Pisilinnu pesa
28 Juuni 2015
VALGE


....


Täna kui pisipoeg lõunaund magas, kõndisin mina fotokaga aias ringi. Tuli mõte, et hakkaks värvide kaupa hetkel õitsvaid lilli pildistama ja teiega jagama.
Alustasin valgest....

pisilind @ 17:23
∴                   - Link - kommentaarid (4)
03 Juuni 2015
TEGELUSRAAMAT

Täna kutsun teid oma teise raamatu esitlusele. Esimene sarnane raamat sai välja antud aastal 2009, vanemale pojale. Nüüd siis järg noorema poja käes, teema sama - numbrid. Numbrid ühest kümneni, asjade, esemete loendamine, palju rõõmsaid värve, erinevaid materjale, natuke käelist tegevust.

Alustasin ikka jälle paberil mustanditest. Osad numbrid sündisid ruttu, osad tahtsid rohkem mõtlemist. Internetis kolasin ka, ääretult palju raamatuid, ideesid tonnidega. Kuigi mulle selline peen nikerdamine päris meeldib, ei tahtnud väga "hulluks" ja detailirohkeks minna. Valisin sellise kuldse kesktee. Raamat valmis lehekülg/number haaval, üks päev üks lehekülg, mõni päev üldse mitte midagi, teisel rohkem. Just nii nagu põngerjas võimaldas ja lasi.
Enamus lehekülgede lahendusi on enda ideed, porgandipeenar ja õunapuu on laenatud internetist.

Värvilised täpilised kangatükid tellisin juba talvel Aliexpressist, ikka mõttetega raamatu juures.
Puidust numbrinööbid Lapibutiigist.

Aga hakkame siis pihta, piilume raamatu sisse:


Number 1, päike, üks ja ainukenumber 2, kaks meepurki, kaks mesilast, nööbiga suletav luuk ........ mille taga kaks karunumber 3, liblikadja mitte tavalised, vaid lendlevad ja krõbisevad kui katsudanumber 4, lillednumber 5, porgandipeenarporgandeid saab peenrast välja sikutada. Ja siis käib võlupeenar takjaga lahti ning porgandid saab tagasi maa sisse tõmmatanumber 6, pehme fliisist lepatriinu, nööpidest täppideganumber 7, õunapuuõunad saab puust ära korvi korjatanumber 8, kastiautoigal normaalsel autol saab ju rattad ära võtta ja vajadusel remontida natukenumber 9, vaip, millel saab värve õppidanumber 10, vihmapilvJõudsimegi lõppu. Võiks ju arvata, et mida aastane põnn sellest raamatust ju jagab. Tõsi - numbreid ta veel ei loenda, aga kõiges muus osas pakub see raamat talle vägagi huvi. Keerab lehte, jutustab omas keeles, näitab näpuga, katsub. Kindlaks lemmikuks on õunapuu lehekülg, nopib õunu, paneb korvi, vahest tahab mõni õun suhugi minna.
Raamatul on väga pikk kasutusaeg ja küll varsti ka loendamiseni jõuame!Ilusat suve!
pisilind @ 18:34
∴                   - Link - kommentaarid (5)