Jõhvika IT blog

Jõhvika IT blogi
See olen mina

Vanus: 30
Elukoht: Tallinn
Tähtkuju: Lõvi

Lemmik tegevused

Täesti ebaoriginaalsed huvid...
Arhiiv
Viimased postitused
November 2010
Detsember 2009
November 2009
Oktoober 2009
September 2009
Juuni 2009
Veebruar 2009
Jaanuar 2009
Detsember 2008
November 2008
Oktoober 2008
September 2008
August 2008
Juuli 2008
Juuni 2008
Mai 2008
Aprill 2008
Veebruar 2008
Detsember 2007
November 2007
September 2007
Mai 2006


Külastajad
073267
Jõhvikas armastab käsitööd, peale perekonna muidugi...

29 November 2010
Selle aasta tegemised
Vaadates eelmise postituse kuupäeva on selge, et siia blogisse ma liiga tihti ei jõua. Pean ausalt tunnistama, et päris käsitööta ei ole ma kindlasti olnud. Näiteks Mardilaadal käisin polümeersavi õpitubasid tegemas (vaata, mis näiteks Marmelaad selle kohta kirjutas, või Mareli).
Kunagi ei või teada, millal ma siia jälle postitust tegema jõuan. Parem on kohe selgelt välja öelda, et e-poodi mul ei ole, kuid ehete jaole saate paremini ligi, kui vaatate minu Pärliblogisse (parliblogi.blogspot.com). Seal kohe kirjas, mis tegema peab, et mingit ilusat asja endale saada.
Pilte võin pisut näidata:


Ilusaks lõpetuseks imearmsad siidiroosid. Ise mõtlesin välja, kuidas kõik 24 kihti siidiringi lopsaka roosi tekitaksid. Kasutatav prossina:


No ei, lõpetuseks mul oli ju soov rääkida oma töötubadest, mille ma Saksamaal läbi viisin. Ausõna esimest korda aksessuaaride valmistamise töötuba, suuremale rahvahulgale traadiväänamist ja päris esimest korda inglise keeles. Ok, naistega käevõrusid, kõrvarõngaid ja sõrmuseid on ikka tehtud, kuid mida meestele pakkuda. Pean tunnistama, et mehed olid traadiväänamisest vägagi huvitatud, kuid mul oli neile pakkuda võimalust teha ka mansetinööpe. See oli edukas projekt. Vaadake piltidelt ise! Tegelikult kutsusime selle üritusega Saksa reisikorraldajaid ja ajakirjanikke Eestit külastama ning Kultuuripealinna Tallinn 2011 sündmustest osa saama.

Ilusat lumist novembrilõppu!
Jõhvikas 12:57 - Link - kommentaarid (3)


23 Detsember 2009
Minu käsitööaasta 2009!
Nii armas on meenutada, kuidas ma aasta alguses ise ka ei uskunud, et ma teen rahvuslikus stiilis ehete näituse. Tegelikult isegi kaks suuremat ja paar väiksemat. Ma olen näituseprojektiga "EHE RAHVUSLIK" nii palju positiivseid emotsioone saanud, tutvunud uute inimestega, juhendanud 465 inimest polümeersavist ehteid või nööpe valmistama, kinkinud või müünud suure osa ehetest.Ja selle juures on mind suuresti aidanud Isetegijate kasutajanimede taha peitunud reaalsed inimesed! Aitäh!

Selle aasta viimase töö tegin ka polümeersavist. Nööpnõela pea kaunistamine roosiõiega on minu väikseim lilleke. Aga kõik koos on need nööpnõelad nii armsad, romantilised ja õrnakesed. Läksid kingituseks Polkovnikule..Nööpnõelte ja nõelapatjadega seoses on järgmise aasta alguses oodata minu järgmist projekti. Ma siiralt loodan jälle Isetegijate ridadest huvilisi kaasata - annan siis siin teada ka!

Ilusat jõuluaega!

