Üht ja teist
Üht ja teist
Koon, heegeldan ja sekka proovin uusi asju.
.: About Me :.
Age: parimad aastad
Location: Tallinn/Hiiumaa
Zodiac Sign: veevalaja
.: Likes :.
Lugemine ja käsitöö

.: Dislikes :.
virisemine
.: Links :.
TK:Rahvakalender

Garnstudio

.: Quote :.

.: Latest Posts :.
Viimased postitused
Juuni 2015
Mai 2015
Aprill 2015
Märts 2015
Veebruar 2015
Jaanuar 2015
Detsember 2014
November 2014
Oktoober 2014
August 2014
Juuli 2014
Juuni 2014
Aprill 2014
Märts 2014
Veebruar 2014
Jaanuar 2014
Detsember 2013
November 2013
Oktoober 2013
September 2013
August 2013
Juuli 2013
Juuni 2013
Mai 2013
Aprill 2013
Märts 2013
Veebruar 2013
Jaanuar 2013
Detsember 2012
November 2012
Oktoober 2012
September 2012
August 2012
Juuli 2012
Juuni 2012
Mai 2012
Aprill 2012
Märts 2012
Veebruar 2012
Jaanuar 2012
Detsember 2011
November 2011
Oktoober 2011
September 2011
August 2011
Juuli 2011
Juuni 2011
Mai 2011
Aprill 2011

.: Currently :.

Reading:
Loen kõike, kuid eelistan klassikat.

Last Movie:
Pulp Fiction

Listening to:


.: Visits :.

147318

27 Detsember 2011
Jõulud siis selleks korraks läbi. Näitamata on mul aga mõned jõulukingid.
Venna perele sai sokid kootud:
kahed naistesokid vennanaisele ja -tütrele (eks nad ise jagavad, kumb kummale läheb):
sokid, mis on siin blogis juba varem esitletud;
teised naistesokid:

Ja punased sokid ka jalas:

Kootud lõngast Regia World Circus Color ja nr 2,5 vardaga, alusatud ninast ja kand lühendatud ridadega.
Sokid vennale:

Kootud Regia sokilõngast, millele on kõrvale jooksma pandud Kiddy mohäär, vardad nr 3. Venna sokkidele tegin Hiiu kanna, mis peaks ju ühele hiidlasele eriti hästi sobima. Vennapoja sokid on ka vamis, kuid nendest saan pilte näidata hiljem.

Osalesin ka õlasalli Mystic Rosie salakudumises, mida tegi Hayley. Lõpptulemus selline:

Kasutasin lõnga Angora Delux (värv hele virsik) ja vardaid 4,5, lõnga kulus 141 grammi. Pikem äär 200 cm ja kolmnurga sügavus 90 cm. Tegin põhiosa 12 roosiga.
Veel mõned pildid, mille tegin venituses olevast sallist:


Huvitav, et venituses oleval sallil on näha, et äär on teist tooni. Tõepoolest käisin vahepeal lõnga juurde ostmas, muidu toonierinevust näha ei olnud, aga küllap siis oli teine partii...
Helinake posted @ 09:05 - Link - kommentaarid (2)

25 Detsember 2011

Sain oma jõulukuuli valmis juba ammu, kuid postitamiseni jõudsin alles nüüd. Muster on Arne ja Carlose raamatust. Lootsin küll rohkem kuule teha, kuid aeg kulus jõulukinkide valmistamisele.

Ilma välguta pilt ka:
Helinake posted @ 11:51 - Link - kommentaarid

Kaunist jõuluaega kõigile isetegijatele!

Minu 300grammine jõulupakk sai valmis täpselt 14. detsembril, et viimasel päeval posti jõuda. Tegin paki Sniffile. Suur oli minu rõõm, et Sniff on pigem heegeldaja, sest siis sain talle midagi kududa. Vaatasin kodus olevad lõngavarud üle ja otsustasin teha sooja õlasalli Drops Vienna naturaalvalgest lõngast. Kuna lõng ise on kohev, siis muster on lihtne:

Sall kaalus 184 g:

Teiseks otsustasin teha kopti köites märkmiku, kuhu Sniff saaks oma häid mõtteid kirja panna. Kui tal endal märkmikku vaja pole, siis mulle tundub, et tema tütar on juba selles eas, kus igasugused märkmikud hakkavad muutuma hädavajalikuks :

Märkmik kaalus 115 g:

Kokku seega 299 grammi.

Mõtlesin siis, kui täpne see kingituse kaal peab olema. Lugedes teiste kingikommentaare, vaatasin, et peab vist ikka väga täpne olema. Mõtlesin ja vaatasin kodus ringi, mida veel lisada, et õige kaal täis saaks. Kommid olid kõik liiga rasked. Siis tuli meelde, et tegin eelmisel aastl nööpe. Lisasin siis ühe nööbi ja 300 grammi oligi täis:

Nööbi võib ju kuskile kaunistuseks õmmelda, kas või nuku kleidile.
Lisasin siis oma tikitud kaardi ja pakk läkski õigel päeval teele.
Rõõmsaid pühi, Sniff!
Helinake posted @ 09:31 - Link - kommentaarid (1)

16 Detsember 2011

Leidsin koju tulles postkastist pakiteate ja otsustasin kohe sellele järele minna. Saingi oma 300 g jõulurõõmu kätte! Olen väga rõõmus! Suur aitäh, Mesi!
Kandekeskusest sain sellise paki:

