Pisilinnu pesa
29 Juuni 2009


"Heinamaapeal lendas väike armas mesimumm
lendas põses maasika närimiskumm
kõht oli pudi täis ja päike kõrgel käis
lendas üles, lendas alla, tegi zumm-zumm
mesimummil' oli antud täna vaba päev
lendas väiksed püksid jalas ja vestiväel
nuusutas ühte lille, peatus teise lille peal
nii ta oma päeva veetis heinamaa peal
zumm-zumm-zumm-zumm-zumm-zumm... "
/Joel Steinfeld/

Minu järjekordne biscornu:
pisilind @ 16:30
∴                   - Link - kommentaarid (6)
07 Juuni 2009


Küll on hea, et vahel ka vihma sajab. Tehtud saavad asjad, mis muidu muudkui edasi lükkuvad. Üks selline ootel asi oli kiisule nimega Moorits pesa tegemine. Ema võttis mai lõpus omale väikse kassipoja ja mina siis lubasin talle, et teen pisikesele pesa. Nüüd siis saigi valmis ja Moorits võttis ta kohe omaks. Läbimõõduks umbes 50+ cm. Põhja panin porolooni tüki ja vatiini, servades ainult vatiin. Väga mõnus pehme sai. Sik-sak pistega tegin nime (nats kõver sai, aga ajame kõik õmblusmasina kaela, ta siuke nö kahe õmbluse masin - tavaline ja sik-sak ) ja kinnitasin kassiaplikatsiooni.

Tegin ka mina neid merekividest Triinusid. Kõige väiksem 3 cm ja kõige suurem 8 cm. Nunnud !

pisilind @ 17:01
∴                   - Link - kommentaarid (6)
01 Juuni 2009
Olgu sirel see ...

... või helelilla kosmeetikakott Et kõik algusest ära rääkida, pean alustama sellest, et mu seni kasutusel olnud kotil läks lukk katki. Ja ega Isetegija südametunnistus ei luba uut kotti poodi ostma minna, ikka ise tuleb teha Juhuslikult oli olemas ka vana rahakott, kust sain rauad, mummumuster oli juba selge käekoti heegeldamisest ning niidiks oli vana hea vene iirisniit.

Aga kui pika ketiga alustada? Harutasin kaks korda, liiga väikese tegin. Kaua võib ja siis õmblesin suva sitsitüki ümber raudade kinni, päris kotiks valmis nagu mustand või nii. Selle abiga saingi siis umbes-täpselt põhja alustuse keti pikkuse teada. Enam ei pidanudki harutama, sobis. Ketile tegin siis nö ühe ringi ühekordseid sambaid peale.


Kui paras kõrgus valmis, jätsin viimaseks ühe pooliku mummurea (ses mõttes, et mumm jäi poolikuks, kokkuvõtmisrida peale ei teinud) ja hakkasin siis kohe kotikest raudade külge heegeldama. Põhimõte on selles, et mingit kokkuvõtmisi kotil ei ole, kõik läheb ühe sirgega raudade peale.


Raudade liigendi peale ei heegeldanud, läksin lihtsalt üle teisele poolele.


Valmis!
pisilind @ 16:43
∴                   - Link - kommentaarid (13)