Anne-Liia ateljee
Anne-Liia ateljee
Siit leiate kõike, millega mina oma vaba aega sisustan! :)
29 Juuli 2008
Emme (Dotsi) kingitus!

Nii, nüüd on siin emmele tehtud kingituse pildid ka!
Tass on ostetud Hansapäevadelt Tartust ning taldrik on ise maalitud. Veel oli kingiks ka karamelli vahvlid aga eks kõik juba aimavad, kus need on.

Fotod: Kristin Nikolai


Järgmises postituses näete ka kohe-kohe valmivat kastmekaussi ning taldrikkaussi. Vihjeks niipalju, et need kuuluvad komplekti eelmises postituses oleva roosidega tassiga!
Anne-Liia posted @ 09:29 - Link - kommentaarid (7)
26 Juuli 2008
Palju isetegemisi!


Tere jälle, kallid isetegijad!
Tänan väga kõiki, kes õnne ning muud head ja paremat soovisid - läheb vaja!
Eelnevas postituses näidatud kingitus sai üle antud ning kuulsin ka kommentaare. Nimelt kingituse omanik ja ta kaks õde olid kindlad, et ma tegin kaardi ning küünla ise ning tassi ostsin poest. Selline asi on minu kui väga suure enesekriitiku jaoks üsna motiveeriv.
Käisime ka meie mõlema sünnipäevi 18.juulil kell 00.15 tähistamas.

Kaks sünnipäevalast - Gajane ja mina!


Aga ma olen nüüd juba ammu tagasi EFK-lt ju. Jällegi kvaliteetne nädalavahetus paljude fotohuviliste seltsis mõnusas vabaõhukoolis. Pilte sai tegelikult selle aasta kohta kokku üpris palju, kuid mina isiklikult tegin vaid mõnedsajad pildid.EFK pildid siin!

NB! Pilte lisandub sinna veel.
Pilte saab ka kommenteerida. Loeks meeleldi Teie arvamusi.


Pühapäeval sai see üritus otsa ja pidime tagasi Tartusse sõitma. Kui Tartusse jõudsime ei olnud Hansapäevad sugugi veel kokku pakitud, seega sai ka tiiruke seal käidud ning ilusaid nipsasjakesi endale lubatud - oli ju ikkagi tähtis sünnipäev seljataga!

Kõigepealt sai ostetud lehvik!Siis leidsin imeilusa nahast asjade nurga, millest kohe üldse eemale ei tahtnud sammuda. Sealt valisin omale käevõru.

Ning seejärel hakkas mulle silma üks 'karvane' nurgake. Sealt võis leida käevõrusid, peavõrusid, võtmehoidjaid jne. Mina leidsin sealt patsikummi. Mõnush karvane!


Mitu päeva imetlesin oma uusi asju ning lõpuks võtsin jalad kõhu alt välja ja läksin kunstipoodi. Sain sünnipäevaks ju mõned rahad ning need oli vaja ruttu kunstiasjade alla matta, et välistada selle niisama maha laristamist.

Akrüülvärvid, siidivärvid, keraamikavärvid, tassitoorik (puudub pildilt, seda näete järgmistel piltidel), siiditoorik vms, liivad, pärlid (Hansapäevadelt).


Tahtsime veel minna Lõunakeskusesse Kosmosekinno (või midagi sellist) aga kõik seanssid olid väljamüüdud.
Pettunuina pakkisime asjad kokku ja sõitsime maale üheks päevaks puhkama (oleks tahtnud kauem olla). Maal oli nii hea ja rahulik. Vaikne ja soe, mõnus. Kui oled peaaegu terve oma elatud elu linnas elanud siis sa hindad seda, kui sul on koht kuhu minna puhkama, rahu nautima!
Hirmus kunstiisu tuli terassil sooja päikese käes istudes peale, kuid ma olin sellega juba eelnevalt arvestanud. Olin pakkinud kaasa akrüülvärvid, keraamikavärvid ja tassitooriku. Istusingi terassile sooja päikse kätte ja hakkasin tassi maalima.

