Pisilinnu pesa
26 Veebruar 2014
ÕMBLUSETA ALBUMIKÖIDE

Eelmisel pühapäeval õppisime Toila Loomekeskuses Viki käe all õmbluseta albumiköidet. Tema juhendamisel tegime kahes erinevas stiilis liimimist ja valmis kaks albuminäidist.
Kuna mõlemat ei jõudnud üles pildistada, näitan poole, ehk siis ühe albumi.pisilind @ 12:54
∴                   - Link - kommentaarid (3)
24 Veebruar 2014
PALJU ÕNNE, EESTI!
Pildi autoriks minu poeg.

Kuna sinist pliiatsit kulus värvides kõvasti, oli vaja seda vahepeal teritada. Poeg teritas pliiatsit ja hüüdis siis:"Emme vaata rukkilill!" Nii oligi, pliiatsiteritajast tulid välja rukkililled. Egas muud kui liimisin need ka ta joonistusele.

pisilind @ 07:48
∴                   - Link - kommentaarid (2)
14 Veebruar 2014


TEEME ROMANTIKAT


Ma ei tea kuidas teiega, aga mina olen hull küünlapõletaja, küünlasõltlane. Eriti meie pikas ja pimedas sügis-talve hooajas, mul kohe peab õhtul kapi peal paar elavat-värelevat leeki olema. Siis on tunne hoopis teine.
Aga küünlaid pole ma ise kunagi teinud. Ehk on see tundunud kui raketiteadus, pole ju kus vaha sulatada, pole vorme, pole sobivat tahiniiti. Ettekäändeid leiab, eksju.
Seekord ajas tõsise isu peale Leekpea postitus. Kõik tundus nii lihtne ja kerge ja tulemus kaunis.
Mis muud kui poest osta suurem plekist kompotipurk ja see tühjaks süüa, tühi mahlapakk ära pesta, võtta jääkuubikud kotiga sügavkülmast ja küünlajääkegi oli mul kogunenud piisavalt.
See ootuse ja pakieemaldamise etapp oli tegemise juures kõige põnevam.

Ja valmis ta oligi, minu esimene jääküünal. Ei olnud raketiteadus, kindlasti teen veel ja tehke teiegi.

Paberist origami südamed voltisin selle juhendi järgi. Olemas nii piltidega kui videoga juhend, jällegi väga lihtne ja kaunis.

Väiksed südamekujulised küünlad on ostetud Maximast, pitslinik on ema varasalvest, ingel on saadud jõulukingituseks.


Head sõbrapäeva kõik blogilugejad!


pisilind @ 08:08
∴                   - Link - kommentaarid (6)
05 Veebruar 2014


INGLISE LAPITEHNIKAS PALL


Toila Loomekeskuses käis lapitööd õpetamas Liia-Mai Niidu. Tegemisi oli erinevaid, kes tegi padja-, kes toolikatte. Mina tegin palli.

Tehnikaks inglise lapitehnika ehk kartongitehnika. See on käsitsi õmblemise tehnika, kus eelnevalt õmmeldakse kangas papile ja siis ühendatakse omavahel motiivid. Antud pall on tehtud viisnurkadest ja kokku läheb ühele pallile 12 viisnurka.* * *
pisilind @ 19:17
∴                   - Link - kommentaarid (4)