Pisilinnu pesa
19 November 2009
PUNANE

Proovisin poes punast pluusi, paistis paras... Pistsin papi poemüüjale pihku. Pärast poodlemist piinas peas peaaegu paranoia - pluusi peale punane pärlikee passiks?! Peale pisikest pingutust, pärlitega pusimist parajalt paslik pärlikee punutud


"Päikesekiired kuldasivad käte karvasid nii, et just nagu kullatud olivad..."
pisilind @ 14:01
∴                   - Link - kommentaarid (4)
12 November 2009
Pojale sai üks vestike kootud, selline neutraalne, et saaks koos triiksärgiga pidulikumal puhul kanda ja muidu ka. Mis imevägi on pidulikumal riietusel, et kohe kui seljas, siis tundub oma väike lapseke nii suur ja asjalik hoopis teistmoodi....mustri leiutasin iseja eile õhtul tuli isu kaneelikuklite järele... Tunnete lõhna ?! Ja milline maitse

pisilind @ 13:50
∴                   - Link - kommentaarid (7)
06 November 2009
" Andsin välja oma raamatu! " seda fraasi võib viimasel ajal üsna tihti ajakirjandusest, televiisorist kuulda-näha. Sain minagi sellega hakkama ei midagi autobiograafilist ega kirjanduslikku, hoopis lasteraamat. Aga alguse sai asi kõik sellest, et meie valla üks raamatukogudest kuulutas välja konkursi pehme raamatu tegemiseks lapsele, kõik käsitöövõtted lubatud, õmblemine, kudumine, tikkimine jamisiganes.... Tingimuseks oli ainult seatud, et pehme peaks see olema ja vastupidav (et noh ka pärast 10ndat või 50ndat avamist oleks mida vaadata)

Tükk aega pirises see mõte mul kuskil ajusopis: teeks ka - ma ju ei oska - millise siis - kuidas - ah ei tee - aga ikkagi võiks - no teengi !
Minu mõtted kaldusid sinna numbrimaailma poole, et siis raamat, kust laps õpiks numbreid loendama. Igale lehele üks number. Pean tunnistama, et see oli üks väga vaffa ja loominguline tegevus. Enne joonistasin paberile lehekülgede 1-10 kujundused nö mustandi. Ja siis asusin riidekoti kallale. Lehed said väga kiiresti valmis, suurem nikerdus oli kaantega ja raamatu kokkupanek. Lehtede pealisküljed siis erinevat värvi sitsiriidest, sisse panin topelt ühe paksema püksiriide. Raamatu mõõdud 21*22 cm.


õunad puu otsas on heegeldatud


nr 4 on siis akent kujutatud, akna luugid nööriga seotavad ja sealt aknast vaatavad välja ....

.... 4 päkapikku

nr 8 on üks kastike või karbike, mida saab nööbist lahti teha ja seal sees on ....

8 värvilist pallikest
Tänan, et olite minu raamatu esmaesitlusel
pisilind @ 13:32
∴                   - Link - kommentaarid (28)