SOKKIDESSE HEEGELDATUD ROMANTIKA
Niipea kui mu esimesed, triibulised heegelsokid, valmis saanud olid, võtsin käeulatuses oleva õrnkollase lõngavihu ning alustasin sohvalt tõusmata uue sokipaari heegeldamist. Vaimustus oli lihtsalt sedavõrd suur ja juba esimestesse sokkidesse kavandatud aassilmustest iluheegelpisted pidid ju samuti kohemaid järele proovitud saama.

Alles seejärel, peale varbaosa valmimist, lubasin endale suure kruusi kuuma kohvi vahukoore ja meega ning nautisin tehtut, mõeldes samaaegselt muidugi sokkidesse tulevatele järgmistele mustriridadele ja vaadates juba kolmandaks sokipaariks soetatud suurt lõngatokki.
Mõistagi valmib sellise õhinaga tehtud töö kibekiiresti ja enne veel, kui esimest sokipaari Soktoobriprojektis esitleda jõudsin, olid valmis ka teised ning kolmas paar just heegelkonksu otsa püütud. Jah.

Aga need teised siis, õrnkollased romantilise moega heegelsokikesed, on Supremo siidpehmest meriinolõngast ning heegeldatud nõelaga nr 3,5.








Samast lõngast olen teinud ka pisikesed beebipapud, kuid siis kasutasin nõela numbriga 3. See tegelikult nõnda käibki, et heegeldise lõng ja heegelnõel peavad mu käes justkui ühte sulama ning nõela number võib ka sama materjali kuid erinevate esemte juures erinev olla. Tunne ja kõige kokkusobivus peab ju ikka ja alati hea ja õige olema! Valged mustriread on Red Heart Lisa lõngast, mis on põhilõngast pisut jämedam, kuid minu töösse vahukreemise mulje loomiseks just meeldivalt sobiv. Kollast oli täpselt madala sääreosaga sokkide jagu ning koos valgete kaunistuste ja ülaäärega on kahes sokis kokku 66 g lõnga (ehk kummaski sokis täpselt 33 g).




Kuigi oktoobrikuu saab tänasega läbi, siis TK Soktoober kestab veel selle nädala lõpuni. Näeme peagi, sest ka kolmas (eile valminud ning piltidele jäädvustatud) sokipaar ootab esitlust.

AITÄH TEILE KÜLASKÄIKUDE JA SIIA KIRJUTATUD ILUSATE ARVAMUSTE EEST!
OLGE HOITUD!
MINU ESIMESED HEEGELDATUD SOKID
MINU ESIMESED TRIIBULISED

Seda, kui palju vett on voolanud merre ajast, kui ma heegelsokkide tegemisele mõtlema hakkasin, ei tea ei mõõta ega öelda, aga kindlasti palju-palju.
Ja kes teab, kunas ma just sedasorti sokiteo ette võtnud oleks, kui kogu lugu (kirjutasin sellest eelmises postituses) poleks viinud otsapidi sellesügisese sokisoktoobrini. Ah, kuidas mul tuli nüüd suur ja vastupandamatu sokkide heegeldamise tuhin, mis jäägitult endasse haaras. Ma tõstsin käsitöökapist välja lõngakorvi, mõõtsin ja mõtlesin, surfasin netiavarustes ja otsisin ideid, mustreid ja näpunäiteid heegeltöö alustamiseks. Pikalt ja kaua. Kuni ükskord leidsin end
Kirju Mirju käsitöölehelt tõeliselt imeilusaid heegelsokke imetlemas. Ja ühes blogipostituses olid sokid koos heegeldamise
juhendiga! Aitäh, Kirju Mirju, ilu ja inspiratsiooni ja õpetuse eest!
Nüüd läks edasi kõik libedalt ja nobedalt, nautisin uudset sokitegu ja töö edenes ning valmis õhina ja põnevust täis rõõmuga.





Kannaosa tegin küll natuke teistmoodi. Selleks vaatasin Isetegija õpitoas olevat Kelly sokiteo
juhendit, mõnda videot youtoube.com lehelt ja lõpuks heegeldasin ikka omamoodi (jäin rahule, kuigi järgmisel korral vajaks kannaosa õige pisut täiustamist

).
Aga muidu said sokid ausad, hääd ja mõnusad! Ma olen väga rahulolev ja uhke ka, sest tegin valmis midagi, millest ammuilma mõelnud olin.




Lõngaleid on minu jaoks armas ja emotsionaalne väärtus omaette - see on tütrekese põhikooli käsitöötunnis kootud esimese kindapaari lõng. Kokku sai nüüd justkui komplekt, mida emme-tütre kombel jagada saame.

Kuna lõngavööd vihtide juures enam ei olnud, jääb lõnga nimi saladuseks, aga mõnusalt siidine ja pehme on see käsitöömaterjal küll. Ning varbast alustatud sokke korraga heegeldades kasutasin ära kogu olemasoleva lõnga. Hallist, mis tütre kinnastel on põhitooniks, jagus minu sokkidele täpselt kaunistusteks mõeldud lilleõite jaoks. Heegeltööd tegin nõelaga number 3,5.


Tõttöelda on juba valmis ka mu teine sokipaar (ootab pildile püüdmist) ja kolmas on konksu, heegelkonksu otsas. Nii et heegeldatud sokke tuleb, tuleb veel.

RÕÕMSA JÄLLENÄGEMISENI!