Pisilinnu pesa
25 Aprill 2009
Hei-hei,

täna uhkeldan võõraste sulgedega, tegelikult ei olegi võõrad - mehe ema, Robini Saaremaa vanaema, minu ämma suled Saaremaa vanaema võttis pikka reisi ette risti üle Eestimaa, pojapoja sünnipäeva puhul. Ja muidugist ju tullakse alati kingitustega, ja mitte ainult sünnipäevalapsele, mina sain ka... poekoti. Vägagi teemakohane, käimas ju poekoti projekt. Kotid on tehtud igasugu värvi vanadest teksadest. Minu oma on see parempoolne, teine on ämma oma ja läheb saarele tagasi. Minu koti tasku peal on päike ja kuu, mõlemad nii pooleldi piilumas.

pisilind @ 16:04
∴                   - Link - kommentaarid (4)
23 Aprill 2009
Tere,
täna oli meie peres jälle sünnipäev, poja Robin Andri sai 2 aastaseks Juhhuu! Kas tõesti juba kaks?! Küll see aeg lendab .... Kingituseks sai ta jalgratta. Nüüd on ta "Uhke poiss", nagu ta ise ütleb. Aparaadisoe fotojäädvustus küünaldepuhumisest ja jalgratta peal istumisest.

Mina tegin sünnipäevaks ka veel nö mõõdupuu. Mõte ja puu tahtmine oli ammu, aga poodides saadaval olevad ei meeldinud sugugi. Mis siis üle jäi, kui ise teha. Lauajupi tõi vend, loomapildid leidsin internetist, värvideks on samad akrüülvärvid, mis wc seinapildiski. Peale joonistuste kuivamist tegin veel kogu laua läbipaistva puidulakiga üle, siis puuriga augud sisse, nöörijupp läbi ja seina peale. Ma olen väga rahul, Robin Andri samutiKui kellelgi on soov ja tahtmine oma seinalgi sarnast rippumas näha, andke teada ja arutame asja

pisilind @ 19:27
∴                   - Link - kommentaarid (3)
21 Aprill 2009

Mõni aeg tagasi sai paaril õhtul WC-s istutud mitte, et mingi kõhuhäda oleks kimbutanud, tahtsin lihtsalt oma igavat helerohelist vetsu natuke rõõmsamaks muuta. Idee ja mõte oli ammu, aga polnud värve. Sai siis see värviostmine tõsiselt ette võetud ja siin ta on - meie tuunitud WC:Lepatriinusid on kolm, igale pereliikmele üks. Kahe asukoht oli teada, aga kuhu kolmas teha? Ja siis potil istudes (teadagi, kus tulevad kõige paremad mõtted) vaatan, et ohhoo see õhuvärskendaja on ju lausa lepatriinuks loodud ja nõuab "Värvi mind !"pisilind @ 17:22
∴                   - Link - kommentaarid (9)
16 Aprill 2009
Tere kaunist neljapäeva!
Kõigepealt kohe üks suur sünnipäevakalli ja õnnitlused vennale Võrumaale, tal täna sünnipäevÕNNE !Natuke käsitööd ka. Mõned nädalad tagasi ostsin omale helesinise õlasalli, moodsas keeles pašmina. Aga tundus kuidagi igav ja lahja see ühetaoline sinine. Ja siis leiutasin salli alla serva siukseid kevadisi väikseid lilli, erinevates sinistes toonides ja suurustes said nad tikitud. Nüüd on sallil kohe teine jume...

pisilind @ 06:39
∴                   - Link - kommentaarid (1)
13 Aprill 2009
Täna natuke pärlitaltsutamist.
Ühel kenal õhtupoolikul kolasin Isetegijate blogides ringi. Ühest teise ja sealt kolmandasse, teate ju isegi kuidas see käib. Sattusin Silpsolpsu blogis märtsi kuu postitustesse. Ja mis ma leidsin, pärlipallid, ametliku nimega siis liithelmed. Minu esimene reaktsioon oli, TAHAN KA ! Nii mega-hüper-super kenad tunduvad nad mulle. Kuna lisatud oli ka juhend, mis siis et hiinakeelne, hakkasin järgi pusima. Ja valmis sain Värve valides mõtlesin karikakrale.

