muudki peale siristamise
muudki peale siristamise

Elu on üllatusi täis. Igavust ei tunne, teen jõudumööda kõike ;)


20 Juuni 2008
ÖÖSEL TULEB SUVI

Kas sa oled käinud Pakri poolsaare tipus, vot sellel pangal? Pilt on tehtud eelmisel suvel.See on üks mu lemmikkohti. Esimest korda käisin seal aastate eet kui vene väed veel "rahu valvasid" aga poolsaar juba lahti oli. Veidi hirm tekkis nende vahipostist möödudes. Sõitsime sinna koos pojaga ratastel. Paldiski linn oli nagu tondilinn, palju rüüstatud maju, palju mustust, sõjaväest tekitatud risu ... Mõned aastad hiljem tegime pojaga selle retke uuesti ja linn oli palju kenam. Praegu on muidugi veel normaalsem kui siis. Seda looduse tekitatud kaunist kohta eksponeerime me oma külalistele sageli. Oli see ju nõuka ajal suletud ja paljud eestlased pole seda veel vaatama jõudnud. Seda tuleb ju spetsiaalset vaatama sõita, ei lähe ju ükski tee sellest mööda ... Võta piknikukorv kaasa kui sinna plaanid sõita

Olin selles paigas eile peale tööd. Tööpäev oli tõeliselt töine ja intensiivpalati vääriline. Jälgida tuli üht last peale narkoosi ja üht last peale edukat elustamist. Tund enne tööpäeva lõppu sain seda lapsukest ka ise elustada, õnnelikult. Mis selle hingamispuudulikkuse põhjuseks oli saan ilmselt järgmises valves teada. Olin sellest päevast ja kogu endisest jamast tõeliselt väsinud ja tülpinud, et pidin loodusest rahu leidma, seda ma sealt poolsaare tipust otsimas käisingi ning loomulikult leidsin. See on fantastiline koht, kus võid lebada kõrge pankranniku serval ja vaadata merele. Merelt võid leida reisilaevu või purjekaid, väikseid laineid, sillerdust või tugevat laintemöllu. Eile polnud isegi mitte "jäneseid". Laine lõi laisalt üle kivide ...Käsitöö jaoks pole suvel aega Midagi ikka valmib vahel, sest ega vihmase ilmaga saa muidu istuda, ikka vardad pihus Üks kampsun jahedateks ilmadeks.
Kampsuni sai omale üks pisitüdruk, kes sõitis koos vanematega Ukrainasse. Kätte sai just ärasõidu päeval ja pildistamise hetkel oli kampsik veel märg, seepärast ka nööbid veidi tumedamad pildil.

Eelmises postituses oleva konna tegin "tunde" järgi, seega mul õpetust ei ole. Selleks et õpetust teha tuleb uus konn heegeldada Midagi keerulist peale keerutamise (ringjalt heegeldust) seal polnudki, detailid olid Pisihaldja enda joonistatud, käpiknukud tema Printsessitoast vaata 16.12.2007 sissekannet. Lammas jäi veel heegeldamisjärge ootama.

ÄRA SIIS SUVE ALGUST 2.59 MAHA MAGA!
ritsik62 19:27 - Link - kommentaarid (4)

15 Juuni 2008
TEGELEN SPORDIGA

Ei tea, milline spordiala mulle küll võiks sobida? Loomulikult mitte tugitoolisport, see pole veel minu hobide hulka maandunud.
Tegelen hoopis raskejõustikuga, see sobib minu kehamassiga paremini. Olen enda jaoks leidnud HEITMISE ja SURUMISE. Heitmine vajab tähelepanu, kontsertreerumist, õiget ajastamist, jõudu, täpsust ... Kõik tuleb panna õigele hetkele ja siis lihtsalt HEITA võimalikult kaugele kaasvõitlejatest.

SURUMISEGA on peaaegu sama, ainult spordivahend on teine. Keskenduda on vaja vaid mõnele hetkele, et raskus üles suruda ning soovitavalt veidi rohkem kui kaaskannatajad

Tegelikult tegemist meeleheitega ja hammaste kokkusurumisega. Olen teile kõigile ülimalt tänulik toetavate kommide eest. Hetkel on küll minu sees toimuv raskejõustiku mõõtu. Raske on võidelda oma tunnete ja emotsioonidega ning halva mängu juures head nägu teha. Sees hinges on meeleheide aga nägu on nareul, hambad on kokku surutud, suunurgad ikka ülespoole.

