Ise tehtud asjad on armsad
Ise tehtud asjad on armsad
.: Minust :.
vanus: Nüüd unustan aastad ja meeles pean ikka - naine on alati võrratu plika :)
elukoht: Tartu
tähtkuju: sõnn
Minu blogi nupuke:
----------------------------------------
.: Meeldivad :.
kaunid kunstid
---------------------------------------- ----------------------------------------- ----------------------------------------- -----------------------------------------
.: Tunnustus :.
-----------------------------------------
.: Põnevad projektid :.
----------------------------------------- ----------------------------------------- ----------------------------------------- ----------------------------------------- ----------------------------------------- ----------------------------------------- ----------------------------------------- ----------------------------------------- ----------------------------------------- ----------------------------------------- ----------------------------------------- ----------------------------------------- Soktoober 2013 ----------------------------------------- ----------------------------------------- ----------------------------------------- Õmblemise aastaprojekt 2015 ----------------------------------------- Värvispekter 2016 ---------------------------------------- ---------------------------------------- ---------------------------------------- ----------------------------------------------
1114478 külalist
Locations of visitors to this page -----------------------------------------


ARHIIV

Viimased postitused
Detsember 2014
18 Detsember 2014
ÜHEKOMMIUISUD ÜHES MUSTRI JA MEISTERDAMISE LOOGA

On käes muinasjutuline jõuluaeg. Karge ja külmast sillerdav õhk, küünlavalgus, piparkoogilõhn, usinalt askeldavad pisikesed päkapikud ja toredad üllatused kuuluvad sellesse aega. Muidugi ka erineva suurusega sussid ja sokid aknalaudadel ja kaminasimsidel.
Ühest kunagi nähtud pisikesest sokist said alguse minu pisitillukesed, ainult ühte väikest maiust või kirjakest mahutavad miniuisud, minisokid ja minisaapad, millele paar talve tagasi joonistasin juurde mustrid ja kirjutasin meisterdamise loo ajakirjale Tiiu (12/2012). Täna tähendan selle üles ka siin, väikeseks kingituseks kõigile huvilistele ja oma blogi armsatele külalistele.Selleaastane uus idee ja pisike täiendus on tutid.
Uus mõte meeldis mulle sedavõrd, et tegin lumepalle meenutavad tutid ka uisupaeltele.

Aga nüüd siis meisterdamise loo juurde.

Uiskude (või susside ja saabaste) heegeldamiseks on vaja:
- heegelnõela nr 3
- valget lõnga (~12 m, mina kasutasin Steinbach Wolle lõnga)
- halli lõnga (~3 m)

ja töö käib nõnda:
1. Alustades 6 ahelsilmuse loomisega heegeldage joonisel 1 või 2 oleva mustriskeemi järgi valmis motiiv.
2. Painutage motiiv täpselt pooleks ning heegeldage joonise 3 järgi viies rida ehk kinnissilmustes kokku tald, kolmekordsetest sammastest uisunina ja kinnissilmustes kokku uisu esiosa kuni ülaääreni (kui soovite, jätke esiosa viie kinnissilmuse jagu lahti, et sinna pärast 2 pikood (tippu) heegeldada).
3. Võtke nüüd uisuraua heegeldamiseks hall lõng ning alustades uisuninast heegeldage joonise 3 järgi read 6 ja 7, katkestage lõng.


Kui tahate uisu asemel sokki või saapakest, jätke kuues ja seitsmes rida heegeldamata või heegeldage sokk joonise 4 järgi.


4. Jätke umbes 10 cm lõngaots vabaks ja heegeldage kaheksast tipust (1tipp – 3 ahelsilmust, 1 aassilmus esimesse ahelsilmusesse) ülemine serv joonise 4 rida 8 järgi (kui jätsite esiosa 5 silmuse jagu lahti, heegeldage avatud ülaäärele 10 pikood). Jätke lõpetades veel 10 cm lõngaots vabaks ning katkestage lõng.
5.. Siduge allesjäänud lõngaotstest lehv. Soovi korral punuge-tikkige uisule paelad või kaunistage pärlinööpidega.
6. Uisk on valmis. Pistke sellesse nüüd komm või kirjake jõulutervitustega ning sokutage see päkapiku kombel armsa inimese taskusse, kolleegi töölauale või naabrite ukselingile. Üllatus on garanteeritud!

SOOVIN TEILE MÕNUSAT MEISTERDAMIST, ARMSAID ÜLLATUSI JA IMELIST JÕULUAEGA!


HÕBEVALGE posted @ 11:23 - Link - kommentaarid (10)