Teine huvitav leid oli Drexi blogis. Sedakorda siis pärlitest süda. Samuti pildi ja juhendi abil hakkasin juba hiina keele oskajana järgi tegema.
pisilind @ 17:07
∴                   - Link - kommentaarid (7)
12 Aprill 2009
Hei-hei ! Pühad ja nädalavahetus läbi, tagasi linnas ja oma päevikus. Vägagi asjalikud päevad olid, natuke siis tegemistest lähemalt ja tähtsamatest asjadest ka pildikasti jäädvustus. Esimesel päeval tegelesime munadega - munad sai siis traditsiooniliselt sibulakoortega värvitud ja munakorv nägi välja selline:


Köögilaual on minu enda tehtud rišeljöötehnikas lina, veel keskkooli ajal tehtud. Ei tea kas nüüd viitsiks nii suure töö ette võtta, eriti täppisteadust nõudis minu arvates see lõplik aukude sisse lõikamine.


Teisel päeval asusin ema pärli- ja keedekarpe revideerima ikka mõttega, et ehk leian midagi, millest saab midagi uut teha või ehk vana asja ringi teha. Saaki oli igatahes. Oma otsingutel sattusin ka enda kummutisahtlitesse, kust tuli välja vist võin öelda küll minu esimene disainitud kaelakee - nahkpael, natuke helmeid, patsikummide puupärleid, rõngad. Selle kee loomisaeg langeb vist küll põhikooli. Praegu vaadates ei tundu ta midagi erilist, aga tookord olin ma oma arvates vägagi vinge kee omanik


Ja kolmandamal päeval käisime õues värsket ka hingamas. Sõidusihiks Aluoja juga. Oli ikka võimas küll, kohin ja mühin ja kõvasti valget vahtu. Sinililledki sai sealt Pühajõe jõe kallastelt korjatud.


pisilind @ 17:24
∴                   - Link - kommentaarid (2)
08 Aprill 2009
Tere varahommikust!
Eile õhtul mängisime mehega torumehi ja hakkama saime. Vannitoas duššisegisti streikis, tilkus igalt poolt läbi. Tilkus ikka juba kaua, aasta või kogunisti kaks, algul ikka vähem. Ja nii saigi me kannatusekarikas lõpuks täis tilgutud ja me ostsime uue. Tehtud!

Aga varsti tulemas ju nädalavahetus ja pühad. Meie läheme maale, teeme oma munavärvimised koos vanaemaga. Vanaema ehk siis minu ema on ka usin isetegija, põhiliselt heegeldab ja koob. Tema tehtud liblikad kaunistavad ka minu pajuoksi vaasis.

Kaunist munapüha kõigile !
pisilind @ 06:01
∴                   - Link - kommentaarid
06 Aprill 2009
Kui vahepeal juba läks tuju ja olemine päris kevadesse, siis tänane ilm rikkus kõik ära, üldsegi mitte kevade moodi. Kõle ja külm tuul, kohati ka vihmasabinat, prrrr...

Kevadele ja suvele mõeldes valmis ka pusakee koos käevõruga. Ja nagu vast enamus pusakee pusijaid nõustun ka minagi sellega, et see pärlite niidi otsa ajamine on kõige väsitavam ja tüütum, edasine on juba puhas rõõm, kui vaatad neid meetreid sädelevaid pärliniite, mis heegelnõelast välja voolavad ja lõpuks väga armsa asja kokku teevad.


Ent ometi on igas päevas ka killuke midagi, mis tuju rõõmsaks teeb. Kõigepealt mainin kohe, et ei ole mul midagi vähemusrahvuste eesti keele rääkimis- ja kirjutamispüüdluste vastu. Vastupidi, hindan seda. Aga tegijal ikka juhtub Meie trepikotta ilmus korteriühistu poolt üks tabel, loen siis mina ja mõtlen, et mis uue koristussüsteemi see juhatus nüüd jälle on välja mõelnud - panged sisse, panged välja - mis pangede arvestus ?......

..... ja siis kui kroonideni jõudsin, siis taipasin et tegu on ühistu pangatehingutega. Ei olnudki aprillinali !
pisilind @ 17:09
∴                   - Link - kommentaarid (4)
05 Aprill 2009
Tere, tere kõigile ja kaunist kevadet !

Ajalooline hetk - esimene postitus. Selle eest, et minu internetipäevik reaalsuseks sai pean eelkõige tänama teid kallid Isetegijad, kes te mulle oma blogidega blogi-isu peale ajasite, ning oma kallist kaasat, kes kõik selle IT-alaselt ära vormistas. Mina olen tulemusga väga rahul.
Natuke siis minu tegemistest ka - pärlimajandus on vallutanud ka minu südame , kui vaim peale tuleb siis koon ja heegeldan või joonistan midagi pintsli ja värvidega. Kõike natuke, enda ja oma kodu jaoks.Pilt on tehtud Toila pargis.
pisilind @ 17:01
∴                   - Link - kommentaarid (6)