Ise tehtud asjad on armsad
Ise tehtud asjad on armsad
.: Minust :.
vanus: Nüüd unustan aastad ja meeles pean ikka - naine on alati võrratu plika :)
elukoht: Tartu
tähtkuju: sõnn
Minu blogi nupuke:
----------------------------------------
.: Meeldivad :.
kaunid kunstid
---------------------------------------- ----------------------------------------- ----------------------------------------- -----------------------------------------
.: Tunnustus :.
-----------------------------------------
.: Põnevad projektid :.
----------------------------------------- ----------------------------------------- ----------------------------------------- ----------------------------------------- ----------------------------------------- ----------------------------------------- ----------------------------------------- ----------------------------------------- ----------------------------------------- ----------------------------------------- ----------------------------------------- ----------------------------------------- Soktoober 2013 ----------------------------------------- ----------------------------------------- ----------------------------------------- Õmblemise aastaprojekt 2015 ----------------------------------------- Värvispekter 2016 ---------------------------------------- ---------------------------------------- ---------------------------------------- ----------------------------------------------
1212658 külalist
Locations of visitors to this page -----------------------------------------


ARHIIV

Viimased postitused
Mai 2021
16 Mai 2021
OMA KÄÄRIDE TUNNUSMÄRK

Seda, et hinnalised ja väärtuslikud tööriistad ja -vahendid hoitud peavad olema, teab iga meister. Oma arvuti, oma õmblusmasin, oma trell, oma kööginuga, oma käärid - isiklikud ja erilised!
Jah, on nii ühises kasutuses olevaid tööriistu, mille korrashoiu eest hoolitsevad ja vastutavad kõik, kuid on ka selliseid, mida kasutab ja mille eest kannab hoolt tõesti iga meister ise ning millel võib olla tema nimetähtedega graveering, kleebis või mõni teine tähis.

Mõeldes enda tikkimis- ja rätsepakääridele ning kunagi just siit, isetegija.net käsitööfoorumist leitud ideele, otsustasingi kääridele oma tunnusmärgi teha. Selle märgi olulisus tuleb esile nii õmblejate töötoas kui mõnel koolitusel või käsitöökursusel osaledes, kus ühises tegutsemistuhinas oma käärid kergesti leitavad peavad olema. Isiklikule töövahendile kinnitatud tunnusmärgike aitab ära hoida olukorra, kus loomingulises siginas-saginas see kellegi teise asjaga vahetusse läheb.Kõik mõtted ja teod said üles tähendatud ning on ära trükitud Maalehe ajakirjas Targu Talita (aprill/mai 2021). Jagan nüüd tehtut rõõmuga siin ja teiega.


Märgi tegemiseks on vaja:

* paksemat käsitöövilti
* kääre
* niiti
* nõela
* iirisniite lillede ja ääre tikkimiseks
* iirisniitidega sobivat heegelnõela
* pisikesi pärleid
* pärlinõelaTöö käik:

* Lõigake vildist välja 3 - 4 cm läbimõõduga ringikujuline motiiv.
* Tikkige motiivile pisikesed keerdsõlmpistes roosiõied ja ahelpistes lehed.
* Tikkige motiivi äär sämppistetes üle ning kaunistage väikese (tippudest) heegelpitsireaga.
* Heegeldage ahelsilmustes kett (~ 15 cm).
* Heegeldage kett soovi korral teist värvi niidiga aassilmustes üle ning õmmelge motiivi külge.
* Tikkige rooside juurde mõned pisikesed pärlid ja märk on kääridele kinnitamiseks valmis.
* Painutage keti aas läbi kääride käepideme, tõmmake märk aasast läbi, siis sõlm pingule ja teie käärid ongi kaunilt märgistatud ning teistest selgelt eristatavad.


MÕNUSAT MEISTERDAMIST NING NAUTIGE IMEILUSAT KEVADET!

HÕBEVALGE posted @ 06:51 - Link - kommentaarid