muudki peale siristamise
muudki peale siristamise

Elu on üllatusi täis. Igavust ei tunne, teen jõudumööda kõike ;)


14 Juuni 2007
Nagu ma kartsin nii ka juhtus Nagu ma oma nina se pistsin nii mitu nokka sealt ehmunult vastu vaatas ja siis oli õu korraga linnupoegi täis Mul hirm nahas, et kohe tuleb parv linde mind ründama Aga õnneks ei midagi, sain oma pildistamise rahulikult ära toimetada Siin siis üks , kaks ja kolm linnupoega, kes kaamera ette jäid. Seejärel kutsus vanalind poljad enda juurde puu otsa ja vaatemäng oli selleks korraks lõppenud. Kui nüüd meenutada, et 10 päeva tagasi olid pojad sellised siis on ikka tohutu arenemiskiirus linnupoegadel, kuidas 2 vana jõuavad neid aplaid poegi nii võimsalt toita, et pimedatest paljastest poegadest saavad lendavad ja oma elu eest võitlevad tegelased :
Ja lõppu ka minu hetke lemmik riietusese , mis heeheldatud Jõgeva lõngast, ostsin 3 tokki ja sattusid miskipärast kõigil erineva pikkusega värvijooksud olema, noh ... mind see eriti ei häiri, ehk ongi omanäolisem see värvikaar
ritsik62 16:09 - Link - kommentaarid (4)

12 Juuni 2007
Panen siia veel mõned viited linnupesale See on jube kiirus, millega linnupojad arenevad Siin 9.06.07 pildistatud ja päev hiljem siis 10.06.07 pildistatud. Varsti vist pistavad nokad pildimasinasse kui mina oma noka nende kuuse sisse pistan, et pilti teha.
Saladuskatte all võin öelda, et suvetoimetuste kõrval teen ikka käsitööd ka, ehk juba järgmises postis näitan pilte

Nautige suve ja päikest mina teen seda
ritsik62 13:51 - Link - kommentaarid

08 Juuni 2007
Lisan veel ühe pildi oma suvisest heidekotist .
Linnupoegi pildistasin eile uuesti. Neid on pesas kuus nokka Hetkel vist süüa jagub, eks paistab, kuidas nad suureks kasvavad. Pildistamisega ei tohi ju vanalindudele "vahele" jääda.
ritsik62 14:34 - Link - kommentaarid (1)

06 Juuni 2007
Vahel on päris kasulik kui mesilind sind jalast nõelab. Kohe pool päeva sain rahulikult toas toimetada, kuna kõndimine ümara jalaga oli raskendadtud. Siis otsisin välja oma pooliku töö , nõela ja lõnga ja valmis sai suvine heidekott .

Üleeile aga suutsin leida oma õues kasvavast pügatud st musträsta pesa , poegade arvu pole esialgu võimalik määrata, homme üritan uue pildi teha kui vanalinnud veidi kaugemal on. Samas kõrval kadakapõõsas on juba mitu aastat rohevint oma lapsed suureks kasvatanud. Rasvatihane aga on mitmendat aastat teinud oma pesa elekti jaotuskapi all olevasse karpi. Sisse ja välja käivad nad karbi all olevast avast. kassi mul pole, koer linnupoegi ei puutu, nii nendel lindudel vaba voli on pesitseda
ritsik62 19:35 - Link - kommentaarid (4)

03 Juuni 2007
Täpsustuseks: kogu see eilne päev toimus Koogi talus Kõmmaste külas, mille omanikud on Toivo ja Tiia . Neil on seal väike muuseumituba rehealuses. Toivo on poiste käsitööõpetaja ja tema on juhendanud meie pillide tegemist juba teist talve. Aga pillitegemine ise sai alguse (sellest olen kuskil eespool juba kirjutanud) ühe aktiivse muusikaõpetaja Helle (keskel) eestvedamisel 2 aastat tagasi. Sel aastal sai ta ka "sädeinimese" tiitli.
Mööda ringi käib kandlele sõna kaasasaamine, see siis loits, mida keegi oma pillist mõtleb, mida soovib või mis just parasjagu meeles on. Spiraali keskel korvis on vanasõnad, mida siis iga pill kaasa saab Päikest teile kõigile
ritsik62 15:57 - Link - kommentaarid (1)

Aitäh, neile, kes mu eelmises postituses olnud untsuläinud viltimisele kaasa elasid. Ega ma ise selle ebaõnnestumise üle väha kurb ole, esialgu ainult, nüüd on juba ideed olemas, kuidas seda "untsus" asja lahendada.

Eile oli mul üks väga vahva päev. Saime kokku kandleseltsingu rahvaga, õnnistasime omi sel talvel sündinud lapsukesi ja viltisime neile kottide jaoks vilti. Seebivahus soperdamisele eelnes villa laotamine ja veel enne seda oli vill pallides ja tööpaik selline. Albumisse sai see päev jäädvustatud.
Päeva lõppedes rippus nööril 3 tundmatu looma nahka
Mis neist edasi saab on hiljem näha
ritsik62 13:35 - Link - kommentaarid (3)