Pisilinnu pesa
01 Juuni 2009
Olgu sirel see ...

... või helelilla kosmeetikakott Et kõik algusest ära rääkida, pean alustama sellest, et mu seni kasutusel olnud kotil läks lukk katki. Ja ega Isetegija südametunnistus ei luba uut kotti poodi ostma minna, ikka ise tuleb teha Juhuslikult oli olemas ka vana rahakott, kust sain rauad, mummumuster oli juba selge käekoti heegeldamisest ning niidiks oli vana hea vene iirisniit.

Aga kui pika ketiga alustada? Harutasin kaks korda, liiga väikese tegin. Kaua võib ja siis õmblesin suva sitsitüki ümber raudade kinni, päris kotiks valmis nagu mustand või nii. Selle abiga saingi siis umbes-täpselt põhja alustuse keti pikkuse teada. Enam ei pidanudki harutama, sobis. Ketile tegin siis nö ühe ringi ühekordseid sambaid peale.


Kui paras kõrgus valmis, jätsin viimaseks ühe pooliku mummurea (ses mõttes, et mumm jäi poolikuks, kokkuvõtmisrida peale ei teinud) ja hakkasin siis kohe kotikest raudade külge heegeldama. Põhimõte on selles, et mingit kokkuvõtmisi kotil ei ole, kõik läheb ühe sirgega raudade peale.


Raudade liigendi peale ei heegeldanud, läksin lihtsalt üle teisele poolele.


Valmis!
pisilind @ 16:43
∴                   - Link - kommentaarid (13)