Sinisukk teeb
Sinisukk teeb

Proovin peaaegu kõike, aga lemmikuteks ikka kudumine, heegeldamine ja uue-aja-helme-haigus.


09 Aprill 2010
No nii, lõpuks ometi sain ma beebiteki valmis. Kuna kasutatud puuvillane lõng on saadud ülesharutatud kampsunist, siis haakub projekt ka selle teemaga:Materjalikulu ja teki suurust ette ei osanud ma arvestada, seega alustasin kudumist nurgast ja luues igal parempidisel real keskmisest silmusest 3 silmust, nii ta järjest suuremaks läks

sinisukk 13:49 - Link - kommentaarid (14)

05 Aprill 2010


No nii, olen tagasi ree peal. Vahepeal on üks uus pereliige lisandunud, nagu muuseas... ja tunne on selline, nagu olekski koguaeg niimoodi olnud. Tegelane on kahenädalane ja juba täitsa (ise)tegija, tegi meil siin pühade ajal jänestKuna preili on nii viisakas ja veel enamuse ajast oma tegemisi unemaal ajab, siis jääb mul rahulikult aega omi asju nokitseda. Kuigi oli plaan pooleliolev beebitekk ära lõpteada nii, et vahepeal midagii uut ette ei võta, tekkis siiski uus projekt, mida ei suutnud edasi lükata. Nimelt paluti lasteaias vanemate abi rühma lugemisnurga atraktiivsemaks muutmisel. Seda siis isetehtud patjade, pleedide ja mänguasjade osas ning temaatika raamatutega ja muinasjututegelastega seotud. Pikalt ma ei mõelnud ja täpselt nädalaga valmisid need tegelased: hunt ja kolm põrsakest. Nii saavad lapsed ise selle muinasjutu läbi mängida ja kasvõi teistes rühmades esinemas käia. Isegi mees ütles, et nii armsaid loomakesi on lausa kahju perest ära anda No pole midagi, eks teen meile uuedsinisukk 19:53 - Link - kommentaarid (12)

03 Märts 2010
Kolm on kohtu seadus...

Viimastel päevadel on mind kummitanud number kolm. Esiteks on mul hetkel pooleli kolm asja...

Juba pikemat aega on varrastel beebitekk, poolvalmis - poolpooleli. Kuna tegu on puuvillase asjaga ja mõeldud pigem suveks vankritekikeseks, siis lõpetamiseks aega veel onTellisin omale kotitäie lõnga juba ette, et kui nüüd pisikesega mingiks ajaks suht koduseks jään ja mööda poode kolada ei kavatse, et siis oleks, mida teha. No aga ei saanud ju... see lilla lihtsalt pidi sealt kotist kohe välja tulema ja mingit vormi looma hakkama. Valmis umbes veerandi jagu.Ja kui ema nägi mind, et ma nüüd end mugavalt diivanil tunnen ja muudkui midagi pusin, siis tellis ka tema minult, et tal ikka vastu kevadet lustakat baretti vaja. Ei saa ju emale ära öelda. Sattusin isegi hasarti, et pole ju kunagi baretti teinud. Kahe päevaga olen nüüd suutnud peaaegu kolm baretti valmis teha, see tähendab, et esimene variant sai liiga karmist lõngast... läks ülesharutamisele... teine variant sai pehmemast nahasõbralikumast (loe: laubasõbralikumast) lõngast, aga muster, lõng ja heegelnõel ei teinud koostööd, niiet see variant tuli liiga lörtsi koega ja oma olemuselt liiga väike... seega ka see läks ülesharutamisele. Ja nüüd siis eile õhtul asusin tegema kolmandat korda, ise veel kinnitasin endale, et kui nüüd ka ei klapi, siis ema omale uut baretti ei saa... vähemalt mitte minu käest või mitte nüüd
Aga ära sa märgi... kombineerisin pisut mustrit ümber ja tundub nii, et ema ei saa ikka seda baretti endale, sest hakkas see mulle endale nii meeldima... eks näisAga ühesõnaga, et kuna hetkel on kõik need asjad veel poolikud, siis täies hiilguses presenteerin hiljem.

Ahjaa... veel üks 3... kolmas laps meie perre... lähinädalatel...
sinisukk 12:43 - Link - kommentaarid (3)

25 Veebruar 2010
Tupsu-nunnukene...

oli mul endal esimene reaktsioon, kui uued papukad oma kuju hakkasid võtma

Leidsin need Dropsi kodukalt ja lihtsalt pidin need tegema.

sinisukk 20:04 - Link - kommentaarid (9)

22 Veebruar 2010
naljakas... käid praktiliselt kogu talve ühe ja sama mütsiga ning ei pane seda ise tähelegi... igasugused muud asjad on tähtsamad kui mingi müts... ja nüüd siis kui on aega ka midagi muud märgata, avastad, et oi kui palju erinevaid variante võiks ometi endalgi olla.
Jäi silma Novita Puro Tundra lõng ja sai teoks minu uus komplekt mütsist ja saalomoni tehnikas sallist. Mütsi juures kasutatud teise lõngana Espriti kampsunist üle jäänud Cotton Ease. Jäi mõnusalt pehme ja otsaesine ka ei sügele nagu tihtipeale mütsidega juhtuda võib. Puro lõngas pisut pettusin, oleks lootnud pikemalt värviliste osade lõike, nagu reklaampiltidel näha, aga paraku oli rohkem seda tumedat osa ning lisaks erinesid toonide üleminekud ka tokkide vahel.sinisukk 20:37 - Link - kommentaarid (8)