Jõhvikas 13:02 - Link - kommentaarid (4)


10 November 2009
Ise tehtud nööbid!
Nagu aru saate, olen ma nööbilainel.
Täna näitan veel nööpe ja kutsun Nööpide tegemise töötuppa: (teen koopia kuulutusest)
_______________________________________________________________________________________________________________________
Neljapäeval 12. Novembril kell 18.00 toimub Tulika käsitöösalongis (Tulika 19, Tallinn) nööpide valmistamine FIMO-st. Juhendaja Jõhvikas (parliblogi.blogspot.com).
Kas oled tahtnud mõnikord kaunistada tavalist T-särki nööpidega? Või mantlihõlmale lisada enda tehtud nööbi? Ja kust Sa siis need nööbid oled saanud?
Nüüd saame teha just sellised nööbid nagu Sul vaja! Materjaliks on FIMO ja Cernit.
Kasutame tekstuure (näiteks armastuskirja), värve (näiteks laimiroheline), mustreid (näiteks triibuseelikust) või hoopis katsetame huvitavaid variante mullaga?
Meisterdamise töötuba nööpide valmistamiseks toimub Tulika 19, Tallinn. Seal armsas käsitöösalongis on kohti 10-inimesele (koha saad registreerida terjee@hot.ee).
Meisterdamine toimub 12. Novembril kell 18-20.30
Nööpide valmistamise õpituba maksab 150EEK (tasumine kohapeal sularahas).
___________________________________________________________________________________________________
Paar pilti Mardilaadast 2009 on Pärliblogis!

Kohtumiseni!


Jõhvikas 09:37 - Link - kommentaarid (2)


03 November 2009
Nööbid padjaklubis ja kutse Mardilaadale!

Kõigepealt siis kutse Mardilaadale 2009
Meisterdamisest ja rõõmsate helmeste veeretamisest huvitatud inimesed on oodatud Mardilaadale Saku Suurhallis, Tallinnas.
Laat on avatud 5.-7. nov 2009. N kell 12.00 - 19.00, R 10.00 - 23.00 KäsitööÖÖ 17.00 - 23.00, L 10.00 - 19.00. Sissepääs laadale on tasuline, vaata infot www.folkart.ee lehelt.

Minu polümeersavi meistrikodadest Mardilaadal vaata Pärliblogist.
_________________________________________________________________________________________________________________________
Padjaklubis tegime nööpe ja see oli väga vahva. Nobenäpud kahe laua ümber tegid suuri, väikeseid, värvilisi ja mustrilisi nööpe. Tõele au andes saime valmis ka suure hulga prossidega ning ühe kiisu külmkapimagnetiga.
Aitäh nööbimeistritele!
Järgmine kord on võimalik nööpe teha Tulika tn käsitöösalongis (Tulika tn. 19) N 12. nov kell 18.00 - peagi on info Pärliblogis.

Tänased Padjaklubi pildid
Kui nüüd tekkis mõte, et miks mina Padjaklubist midagi ei tea, siis vaata Häärberi lehele.

Kohtume Mardilaadal!
Jõhvikas 20:21 - Link - kommentaarid (4)


23 Oktoober 2009
Rahvuslikud mustrid, mida sel aastal tegin on nüüd seinapildiks saanud. Kogusin neid terve aasta. Alguses mul muidugi sellist mõtet ei olnud ja alles viienda-kuuenda mustrirulli tegemisel kargas selline idee pähe. Siis oli mõnest mustrist vaid praak ots järel, kuid siiski lisasin needki pildile.
Nii armas sai.Veel olen ma teinud ühte pruudiehet. Tegelikult on see alles proovitöö, ma ju esimest korda teen pruudile kaelakeed. eriti veel rahvuslikus stiilis. Ehtes on lilled, mis inspireeritud Muhu pättidelt. Pulm toimub 2010 suvel Saaremaal.Kiiretel on võimalik osa saada USA pärlipoe tellimusest - lisainfo Pärliblogis sellest postitusest!

Jõhvikas 09:20 - Link - kommentaarid (5)


