Ise tehtud asjad on armsad
Ise tehtud asjad on armsad
.: Minust :.
vanus: Nüüd unustan aastad ja meeles pean ikka - naine on alati võrratu plika :)
elukoht: Tartu
tähtkuju: sõnn
Minu blogi nupuke:
----------------------------------------
.: Meeldivad :.
kaunid kunstid
---------------------------------------- ----------------------------------------- ----------------------------------------- -----------------------------------------
.: Tunnustus :.
-----------------------------------------
.: Põnevad projektid :.
----------------------------------------- ----------------------------------------- ----------------------------------------- ----------------------------------------- ----------------------------------------- ----------------------------------------- ----------------------------------------- ----------------------------------------- ----------------------------------------- ----------------------------------------- ----------------------------------------- ----------------------------------------- Soktoober 2013 ----------------------------------------- ----------------------------------------- ----------------------------------------- Õmblemise aastaprojekt 2015 ----------------------------------------- Värvispekter 2016 ---------------------------------------- ---------------------------------------- ---------------------------------------- ----------------------------------------------
1223539 külalist
Locations of visitors to this page -----------------------------------------


ARHIIV

Viimased postitused
Oktoober 2012
25 Oktoober 2012


PITSIGA SOKID JA PITSSOKID
NING NÄPUNÄITEID SOKKIDE ÕMBLEMISEKS

Naine võib oma mõtete ja unistustega, soovide, tujude ja tahtmistega olla mõnikord suisa arusaamatult ise- ja omamoodi. Mõnikord tahab ta särada ja olla silmapaistev, teinekord aga hoopis kameeleoni kombel ümbrusega sulanduda või siis lihtsalt ennast ümbritsevaga kenasti harmoneerida...
Seda viimast ma tegingi.


Esimest korda kaunistasin õmmeldud sokke sellise (laiema) pitsiga ja esimest korda õmblesin pitsist sokid.Ühel ilusal päeval, kui soktoobrisokid juba valmis olid, sain armsa kirja. Selles kirjas oli viide siia. Lugedes oma nime Isetegija Rahvalemmikute seas, hakkasid minus justkui iseenesest helisema J.Tätte lauluread

...mõni hetk on elus ilusam kui teine,
mõni hetk on kohe väga, väga ilus...


See hetk oli tõesti väga, väga ilus! Ma tänan teid südamest, kõigi ilusate ja väga ilusate hetkede ja sõnade eest! Aitäh!

Tänutäheks panen siia kirja sokkide õmblemise õpetuse ja mõõtudega lõiked.
Minu sokid on jalakestele nr.38, kuid pikkust juurde andes või ära võttes saab numbrit muuta (suurust rohkem muutes tuleb muuta ka laiust).
- Minule meeldib väga sokke õmmelda fliisist või paksemast pehmest trikotaa˛ist (vaja läheb ~35 cm riiet). Kanga elastsus on oluline mugavate ja hästiistuvate sokkide saamiseks.
- Lõikeid kangale sättides tuleb kindlasti jälgida lõimesuunda, et sokid ikka laiusesse veniks. Lisage 0,5-0,7 cm õmblusvaru ja lõigake välja.
- Õmmelge kõigepealt kokku sääreosad ning siis ringiga talla- ja pealmine osa. Sokkide ülaäär keerake 2 cm tagasi ja õmmelge läbi siksak- või katteõmblusega. Võite õmmelda ka käsitsi peitpistega, tähtis on see, et õmblus jääb natuke veniv.
Ja ongi sokid valmis ning nüüd võib neid soovi korral kaunistada nii pitside kui pärlitega, ikka täpselt nii, nagu ideid ja fantaasiat on.

Lisan siia veel (ehk inspiratsiooniks sokiõmblejatele ) oma eelmiste aastate sokipostitused:
sokid oktoobris 2008
sokid oktoobris 2010
sokid oktoobris 2011
sokid isale oktoobris 2011

PALJU SOOJUST JA ILUSAID NING VÄGA ILUSAID HETKI TEILE KÕIGILE!


HÕBEVALGE posted @ 12:34 - Link - kommentaarid (25)