikult mingit tähtpäeva ootama. Onju?
Ja teine pilt tuleb ''kriisiaja'' sokkidest st. vaevlen endiselt loomingulises kriisis , ei saa ennast kätte võetud, et jõuda tegudeni ... no selliste suurte ja ilusateni
Aga sokke on ju alati vaja, nii et tunnen ennast juba natuke tegusamana ja asjalikumana.
Jõudu!
rl kirjutas @ 07:11 - Link - kommentaarid (1)
04 Veebruar 2009
Tere ilusat hommikut!
Öelge ometi, mida peaks inimene tegema, et tal käsitöötegemise isu peale tuleks? Isu tegelikult justkui on, mõtte tasandil, aga mõtetest kaugemale ei jõua ... No nagu halvatud oleks kohe ... Vaimusilmas näen imeilusaid asju, mis ma ise kõik valmis tahan teha, aga ...
Tjah, et mitte päris nõme olla, siis võtsin täiesti suvalisi trikotaažkanga juppe ja heegeldasin kutsile mati. Nagu ma selle korraks maha laotasin, et mõõta suurust, nii ta kohe sellele istuma tuli - teadis täpselt, et tema oma, aga vot pilti teha ei lasknud. Selline häbelik väike tütarlaps meil. 3 aastat tagasi tõime ta Tartu varjupaigast - imetore ja armas koerake.
Värvidega on pildil ikka jälle nii, et ... kohe kuidagi ei ole Kenad selged värvid tegelikkuses, aga pildil mingid jurad. Eks ta ole pimedas tehtud ka. Elame üle
Ja siis tahan näidata lille, mis sai õe sünnipäevaks ''õitsetatud'' ja mille potti allpool näha on. Kaks vart 4+3 õitega, suured ja rammusad. Ja värv on ka siuke paks ja vänge Kui miski asi on punane, siis need ON punased.Kohtumiseni!
rl kirjutas @ 07:52 - Link - kommentaarid (4)
26 Jaanuar 2009
Tere hommikust!
Et õel oli tulemas juubelisünnipäev, siis tahtsin talle ise lille ''õitsetada'' Päris lahti õisi ei saanud, aga kaks suurt ja tugevat vart kohe-kohe lahtiminevate õitega sain peale. Ja siis vaatan, et lill on ''isetehtud'', aga lillepott näotu ja mittemidagiütlev. Ei olnud ma iial salvrätitehnikat proovinud ... Proovisin. Poti värvimisega oli nats tegu, sest kuidas sa, hing, värvid, kui lill sees ... Jätsin igaks juhuks ülemise serva värvimata. Seda on nüüd selle rohelise triibu alt paista ka, aga pole hullu ... esimese korra kohta ''kärab'' küll

Ilusat lumist nädalat!


rl kirjutas @ 06:52 - Link - kommentaarid
21 Jaanuar 2009
Tere imeilusat talvehommikut!
Ma ei ole suur talve fänn, aga vot selline meeldib! Kerge lumesadu, paar kraadi külma ... Mõnuuuuuuuuuus
Aga mitte sellest ei tahtnud ma rääkida, vaid sellest, et üle pika aja külastasin kohalikke kaltsukaid ja näkkas!! Vaatan mina, et ohoooo! suur ja lai heegeldatud ülapits aknale, no et selline asi maksab küll päris palju, aga ei suutnud ma uskuda oma kõrvu, kui müüja ütles 10 EEK. Üle mõistuse!
Ja siis paar meetrit edasi järgmisest ''stockmanist'' sain 6 tokki 50% puuvilla - 25% lina - 25% akrüülisegust lõnga. See ost oli kardinaga võrreldes hirmkallis - tervelt 25 EEK kogu kupatus!!!
Küll on ikka õnneks vähe vaja!


rl kirjutas @ 06:45 - Link - kommentaarid (4)
12 Jaanuar 2009
Hommik!
Meie perel on äkki mingi eriline mütsivajadus tekkinud. Algul poeg, siis tütar ja nüüd vanaema
Ja kõigil sellised näod ees, et neil pole kunagi mütsi olnud ja keegi neile ei tee ja üldse on kõik väga halvasti
Et kaks neist on mütsid saanud, siis pidi ju ka kolmas oma peanupu sooja saama

Müts vanaemale.
Lõng Bergere de France Alaska 50 % mingit villast (unshrinkable worsted wool) ja 50 % akrüüli.
Kulus 2 x 50 gr.
Paks ja mõnus.