Oh kui korralikult oli see kinni pandud! Mitte ei saanud kohe lahti teha! Tulin siis pooljoostes koju ja avasin paki:

Ja mis seal siis sees oli! Paraja suurusega punutud karp, mille kaanel on taas muhu tikand! (Mustrimaailma pakist sain muhu tikandiga nõelapadja!) Seekord on tikitud kaunid õied - hmmm, kas need on õunapuuõied või hoopis kibuvitsa omad? Siis oli 2 vahvat päkapikku ja päkapikususs. Kust minu päkapikk Mesi teadis, et praegu on päkapikud poetanud kommid mulle köögilauale, kuna sobivat sussi pole akna peale panna?
Aga suss ja karp on muidugi ka pakendid ja lõpuks kogu kingitus:

Karbis oli ilus jõulutähtedega küünlaalus (praegu seisab seal päkapikk) ja päkapikusussis olid muidugi Laima kommid, millel kudumismustriga paber.
Armas Mesi! Vaatamata kevadisele ilmale on minu kodus nüüd jõulurõõm! Olen väga rõõmus ja rahul! Kauneid jõule ka Sulle!
Helinake posted @ 12:45 - Link - kommentaarid (2)

11 Detsember 2011
Õnn tuli lõpuks mu õuele. Võitsin Ossu59 tehtud köögiräti! Tegelikkuses on see rätik veel ilusam, kui pildilt välja paistab:

Suur-suur tänu Ossu59! Ja suured tänud tema mehele, kes just minu nime loosikastist välja tõmbas!


Jõuluvahetus Mustrimaailmas jõudis minu jaoks lõpule - sain ka oma kingituse üle anda. Tegin kingituse Triin112-le. Naljakas, kui jõuluvahetusega ühinesin, siis lugesin veidi foorumit ja mõtlesin, sellele Triin112-le oleks küll lihtne kinki teha, kuna ta andis oma soovidest väga selgelt märku:
Quote:

Erilisi soove mul polegi - kui pakitegijaks on pitsiheegeldaja, siis rõõmustan äärepitsiga köögirätikute üle, kui on käpikukuduja, võib mulle alati käpikud teha Õmmelda ma ise ei oska, seega õmblejapäkapikk saaks mind igati üllatada (pajalapid rõõmustaksid väga) Tikitud asjad - palun väga! Maalid nõudele - olen juba ette rõõmus Jne jne jne. Hindan VÄGA käsitööna valminud asju, mulle ei ole raske rõõmu valmistada.
Kui algul mõtlesin, et võiks midagi kududa, siis Triin112 kohta luuretööd tehes selgus, et ta on ise kõva kuduja. Seega sündis otsus, et teen siis köögirätikud. Kindel plaan oli rätikud täiesti ise teha, st et ostan riide, õmblen ääred ära ja heegeldan pitsi otsa. Minu suureks üllatuseks spetsiaalset köögirätikuriiet enam ei müüdagi! Lõpuks leidsin siiski Abakhanist sobiva riide ja sain rätid valmis teha. Nädal enne paki üleandmist tekkis mul äkki täielik paanika: köögirätid on ju nii lihtsad asjad - äkki on kingitus liiga kesine ega meeldigi Triin112-le.
Rätikud siin:

Ja siin on mõlemad otsad näha:

Lisasin pakki veel isetehtud küünla ja kanzashi lillega patsikummi ning jõulutee. Küünlaid läheb ju jõuluajal ikka vaja. Pealegi tegeleb Triin112 tantsuga, siis on ka hea juuksed vahel kinni panna. Seega võib minu paki iseloomustamiseks kasutada sõna praktilisus. Otsustasin paki Mustrimaailma jõulupeol ise üle anda. Kahjuks unustasin enne tervest pakist pildi teha. Suur ärevus hinges, läksin peole. Õnneks tundus, et Triin112 jäi pakiga rahule. Minu esimene pakivahetus jõudiski lõpule. Isetegija TKV Päkapikk jagab 300g jõulurõõmu kingitus on mul aga veel pooleli ja ise ka pole veel 300 g jõulurõõmu veel kätte saanud. Eks see jääb järgmiseks nädalaks!

Aga üht-teist olen teinud veel, mis näitamata. Ühele jõuluistumisele tuli võtta kaasa väike pakike. Otsustasin kohe, et teen väikse märkmiku kopti köites.


Minu kingi sai see inimene, kellele mõtlesin märkmikku tehes, et see märkmik sobiks just temale.

Ja täna käisin harjukatega koos tiktud kaarte tegemas. Aitäh, Snowdrop! Kaartide tikkimine oli tõesti väga tore! Täna tehtud kaardid ka, kuigi piltide kvaliteet ei ole eriti hea:


Siin on nüüd 2 kaarti veidi selgemalt, kuid värvid ei ole enam õiged:

Rahulikku jõuluootust!
Helinake posted @ 17:14 - Link - kommentaarid (4)

08 Detsember 2011


Võtan sel aastal osa kahest pakivahetusest. Esimesena jõudis kohale Mustrimaailma jõuluvahetuse pakk. Vihjasin, et sooviksin nõelapatja, ja eriti tore oleks, kui see oleks tikitud, kuna tikkida ma ei oska. Ja mis te arvate, mis ma sain? Muhu tikandiga nõelapadja!
Juba pakend oli väga kena:

Ja siin on näha ka paki sisu:

Olen väga rõõmus!
Suur tänu, Ämmamoor!
Helinake posted @ 18:55 - Link - kommentaarid (3)