Puhkuseni on jäänud veel 4 valvet. Peale puhkust otsustan, kas soovin veel vanas töökohas jätkata

Tänane harjukate kokkutulek oli üllatuseks Pisihaldjale ja Piimaimejale. minu panus sellesse üllatusse sellineKonn suuremalt ja kärbseseen suuremalt. Et vanemal vennal ka teki juures asja oleks siis tema ülesandeks on väikevenna valvamine, et too kärbseseent ei sööks, teadagi pole need seened söödavad. Punase kärbsesseene söömisest võib saada hallutsinatsioonid, valge ja eriti roheline on rohkem mürgised Lõbusat mängumist uue mängutekiga


ritsik62 13:34 - Link - kommentaarid (5)

09 Juuni 2008
KAS SA IKKA TÖÖTAD VEEL SEAL OSAKONNAS?

Seda küsimust on viimase nädala jooksul minult mitu korda küsitud. Vastus: ikka VEEL töötan.

Ma pole iial kahelnud oma õpitud erialas, pole iial arvanud, et teen vale tööd ... Olen nautinud tööd selles osakonnas! ... Probleeme on ikka ette tulnud ja küllap tuleb ka edaspidi, sest töötame ju inimestega. See pole liinitöö, kus iga 30s järel taburett valmib, praak nurka kasti lendab ja sealt põletusahju ja hiljem teab ainul prigadir, kes ja kui palju praaki tootis ...

Olen lihtsalt hetkel kurb ja õnnetu, et asjad just nii on nagu nad on. Asjad on juba pikemat aega allamäge käinud, ju siis nüüd põhi käes ... ja see põhi on vääääääääääga mudane.

Ainuke kiire ja reaalne muutus, mis on osakonnas toimunud on see, et õepost, kus mina töötan on ilma internetita, teistel mingite mööndustega VEEL on. Ju siis ma liiga palju www.isetegija.net lehte vahtisin. Nukraks teeb. Nii hea oli pausi ajal sellelt lehelt jõudu ammutada, nüüd teen hoopis rohkem käsitööd (kuniks see mul käest vägisi ära kistakse), ka see tegevus on illegaalne Arvutis istumise asemel soovitati tööjuhendeid lugeda
Mõtted käivad töökoha vahetamisel. Minu jaoks oleks lahendus - osakonnale mitte. 1.07 lahkub töölt üks eestlasest õde, järgi jääb meid vaid 2, nagu 10 neegri loos Tegelikult on lahkumisavalduse andnud ka mitu muust rahvusest õde, hetkel siis kokku 3 lahkujat, nagu rotid uppuvalt laevalt JA MIDA MINA VEEL OOTAN?

Näitaks hoopis ühte talvel valminud klaasalust. Jälle siis aknaklaas ja purustatud pudeliklaas.Ja kes veel aru ei saanud siis jutt käib sellest õnnetust Tallinna Lastehaigla osakonnast, kus Pisihaldja Piimaimejale liiga suur doos ravimit inhalatsiooniks valmistati.

Ma nüüd lähen häbenen jälle natuke
ritsik62 09:14 - Link - kommentaarid (13)

02 Juuni 2008
NÄDALAVAHETUS LÕUNAS

Loomulikult olin Lõuna-Eestis. Sihtkoht oli Kirikumäe. Seal toimus Matkaspordi 36 h matk rataste, kanuude, jooksmise ja veel muudegi tehnikatega. Palju energiat ja vastupidavust nõudev matk. Kontrollpunktides tuli lahendada ülesandeid ja näidata osavust. Ka mälutreeningut oli. Seega Matka oli haaratud palju erinevaid tegevusi. Matka kestvus 36 h, kiireimad läbisid kõik punktid ajaga 23.50. Minu ülesandeks selle matka juures oli olla meditsiiniliselt valves ja anda vajadusel esmaabi. Õnneks oli esmaabi vajadus väga väike vaatamata ekstreem-ülesannetele. Sain nautida head seltskonda, mõnusat päikest, maastikku, järve ... Kõige selle tipuks olin ilma käsitööta, uskumatu! käsitöö oli muidugi kaasas aga seda ma ei võtnud mitte kotist väljagi. Nii väga nautisin teistmoodi olemist.
Aga käsitööjuttu tahaks ikka ka rääkida, sest reedel sõitis üks minu tehtud kott kingitusena Egiptusesse. Üks Eesti neiu otsustas sealse mehe kasuks (läheb mehele) ja võttis sinna kaasa eestimaiseid kingitusi. Ma tõesti südames loodan, et nende valik on õige ja tulevik on nagu muinasjutus

Kott ise aga oli sellineLisaks sõitis sinna ka väike lepatriinuPikka lendu talle ja head kohanemist

ritsik62 07:35 - Link - kommentaarid (1)