Jõhvika IT blog

Jõhvika IT blogi
See olen mina

Vanus: 30
Elukoht: Tallinn
Tähtkuju: Lõvi

Lemmik tegevused

Täesti ebaoriginaalsed huvid...
Arhiiv
Viimased postitused
November 2010
Detsember 2009
November 2009
Oktoober 2009
September 2009
Juuni 2009
Veebruar 2009
Jaanuar 2009
Detsember 2008
November 2008
Oktoober 2008
September 2008
August 2008
Juuli 2008
Juuni 2008
Mai 2008
Aprill 2008
Veebruar 2008
Detsember 2007
November 2007
September 2007
Mai 2006


Külastajad
072511
Jõhvikas armastab käsitööd, peale perekonna muidugi...

23 Oktoober 2008
Mina käisin täna Sussimemme juures susside tegemist õppimas. Teatavasti oskab ta oma kätega teha mõnusaid vilditud susse!
Alustasime sellest, et panime lõigete ümber villa. Nii nägid minu tulevased sussid välja nagu leivapätsikesed;-)))


Seejärel viisime need sussid pesumasinasse. Neid susse mul nüüd hiljem ei olegi pildistatud, sest need olid enamuse ajast pesumasinas ja hiljem vormi peal. Aga kunagi hiljem, kui ma olen tallad külge õmmelnud ja midagi lahedat peale tikkinud, siis näitan valmis susse ka. Tegelikult on mul oma esimeste susside üle hea meel, väga ühtlased ja kenad tulid välja.
Pesumasina töötamise ajal tegime me tööd käte ja suuga edasi;-))) Sussimemm näitas lahkelt oma peaaegu valmis susse, millele oli vaja taldu õmmelda. Ja nii ma siis saingi endale valida nii valged kui ka rohelised sussid. Neile on sellel pildil tallad lõigatud ja augustatud.


Taldade õmblemine on üsna raske - tald ei tohi viltu minna, peab olema hästi täpselt lõigatud, jne. Sussimemmel oli palju nippe susside viltimiseks ja viimistlemiseks - seega on oluline, et õpetajal endal oleks suur kogemus ja teadmised, mida edasi õpetada.
Sellel pildil õmblen valgetele sussidele taldasid alla.Eks ma siis püüan nüüd oma "sussitoorikud" valmis tallatada, tikkida ja miskõikveel. Igatahes sain mina sellest kolmest tunnist nii palju õpetusi, et kohe hakkas mõte jooksma, kellele ja kui palju susse sel aastal jõulukinkideks teha oleks vaja. OH......
Suured tänud Sulle Sussimemm!

Jõhvikas 18:30 - Link - kommentaarid (1)


20 Oktoober 2008
Harjukatel läks oktoobris kenasti - õppisime salvrätikutehnikat. Piltidelt on näha, kui peen töö see lõikamine ja lakkimine/värvimine on. Kõik tööd ei jäänudki piltidele, kuid selge on see, et valged alused sobivad selle tehnika jaoks paremini.Edu!
Jõhvikas 18:48 - Link - kommentaarid


12 Oktoober 2008
Isetegijate 3.sünnipäev
Pilte sai parasjagu tehtud, panen mõned pildid siia vaatamiseks välja ka. Peamiselt püüdsin isetegijatelt leida rahvuslikke motiive ja nimesilte. Sellepärast ka pildid, kus mõnel juhul on peal vaid kaelakee või kott. Aga selle eest väga ilusad;-)))
Alustuseks üks pilt sünnipäevalistest.

Ja siis loomulikult pilt aasta Isetegijast 2008 - MUHV. Palju õnne! Ja ERIA'le ka palju õnne! (kahjuks ei olnud teda kohal ja pilti ei ole).Ja siis pildid kohalolijatest
Sibulaplix

mdmBeadalot

Pärlike

Thea1

Ampsak

KesON

Susa

Minni

Tondinahk

KatjaII

Mina ise ehk Jõhvikas

Kikukas

Chenet

Lynx

Krets

Tort - väga maitsev!

Suhtlevad pärlite teemal


Suhtlevad Isetegija teemadel

Ilus pidu oli!


Jõhvikas 17:00 - Link - kommentaarid (5)


10 Oktoober 2008
Ripatsite kollektsioon, millel igaühel on nimi. Nimed leidsin Maggiore järve äärsetest linnadest, Itaaliast. Ripatsid said sellised nimed: 1 Sesto Calende, 2 Arona, 3 Dormelletto, 4 Meina, 5 Lesa, 6 Stresa, 7 Ornavazzo, 8 Mergozzo, 9 Baveno, 10 Verbania, 11 Ghiffa, 12 Cannobio, 13 Maccagno, 14 Luino, 15 Laveno, 16 Angera, 17 Ispra 18 Ranco, 19 Intra

See on minu esimene kollektsioon, kuhu kuulub 19 ripatsit. Neil on palju värve ja lopsakad mustrid. Sel korral siis ei olegi ümmargused vaid hoopis kumerate servadega kandilised;-))) Kõik vaba käega-noaga lõigatud-painutatud.Tehnika valik oli pigem juhuslik, kui kindla sooviga. Hidden magic ehk peidetud maagilised mustrid on huvitav tehnika, kus polümeerasvi reljeefsete värviliste kihtide millimeetri haaval lõikamine toob esile mõnusa mustri. Ja kunagi ei ole ette teada, milline see muster välja tuleb. Sel korral siis kollekstsioon Itaalia.


Materjal: FIMO polümeersavi

Tehnika: hidden magic ehk varjatud maagilised mustrid

Viimistlus: lihvitud ja 2*lakitud

Kaelakee pikkus: 50cm pluss ripats (4-7cm)

Kinnitused: vasksed karabiinhaagid ja ühendusrõngad

Lisavidinad: erinevad suured seemnehelmed

Lähemalt võib igat ripatsit vaadata minu Pärliblogist
Jõhvikas 09:03 - Link - kommentaarid (2)


02 Oktoober 2008
Veel ehteid, nüüd hõbehalli ja roosaga.
Hõbehall on selline sätendav, kasutasin FIMO effekti polümeersavi. Vormisin ehted ikka sõõrikuteks.
Roosasid helmeid valisin helmesegust, kus kõige erinevamaid kujusid ja värve - tõepoolest kahte ühesugust sealt ei leia. Kui ma olin umbes poole peale kaelakee tegemisel jõudnud, siis tekkis mõte, et kasutaks ka ühte swarovski't. Just roosat tooni ovaalseid pärleid olin just endale soetanud. Ja minu arvates on see swarovski seal teiste roosade pärlite kõrval päris sobilik.
Kõrvarõngad ka meisterdasin juurde. Need roosad pallikesed on mõnusat roosat värvi, mulle nii meeldivad. Ja minu blogipostituste pikaajalised lugejad märkavad, et ka siin olen seemnehelmeid kasutanud - annavad justkui tooni juurde. Varem ma sõõrikute sisse helmeid ei ole pannud.


Jõhvikas 12:03 - Link - kommentaarid (3)