Arvake, mis sinna peale tulid?

ROOSID!
Kolm roosi sai tehtud ning kahele jäi veel ruumi, seega tass jäi poolikuks. Juba ootan seda, et saaks maale tagasi, rahu nautima ja maalima.

Täna aga on emme sünnipäev!
Järgmises postituses näete minu kingitust talle!


Fotod: Henry Kraus, Gajali V., mina.
Anne-Liia posted @ 13:58 - Link - kommentaarid (11)
18 Juuli 2008
Sünnipäev!

Täna on mu sünnipäev- täisealiseks saamise päev! Aga mitte ainult minul pole täna sünnipäeva. Minu sõprusringkonnas on teadaolevalt veel 4-l inimesel sünnipäev. Otsustasime, et teeme kingituse Gajanele. Kuna pilte on palju siis ma lasen neil endil rääkida. Vaadake!Kunagi ma näitasin teile vaaside kavandeid ning seal hulgas oli ka ühe kella kavand. See sai tehtud kingituseks.


Olen Teile ammu tahtnud näidata tassi ja tassialust, mis mulle jõuludeks kingiti. Tassi peal on kirjas minu hüüdnimi - nii armas!

Fotod: Anne-Liia Tammann (mina)

Mõne tunni pärast EFK-le! Tagasi jõudes muljetan ja näitan ka pilte.
Päikest!

Anne-Liia posted @ 06:51 - Link - kommentaarid (17)
11 Juuli 2008
Vastused küsimustele!

Olen juba täiesti ära unustanud küsimused, millele Meete vastuseid soovis. Vabandust!
Siin nad on.

Reeglid: Mängija vastab viiele küsimusele ja pärast seda saadab mängu edasi viiele-kuuele inimesele. Seejärel teavitab neid sellest nende blogide kommentaariumis. Lisaks annab pärast vastamist teada sellele, kes tema mängu tõmbas.

1. Mida sa tegid kümne aasta eest?
Kümme aastat tagasi olin ma seitsme aastane ja ootasin pikisilmi oma kaheksandat sünnipäeva. Olin just lõpetanud esimese klassi.

2. Viis asja “Vaja teha” nimekirjast?
* Kokkutulekule minemise jaoks asju pakkida.
* Teha nüüd see õige päikeseprint ära ( eelmine ja ühtlasi ka esimene oli väike proov mingisugusele vanale t-särgile).
* Hakata seelikut õmblema (lõiked juba võetud ja riie välja lõigatud).
* Saata juba kiri reklaamibüroosse ja nö 'tellida' sabloone t-särkide ja oma vesti jaoks, et neid veidi elustada/kaunistada.
* Tellida ometigi juba fotod fotoalbumisse ära (kogused järjest kasvavad, suvi ju!).


3. Lemmiknäksid
Lagrits, maasikad, murelid, marineeritud kurgid. Tegelikult on nii, et ma söön põhimõtteliselt kõike ja seda mida on seda söön. Suuri lemmikuid pole.


4. Mida teeksid, kui oled miljonär?
Kui oleksin miljonär? No seda on raske ettekujutada aga ma arvan, et vähemalt pool sellest tahaksin panna kuskile kasvama? Ilmselgelt ta niipalju kuskil ei kasva,et saaksin omale imeilusat maastlaeni akendega korterit Tartus lubada ei ole mul varem kui mõne aasta pärast sellega midagi teha.
Üle jäänud (poole) eest kingiksin emale autojuhilubade tegemiseks raha ning kui need edukalt tehtud, ostaksin talle kaualubatud auto. Väikse Mercedese, Mercedes- Benz A. Lendaksin ema, venna ja tädi perega Ukrainasse, puhkaksime seal kaks nädalat, võibolla isegi kolm kuni neli. Ja seekord me läheksime delfiinide etendust vaatama mõni päev, mis on PÄRAST esmaspäeva (Avatud IGA päev PÄRAST esmaspäeva).
Isale kingiksin raha uue pereauto soetamiseks, ta juba ammu unistab seitsmekohalisest. Ja lendaksin temaga koos Ameerikasse oma onule külla.
Endale ostaksin Canoni digipeegelkaamera tele-, makro-, kalasilma- ja lainurk objektiividega. Korraliku varustuse sinna juurde.

