Jõhvika IT blog

Jõhvika IT blogi
See olen mina

Vanus: 30
Elukoht: Tallinn
Tähtkuju: Lõvi

Lemmik tegevused

Täesti ebaoriginaalsed huvid...
Arhiiv
Viimased postitused
Oktoober 2008


Külastajad
072791
Jõhvikas armastab käsitööd, peale perekonna muidugi...

23 Oktoober 2008
Mina käisin täna Sussimemme juures susside tegemist õppimas. Teatavasti oskab ta oma kätega teha mõnusaid vilditud susse!
Alustasime sellest, et panime lõigete ümber villa. Nii nägid minu tulevased sussid välja nagu leivapätsikesed;-)))


Seejärel viisime need sussid pesumasinasse. Neid susse mul nüüd hiljem ei olegi pildistatud, sest need olid enamuse ajast pesumasinas ja hiljem vormi peal. Aga kunagi hiljem, kui ma olen tallad külge õmmelnud ja midagi lahedat peale tikkinud, siis näitan valmis susse ka. Tegelikult on mul oma esimeste susside üle hea meel, väga ühtlased ja kenad tulid välja.
Pesumasina töötamise ajal tegime me tööd käte ja suuga edasi;-))) Sussimemm näitas lahkelt oma peaaegu valmis susse, millele oli vaja taldu õmmelda. Ja nii ma siis saingi endale valida nii valged kui ka rohelised sussid. Neile on sellel pildil tallad lõigatud ja augustatud.


Taldade õmblemine on üsna raske - tald ei tohi viltu minna, peab olema hästi täpselt lõigatud, jne. Sussimemmel oli palju nippe susside viltimiseks ja viimistlemiseks - seega on oluline, et õpetajal endal oleks suur kogemus ja teadmised, mida edasi õpetada.
Sellel pildil õmblen valgetele sussidele taldasid alla.Eks ma siis püüan nüüd oma "sussitoorikud" valmis tallatada, tikkida ja miskõikveel. Igatahes sain mina sellest kolmest tunnist nii palju õpetusi, et kohe hakkas mõte jooksma, kellele ja kui palju susse sel aastal jõulukinkideks teha oleks vaja. OH......
Suured tänud Sulle Sussimemm!

Jõhvikas 18:30 - Link - kommentaarid (1)