Anne-Liia ateljee
Anne-Liia ateljee
Siit leiate kõike, millega mina oma vaba aega sisustan! :)
02 Veebruar 2008
GEELKÜÜNLA ÕPETUS!

Päris mitmed palusid siin mitemeid kordi, et ma teeksin valmis geelküünla piltidega etapilise õpetuse. Ja siin see siis ongi!
Küsimused on alati oodatud, aitan meeleldi !
1.Klaas;liivad,klaasikillud,jämedamad liivad;taht;kõikvõimalikud kuivatatud asjad;merekarbid,kivid,kuulid;värvitabletid (geeli värvi muutmiseks)

2.Küünlageel.

3.Valage klaasi põhja ebakorrapäraselt ja vaheldumisi liivad, klaasikillud jne.Liivad on kaunistuseks ning ühtlasi on hea neisse torgata kaunistused ning taht.

4.Suruge näppudega või näiteks kääridega taht sügavale liiva sisse.5.Nüüd suruge (kuid mitte väga kõvasti ) liiva sisse asjad mida küünlasse panna soovite. Võib olla ka asju,mis ulatuvad geelist ja klaasist välja - annab hea efekti.

6.Nüüd võtke geeli, asetage potti (soovitatav veevannil aga ei juhtu ka midagi tavaliselt potis sulatades) ning segage kuni täieliku sulamiseni.
NB! Pigem vähem geeli kui rohkem . (Geel sulab kiiresti , alati saab juurde võtta)

7. Murdke või võtke noaga väga pisike tükk tableti küljest ning asetage potti, segage pidevalt.
NB! Mida suurem kild värvi ,seda väiksem on läbinähtavus küünlal ( suurem värvi intensiivsus).

8.Asetage mõlemale poole tahti selle toetamiseks puupulk või nuga (kuuma geeliga kokkupuutes hakkap tahu ümbert küünlavaha sulama. Seetõttu vajub taht ära). Nüüd valage sulanud ning vedel, Teile meelepärase värviga geel klaasi.9.Kui geel on juba piisavalt tahkunud võtke käärid ning lõigake küülataht lühemaks.

Valmis küünal!Ilusat meisterdamist !


Fotod: Henry Kraus
Anne-Liia posted @ 22:58 - Link - kommentaarid (10)
189573 isetegijat on minu blogi külastanud