Pisilinnu pesa
23 September 2011

SIPSIK

.... Viimaks oli nukk valmis, aga see ei olnud kuigi ilus nukk.
"Pole viga," ütles vanaema Mardile "peaasi, et see on sinu enda tehtud."
Aga Mart oli ikkagi kurb. Ta võttis nuku ja läks teise tuppa.
"See pole kellegi õige nukk, ongi mingisugune Sipsik!"
Aga korraga ütles peenike hääl: "Ära nuta midagi, ma pole küll just eriti ilus, aga see eest pole mul jälle viga."
Mart ei saanud äkki arugi, kust see peenike hääl tuleb, aga viimaks ta taipas, et see oli tema enda tehtud nukk, kes niiviisi rääkis.
"Kuidas?" imestas Mart, "kas sa siis oskad rääkida ka?"
"Oskan küll" ütles nukk.
"Mis su nimi on?"
"Sipsik" ütles nukk. ......

Õpetus õpitoast.* * *
pisilind @ 18:33
∴                   - Link - kommentaarid (11)
16 September 2011

Ma olen armunud....

kividesse....

heegeldatud kividesse.....Esmakordselt nägin neid pühapäeval 11. septembril. Tundsin, kuidas mind läbis siuke mõnus värin, soe tunne, äratundmine, selline AHHAA-OHHOO tunne, et kõik geniaalne on nii lihtne ja väga-väga ilus. Kuidas ma küll varem pole neid kohanud, küsisin endalt. Ja nii nad minu mõttesse jäid, kuni kolmapäevani, mil käisin mere ääres kive korjamas. Ma pidin ju sellised armsakesed endale ka saama. Ja ma saingi. Täna 16. septembril lubage mu uusi iluasjakesi ka teile esitleda.

Margaret Oomen on see imepärane leiutaja, kelle blogisse ma sattusin ja kus ma südame kaotasin, lihtsalt võrratu. Ja siin näeb lähemalt ka heegeldamise õpetust.


* * *

pisilind @ 16:53
∴                   - Link - kommentaarid (8)
05 September 2011

MEENUTUSI


Lugedes Isetegija foorumis aabitsa teemat, otsisin minagi maal oma aabitsa välja. Kukeaabits. Ja karuaabitsa leidsin ning harjutusvihiku sinna juurde. Armsad, soojad mälestused.Alles on ka minu 1. klassi pinal, kukega. Ja milliste firmanimedega pliiatsid sealt veel välja tulid: Desna, Tsvetnoi ja Foreign. See viimane nimi on eriti lahe nõuka aja kohta.* * *

Vastavalt tänase postituse sisule ka üks vana aja retsepti järgi tehtud õunakook. Nõukogude naise õunakook, leitud peenraroti blogist. Tõesti hea, soovitan....


* * *


pisilind @ 17:07
∴                   - Link - kommentaarid (5)