muudki peale siristamise
muudki peale siristamise

Elu on üllatusi täis. Igavust ei tunne, teen jõudumööda kõike ;)


07 Oktoober 2008
HEI


Pole siia juba kaua kirjutanud, oleks aeg ennast parandada. Vaja ju kõik suvised tegemised fikseerida siis endal hea hiljem meenutada ...

Hea, kui sul on tuttavad, kes ajavad su tegutsema ... Nii juhtus, et juuli alguses sai käidud Põlvas. Eesmärgiks teha üks viltimispäev Põlva talurahvamuuseumis.

From Põlva 3.-5.07.08


Meelepärase villa saamiseks käisin Raikkülas Rein Pettai villavabrikus. Tal töötab seal väike eravillavabrik. Lepi aeg kokku (tel: 4865578 , võta oma vill kaasa, varu aega ja su oma silmade all saab villast lõng. Minul oli vaja vaid villaloori. Ka koeravillast saab lõnga teha, seda koos lambavillaga.
Siin üks pilt kraasimisest

From Põlva 3.-5.07.08


Edasi läks sõit lõunasse ...

From Põlva 3.-5.07.08


Järgmisel hommikul pidime siis muuseumis viltima hakkama ... aga ...
ETV oli just selleks päevaks plaaninud filmivõtted suvehommiku saatesse. Arvasime, et meie teed ei ristu ja me teineteist ei sega ... Tuli välja aga kurb tõsiasi, et filmimise hetkel polnud muuseumis ühtki külastajat ja meid paluti külalisi mängida "Külaliste" hulgas oli ka kohalikke töötajaid, mis teha, tuleb ju vastutulelik olla ja teha nägu ...
From Põlva 3.-5.07.08


From Põlva 3.-5.07.08


Arvasime, et ega 10 min materjali jaoks rohkem aega lähe kui maksimum 1 tund. Tegelikult vantsisime seal 3 tundi ja natuke veel lobisesime niisama.

From Põlva 3.-5.07.08


Selleks ajaks kui saime planeeritud viltimise kallale asuda keeras ilm ära (nojah, palju neid ilma vihmata ilmu sellel suvel üldse oli) ja me pidime kolima katusealusesse koolitusruumi.

From Põlva 3.-5.07.08


Üks suur viltimistöö oli saada sellele šamaanitrummile kott

From Põlva 3.-5.07.08


Ehk üks suur tükk käsitsi valmistatud vilti, millest siis kott valmistada. Jga osaline sai panna oma mustri sellesse villa. Mõttejõudu ja energiat lisas ka akna taga paukuv äike.

From Põlva 3.-5.07.08


Viltimistöö kestis kauem kui oli planeeritud, hea, et meid seal palju oli ja jõud said ühendatud. Lapsed tegid märgvilditud villapalle ja ka nõelviltimist prooviti.

Osavõtjad olid rahul, et said näha ja proovida viltimise erinevaid tehnikaid ... Mina olin lõpuks päris väsinud ...

Öö võtsime vastu lõkketule ääres kuppelmaastikul
From Põlva 3.-5.07.08

ritsik62 17:14 - Link - kommentaarid (1)