5. Kohad, kus oled elanud?
Olen elanud Pärnus, Audrus, Pärnus, Kuressaares (kooliajal elan seal)/Pärnus.

Loodan, et on huvitav lugeda!
Ega sellest midagi pole, kui ma küsimusi edasi ei anna? Kõik kelle vastuseid ma lugeda tahaks on juba vastanud.Anne-Liia posted @ 10:27 - Link - kommentaarid (1)
08 Juuli 2008
Tellitud kaart 80ndaks juubeliks!

Sai tellitud minult üks kaart vanemale naisele 80ndaks juubeliks.
Selline see sai.
Fotod: Kristin Nikolai.

Ma ise arvan, et kaart on kena ja sobib igati juubeliks.
Aga Teie? Mida Teie arvate?
Anne-Liia posted @ 15:06 - Link - kommentaarid (4)
06 Juuli 2008
Kunsti ja lõbutsemist!

Kõigepealt vabandan nende ees, kes mu blogi usinasti külastavad, et ma pole saanud uusi postitusi teha ja oma tegemisi näidata. On olnud väga kiire aeg ja kui ausalt öelda, siis ma polegi viimasel ajal midagi meisterdanudki.
Üle eile sai käidud sünnipäeval, järjekordne täisealiseks saamise puhul tähistamine.
Kingitus on ikka läbi-lõhki enda kätega valmistatud ja üle antud.
Kingituseks sai siis küünal, mida kunagi teile näitasin. See seisis kuni reedeni minu kummutil, toidukile peal ja ootas tulevikku/uut omanikku. Ning tass, millel kujutatud hiirt, kes piidleb juustu. Loomulikult ka isetehtud kaart, mida olete näinud varasemalt juba.

Ning tass eraldi.

Ning pilt sünnipäevalapse, Kristeliga (vasemal).


Ning eile oli hirmus isetegemisisu peal. Mõtlesin tükk aega kas hakkan joonistama, akvarellidega maalima või hoopiski võtan välja õlivärvid. Mõtlesin, mõtlesin... ja välja mõtlesin!
Otsustasin sõbrannast akvarellidega pisikese portree maalida.

Kuid täna (kellaaja järgi eile) läksin Sassuga (vennaga) välja ning viisin sõbrannale temast maalitud portree...
Talle meeldis aga eriti meeldis see väikestele lastele. Üks nendest palus, et ma teda ka maaliksin. Eks ma siis võtsin taas jalad kõhualt välja ning sammusin ruttu tuppa. Pakkisin kotti pea pooled oma kunstitarvetest - akvarelli tarbed, õlivärvide tarbed ning joonistamise tarbed. Mõtlesin ka väikestele ja võtsin neilegi üht-teist mille peale joonistada.
Valisin sellest mõnusast päevast parimad pildid välja, nautige!
Saage tuttavaks, see on Birgit! Ta on väsimatu hing.

Keskendumas.

" Anni, kas saab juba valmis? "

Keegi keda kiusata, kui käsi maalimisest väsib, Anett (keskel).

Anett võtab hoogu...

Valmis!
11.päeva pärast on minu sünnipäev ning EFK-2008! Ootan juba väga.

*Fotod: Kristin Nikolai. Tänan!


Anne-Liia posted @ 21:22 - Link - kommentaarid (7)
189614 isetegijat on minu blogi külastanud