04 Oktoober 2009
Tibude ring
Õlivärvide pikast kuivamisest ei teadnud ma veel miskit. Nädal oli abikaasa sünnipäevani aega (see oli juba paar aastat tagasi). Joonistasin tibud ja ühe pildi veel, kuid teisest pildist sai hiljem värvide sigri-migri. Minu üllatuseks ei saanud ma neid tol sünnipäeval kinkida (sest värv ei kuivanud ära). Ma täpselt ei mäleta, mida ma siis ikkagi kinkisin, kuid "Tibude ring" jäi kuivama.
Võtsin nüüd kapi tagant välja ja riputasin seinale.Praegu hakkasin ette valmistama Tallinna Rahvaülikooli kursust "Rahvuslikud mustrid polümeersavi tehnikates II". Riiulitelt leidsin neid raamatuid:
Uurin mustreid.
Samas tuli mul mõte,e t ma võiksin endale ise miskit lahedat rahvuslikku õmmelda. No näiteks esinemisrõivaks - kui ma teen õpitubasid Mardilaadal. Hetkel mul ju ei ole sellist spetsiaalset rahvuslikku riietust. Mõnusat lõiget kleidi jaoks ei leidnud.
Huvitav, kas selles raamatus \"Eesti Rahvariided\" (1.-3. pluss mustrilehed ja lõiked) oleks midagi lahedat. Seda raamatut mul ju veel ei ole. Aga ostan, kui pakutakse.Reedel olin Kose Gümnaasiumis Õpetajate Päeva puhul õpetajatele polümeersavi õpituba tegemas. Vahva oli - Pärliblogis on jutt ja pildid ka.

.
Jõhvikas 09:53 - Link - kommentaarid (3)


02 Oktoober 2009
Rahvuslikud mustrid käsitöös
Mihklipäeva laat või käsitöö üritus oli Raadil vahva. Rahvast ei olnud ülemäära palju (samal ajal oli Paunvere laat, ehk sel põhjusel). Samas oli just täpselt nii palju uudistajaid, et sain kõikidega rääkida, näidata ja katsuda anda. See viimane käis siis ehete kohta;-)))


Viimastel päevadel olen vist liiga palju ehteid teinud. Ootamatult on otsa saanud kõik vajalikud ehete osad. Varude täiendamiseks teen ühe tellimuse (lisainfo Pärliblogist).


Jõhvikas 12:16 - Link - kommentaarid (4)


11 September 2009
Haapsalu salli algus on tehtud
No küll ma võtsin kaua hoogu. Raamat, lõng, vardad olid ju ammu olemas. Paar nädalat tagasi hakkasingi pihta. Minu sall tuleb roosa. tegelikult võiks valge ka olla, kui valget lõnga kodus oleks olnud...
Küll ma ta kunagi valmis saan...
Ma sain täna raamatu kätte! Naudin praegu!
Ilusat värvidemängu sügisel!
Jõhvikas 11:27 - Link - kommentaarid


07 September 2009
Polümeersavist roosid.
Lilli olen ma varem ka teinud, mäletate ehk - rukkililled, karikakrad, moonid ja meelespead. Roose tegin esimest korda. Esialgu jäid need valmis tehtud roosid ootele, kuna suviselt kiirel ajal ma käsitööga suurt ei tegele. Täna aga leidsin need imeilusad roosid ja panin kaelakeeks kokku. Mulle nii meldivad sellised kaelakeed - lisatud on seemnehelmeid, keerutatud on traati ja kaelas ripub hõbetatud ketiga.
Nende rooside tegemine on imelihtne:
Vaja on ümaraid vorme. Neid võib olla suuremaid või väiksemaid, sellest sõltub roosi suurus. Väiksema vormi saad näiteks vildika korgist, suurema aga pudeli korgist. Veel olen kasutanud ööse (need, mida kangakauplustes lisatavikute riiulist leida võib). Õhukesest savi lehest lõika välja 5-8 ringi. Keeruta esimene ring sõrmede vahel rulli. Lisa järgmine ja järgmine ja veel nii palju, kui vaja. Roos tuleb justkui iseenesest. Mina lõikan tagumise otsa sirgeks ja teen augud kahes suunas.Ja veel: Minu Pärliblogis on hetkel sünnipäevaloosimine
Võtke osa!
Jõhvikas 12:27 - Link - kommentaarid (9)


15 Juuni 2009
Täkkekiri
Ma tegin selle ehtekomplekti ERKL konkursi "eesti-oma-kiri" jaoks. Konkursi zhürii ja toetajate poolt valiti see komplekt eriauhinna vääriliseks, milel andis välja Rahvakultuuri keskus.
Täkkekirja loomisel sain inspiratsiooni raamatust "Kiri, muster, ornament" (Vaike Reemann, 200.

Materjaliks oli polümeersavi ning lisanditeks kaelakee jaoks swarovski kristallid ning vaskne kett.

Kõrvarõngad ka


Sellised siis olid need helmed, mis küpsetasin


Näitus Eesti Käsitöö Majas saab juba homme läbi - Pärliblogis on üks pilt näituselt.
Jõhvikas 17:04 - Link - kommentaarid (7)