Sinisukk teeb
Sinisukk teeb

Proovin peaaegu kõike, aga lemmikuteks ikka kudumine, heegeldamine ja uue-aja-helme-haigus.


25 Veebruar 2010
Tupsu-nunnukene...

oli mul endal esimene reaktsioon, kui uued papukad oma kuju hakkasid võtma

Leidsin need Dropsi kodukalt ja lihtsalt pidin need tegema.

sinisukk 20:04 - Link - kommentaarid (9)

22 Veebruar 2010
naljakas... käid praktiliselt kogu talve ühe ja sama mütsiga ning ei pane seda ise tähelegi... igasugused muud asjad on tähtsamad kui mingi müts... ja nüüd siis kui on aega ka midagi muud märgata, avastad, et oi kui palju erinevaid variante võiks ometi endalgi olla.
Jäi silma Novita Puro Tundra lõng ja sai teoks minu uus komplekt mütsist ja saalomoni tehnikas sallist. Mütsi juures kasutatud teise lõngana Espriti kampsunist üle jäänud Cotton Ease. Jäi mõnusalt pehme ja otsaesine ka ei sügele nagu tihtipeale mütsidega juhtuda võib. Puro lõngas pisut pettusin, oleks lootnud pikemalt värviliste osade lõike, nagu reklaampiltidel näha, aga paraku oli rohkem seda tumedat osa ning lisaks erinesid toonide üleminekud ka tokkide vahel.sinisukk 20:37 - Link - kommentaarid (8)

21 Veebruar 2010


Lumi... lumi... tuisk... lumi... ja olemegi lumevangis.
Ja mis siin vangistuses siis ikka teha kui diivanil vardaid klõbistada. Nüüd olen korraga avastanud, et ma polegi veel midagi oma pisikesele kõhubeebile teinud. Aga aega on ainult kuu aega jäänud. Asusin siis talle päris oma tekikest tegema, aga see on alles poole peal ja seda veel ei näita.
Aga eile tuli tahtmine talle esimesed papukesed teha. Ja nii väiksed papud saavad ju ometi ühe päevaga valmis... nüüd kaunistavad meil elutoas riiulit ja tuletavad järjest lähenevat päeva meelde.

sinisukk 18:59 - Link - kommentaarid (5)

13 Veebruar 2010
Mmmmm... mõnus... lihtsalt olla... ja kasvõi kohe hommikust tegeleda sellega, millega hing ihkab... ja ei peagi kohe peadpidi arvutisse ronima ja tööasju ajama hakkama. Esimestel päevadel oli küll kerge motoorne rahutus, pidevalt tabasin ennast mõttelt, et midagi oleks nagu tegemata, siis rahustad end maha, et rahu, ainult rahu... naudi vabadust! Varsti oled jälle rattal...
Aga igaljuhul, sai siin mõned päevad tagasi oma töönurk korrastatud, tööga seotud materjalid ja varustus kokku korjatud ja järglasele toimetatud... ja asemele läksid karbid-kastid käsitöötarvikutega, lõngadega, helmestega, mis enne mööda elamist erinevates kohtades koha olid leidnud... ja nüüd mul ongi päris oma hobinurgake ja keegi ei torise kui jälle köögilaual helmeid näeb või diivani kõrval kott lõngadega vedeleb. Kuigi olgem ausad, helmemajandus on mul juba mõnda aega tagaplaanil olnud, aga nüüd kui jälle neid käes hoidsin ja sorteerisin, hakkasid näpud kohe kihelema. Ning kuna naabrinaine soovis saada mitut asja kingitusteks, sai mõnuga kohe ka tehtud.

sinisukk 21:25 - Link - kommentaarid (1)

09 Veebruar 2010
Ikka ja jälle leian siin ringi kolades endale "armukesi", ehk siis asju, millesse armun ja mida tahaks. Samas ei torma uisapäisa nendesse seiklustesse, et vaid ruttu-ruttu ja suvaliselt valmis teha. Mul läheb ikka natuke aega, vaja harjuda mõttega, valida sobiv materjal ja värvitoon jne.
Seekord esitlen siis oma "järgmist".... Espriti kampsunLõngaks Cotton Ease, lõngakulu nats rohkem kui 400g. Kasutasin vardaid 3,5 (soonik) ja 4,5 (muster). Ülemine osa, raglaan, kootud kõik tükid koos ringvarrastel.Kuna hetkel võtan iga päevaga ikka aina juurde ja juurde ja vabanen sellest alles märtsi teisel poolel, siis jätan seljasdemonstreerimise kevadpäikese aega
sinisukk 14:01 - Link - kommentaarid (11)