Üht ja teist
Üht ja teist
Koon, heegeldan ja sekka proovin uusi asju.
.: About Me :.
Age: parimad aastad
Location: Tallinn/Hiiumaa
Zodiac Sign: veevalaja
.: Likes :.
Lugemine ja käsitöö

.: Dislikes :.
virisemine
.: Links :.
TK:Rahvakalender

Garnstudio

.: Quote :.

.: Latest Posts :.
Viimased postitused
Juuli 2014

.: Currently :.

Reading:
Loen kõike, kuid eelistan klassikat.

Last Movie:
Pulp Fiction

Listening to:


.: Visits :.

143719

26 Juuli 2014
TK Pajakindad ja pajalapid
Imetlen ikka imelisi lapitekke, mis foorumlased on teinud. Igal aastal mõtlen, et sel suvel võiks ju õmblemisele rohkem pühenduda. Ja nii saabki suve algul õmblusmasin suvekoju ja sügisel tagasi linnakoju viidud. Mõned asjad on siiski valminud ka, kuid vähem kui võiks.
Juba ammu ostsin LapiButiigist lapitehnika õppekomplekti pajalappide õmblemiseks. Kui nüüd pajalappide projekti vaatasin, siis mõtlesin, et nüüd on küll viimane aeg need pajalapid valmis õmmelda. Registreerumisega ootasin siiski pea viimse minutini ja lõpuks panin end kirja. Kui aga on end kirja pandud, siis tuleb ju pajalapid ka valmis õmmelda. Mis viga õmmelda, kui täpne juhend on ette antud! Siiski ei läinud õmblemine nii libedalt ja eile õhtul mõtlesin, et esitlen vaid üht pajalappi. Hommikul on aga maailm ilusam ja mõtted selgemad, nii sai ka teine pajalapp valmis. Harjutamine teeb meistriks ja nii tundus teist pajalappi lihtsam õmmelda. Ja tõepoolest - kui 1. pajalapi esiplokk sai veidi väiksem (ja seega ka pajalapp veidi väiksem), siis teine tuli juba õiges suuruses. Hea, et ma ei hakanud kohe lapitekki tegema, sest nii erinevas mõõdus lappe ju ühte tekki ei pane. Aga endale kööki sobivad erimõõdulised pajalapid ikka.

Olen tulemusega siiski rahul ja see innustab edasi katsetama. Kui mõni algaja õmbleja juhtub minu blogi lugema, siis soovitan samuti Lapibutiigist mõni õppekomplekt osta, sest selles on kõik tükid valmis lõigatud ja lisatud on ka täpne juhend, mille järgi lausa lust teha.
Aitäh, Mareli, projekti eest ja aitäh, Sutsuke, õppekomplekti eest!
Helinake posted @ 13:10 - Link - kommentaarid (2)