Sinisukk teeb
Sinisukk teeb

Proovin peaaegu kõike, aga lemmikuteks ikka kudumine, heegeldamine ja uue-aja-helme-haigus.


28 Jaanuar 2010
Peale pikka vaikust eetris proovin tasapisi oma tegemisi tagantjärgi siia üles panna.
Üks mu sõbranna sai minu poolt jõulukingiks sellise heegeldatud kaelasoojendaja, alpakavillasest lõngast. Alguses heegeldasin põhjaks võrgu ja siis hakkasin sik-sakis peale sambaid heegeldama. Jääb selline mõnusalt sigrimigri pehme pind. Lillekesele panin taha nööbi, et vajadusel seda liigutada mööda salli või päris ära võtta.

Lisaks ka pisut ehteid, mida enne jõule sai jõudumööda tehtud.

sinisukk 18:36 - Link - kommentaarid (3)

27 Jaanuar 2010
kuku, mina siin ... ja ei olegi kuhugile kadunud, lihtsalt prioriteedid on vahepeal oma rõhuasetust muutnud. Eks nüüd kui lähiajal saab rohkem aega saama, või ma vähemalt väga loodan seda, ehk saab ka siia postitatud rohkem oma tegemisi. Aga noh, mis siis ikka, haarame aga härjal sarvist.
Paar päeva tagasi sain lõpuks valmis pojale kampsuni, mida juba aasta aega tagasi (blogis märts 2009) alustasin, ihihihiiiii... Tegelikult läks nii, et tegin suure hurraaga, siis tuli suvi peale, siis tuli loominguline kriis, siis ei olnud aega ja no mis iganes. Aga siis kui taas pooliku asja tegemisse võtsin ja peaaegu juba lõpp paistis, tuli välja, et ei ole ikka päris see, mis ma tahtsin näha. Kuna kudusin kampsuni ülemist osa raglaanlõike järgi, siis miski asi ei sobinud ja see kahandus ei tulnud ilus välja. Egas midagi, surfasin siin nats ringi ja avastasin, et saab raglaani ka ülevalt alla kududa. Mõeldud - tehtud, sama lõnga oli mul veel hulgim järel ja otsustasin siis proovida samasuguse kampsuni kudumist ülevalt alla väiksemale poisile. Ja no mis sa kostad, tuli väga lahe ja armas. Siis hakkasin otsast harutama suurema lapse kampsunit ja ka talle uut versiooni tegema. Siin kusagil foorumis oli soovitus, et kududes ülevalt alla tuleks krae ikka pärast eraldi peale nokitseda. Ma ikka proovisin kohe, et enne krae ja siis kampsun otsa... ja tuli ka välja. Igaljuhul, tulemus, õigemini tulemused on siin:

Kuna tegin kogu tööprotsessist ka pildid, lisan ka need siia. See versioon on siis sellest, et kui kõigepealt teed krae ja siis hakkad sinna juurde kasvatama raglaanlõikega kampsunit. Enne tuleb muidugi mängu panna kogu oma matemaatilised ja loogilised võimed, et muster õieti jooksma hakkaks:

sinisukk 13:03 - Link - kommentaarid (7)