Ilusat nädalat!


rl kirjutas @ 06:46 - Link - kommentaarid (7)
05 Jaanuar 2009


Selle aasta esimene sissekanne blogisse

Jõulude paiku kekutasin siin uue raamatuga ja nüüd on põhjust järgmisega eputada - mul olid seekord imelised päkatsid. Vaadake ise!
Ehkki isekeskis itsitasime, et nendel päkatsitel oli selgelt kinkimisega tagamõte
Küll on hea ju, kui kodus ehtemeister omastkäest võtta. Ja mis kõige toredam, need kinkijad ise said veel enne, kui kingisaaja, oma esimeste ehetega valmis, sest raamatuga kaasas oli ka paras ports igasugu pudinaid kõrvakate nikerdamiseks. Nii et eks siis paistab, kes viimaks vingem ehtemeister on

Ja veel. Minu teismelistega on juhtunud sel talvel midagi imelikku - mõlemad lasid omale mütsid kududa! Poja mütsi näitasin natuke allpool ja see siin siis tüdruklapse oma. Arvas küll, et müts on norm, aga temale vist ikka ei sobi. Igatahes pähe ta läks ja pole hullu, küll harjub! Nad lihtsalt ei ole mütse väga pikka aega kandnud ja nüüd siis tundubki iga peakate vähe kiiksuga olema

Lodumüts siis seekord.
Lõngast pole aimugi - kirbukalt saadud. Rohkem selline puuvillane, käe all mõnus.
Kohtumiseni!
rl kirjutas @ 08:15 - Link - kommentaarid
23 Detsember 2008
Mõtlesin küll, et ega ma enne jõule siia ei satu, aga võta näpust ...
Vaja ju kekutada oma äsja päkatsi kotist tulnud raamatuga Kaunid Kudumid ja nagu sellest veel vähe, oli kotis kootud pitslina. Aitäh, kallis päkapikk!
Kauneid pühi! Jõgeval on nad seekord valged
rl kirjutas @ 19:16 - Link - kommentaarid (1)
22 Detsember 2008
Tere esmaspäeva õhtust!
Jõul on siinsamas ja kui on midagi tegemata, siis tegemata ta ka jääb. Aga kas ei ole mõnus anda endale lubadusi, et järgmine aasta olen tublim ja teada, et oiiiiiiiiiiiiiiiii, kui palju aega on näiteks järgmiste jõulukingituste tegemiseks - saab kohe 12 kuud rahulikult nikerdada, aga ... tühjagi! , mitte midagi ei muutu - ikka rabad ja tõmbled ja lõpuks tõded, et pagana vähe aega on järele jäänud ja siis mõtled, et no järgmine aasta hakkan ma küll juba jaanuarist jõulukingitusi tegema ...
Ja siis jälle ja jälle ja jälle ...
Minuga juhtub seda üsna tihti (loe: iga aasta).

Et mitte jääta ainult jutustajaks, siis näitan salomini salli, mis läheb töökaaslase jaoks päkapikukotti. Inimene peab ju ometi saama, mida ta on tahtnud.
Lõnga kulus 4 x 50 gr (sellest üks tokk narmastele) Filati Cervinia 100 % akrüüli. Üks keerd ühekordset Jõgeva täisvillast kõrval.

Olge tublid ja olgu teil ilusad pühad!


rl kirjutas @ 20:02 - Link - kommentaarid (1)
08 Detsember 2008
Tere!
Kes on praegu maailma õnnelikeim inimene? Minaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!
Sest vaadake ise!!!!
Hunditädi, kullatükk, Sinu valmistatud kee on imeline!! Aitäh, Sulle!

Ja veel vupsas pakist välja väike pontsakas päkatsimehike! Tema jääb mind rõõmustama, kui tööl olen.

Oi, ma olen ikka raskelt rahul!

Ah jaa, suures ärevuses oleks unustanud - Järva-Jaani triibustik. Mul sellised riided, kuna soontes voolab järvaka veri.
rl kirjutas @ 09:55 - Link - kommentaarid (1496)
058891 külastajat