Liisu näpunikerdused :))
Liisu näpunikerdused :))
Ise tehtud, hästi tehtud!
.: MINUST :.
VANUS: 40+...
ASUKOHT: Järvamaa
TÄHTKUJU: vähk

<< Eelmine| Järgmine >>
Nimekiri | Liitu
Powered by RingSurf
Google Custom Search
Google Custom Search Google Custom Search Google Custom Search free counters
.: MEELDIB :.
kududa, heegeldada, tikkida, õmmelda (kui ainult aega oleks)
rahvatantsu tantsida, kuulata head muusikat ja veidike ka mullas tuhnida ning kindlasti küpsetada (nii palju kui vähegi laste ja lapselapse kõrvalt aega jääb)
.: EI MEELDI :.
taga rääkijad ja valetajad
.: MEELELDI :.

LOEN:
Dontsovat

VAATAN:
üldiselt vaatan vähe filme... aga siis enamsti tõsielusarju

KUULAN:


.: ARHIIV :.
Viimased postitused
Veebruar 2013
Juuli 2012
Juuni 2012
Aprill 2012
Märts 2012
Veebruar 2012
Jaanuar 2012
Detsember 2011
November 2011
Oktoober 2011
September 2011
August 2011
Juuli 2011
Juuni 2011
Mai 2011
Aprill 2011
Märts 2011
Veebruar 2011
Jaanuar 2011
Detsember 2010
November 2010
Oktoober 2010
September 2010
August 2010
Juuli 2010
Juuni 2010
Mai 2010
Aprill 2010
Märts 2010
Veebruar 2010
Jaanuar 2010
Detsember 2009
November 2009
Oktoober 2009
September 2009
August 2009
Juuli 2009
Juuni 2009
Mai 2009
Aprill 2009
Märts 2009
Veebruar 2009
Jaanuar 2009
Detsember 2008
November 2008
Oktoober 2008
September 2008
August 2008
Juuli 2008
Juuni 2008
Mai 2008
Aprill 2008
Märts 2008
Veebruar 2008
Jaanuar 2008
Detsember 2007
November 2007
Oktoober 2007

.: KÜLASTUSI :.

440767

.: LINGID :.
Karnaluksi lõngapood
e-pood
Hõbelõng
Helmehaldjas
Hobidisain
Roosi Äri

.: PROJEKTID :.
.: VALMIS PROJEKTID :.
Teeme piparkoogimaja 2008 Olen päkapikk 2008 Padjalisandiga värvipakivahetus Suvesooja vahetus Kevadpakk Tähtkujupakk Sõbrapäevapakk
.: LEMMIKUD :.
"> Image and video hosting by TinyPic
24 Veebruar 2009
HEAD VABARIIGI AASTAPÄEVA !

Täna läks minu poolt oksionile lõheroosa pitsiline õlarätt. Muster oma kokku pandud. Teist sellist ei ole.Oksionile saab siit

Head pakkumist!
minuliisu postitused @ 08:11 - Link - kommentaarid

22 Veebruar 2009
Tere pühapäeva õhtut!
Täna ei tule juttu minu tegemistest vaid:

Meie perest võttis osa kolm last.

Esimene oli 2 aastane Kristo. Ja kuna ta kirjutada ei oska. Siis näitavad tema tööd pildid. Kristo tegin vaasi. Kattis moosipurgi PVA ja guašš värvi seguga ning hiljem veel mannaga. Selline ta lõpuks sai. Töökäik on siin:Teine osavõtja oli 4 aastane Janno-Elvis. Tema tegi konkursile sõnumikaelkirjaku. Ja mitte tavalise vaid sellise millele saab suhu pista sildikesi, ehk teateid järgmiseks päevaks. Näiteks maksa ära lasteaiamaks. Siin siis üks pilt sellest kuidas ta seda tegi ja pilt valmis tööst.Kolmas osavõtja oli 13 aastane Silvar. Tema kirjutas ise konkursile nii: "Mulle meeldib väga puutööd teha. Ja kuna seda pole kodus võimalik teha siis teen seda koolis puutöö ringis. Võislustöid saadan ma kaks. Üks on ratastel liikuv konn ja teine tüüblitel jalgu liigutav sisalik. Valisin sellised aśjad just seepärast, et mul on kodus 2 aastane vend, kellele väga sellised asjad meeldivad mängimiseks." ja hiljem lisas veel 2 tööd :"Esimene on taldrik. Mis valmistatud neljakandilisest puutükist pöitli ja puuhaamriga. Ning teine on küünlajalg mis samuti valmistatud neljakandilisest puutükist treimise teel. Taldrik tehtud jaanuaris, küünlajalg enne jõule."Aitäh Sibulaplixile sellise vahva konkursi eest. Väga palju väga vahvaid töid oli. Kõikidele tublidele lastele kes osalesid jõudu ja toredat isetegemist ka edaspidi.
minuliisu postitused @ 17:03 - Link - kommentaarid (6)

20 Veebruar 2009
Tere reede õhtut
NB! Väga pikk postitus
Täna küll käsitööst juttu ei tule aga isetegemisest siiski. Lihtsalt tuli selline nostalgitsemise isu peale. Ja kuna lubasin perele lihapirukaid küpsetada, siis otsustasin, et küpsetan küll, ainult et hoopis teistmoodi kui tavaliselt.
Sellist küpsetamist nagu täna tuleb, ei ole ma juba 8 aastat teinud. Nimelt kunagi TUPPERWARE algusaastatel sai peaaegu igal esitlusel kokatud ja küpsetatud. Ja siis leiutasime ikka igasugu asju välja , et pärmitaignat esitleda. Ega jah, ausalt öeldes,kodus ma eriti ei küpsetanud, sest kui ikka 4 korda nädalas küpsetad, siis on siiber.
Tegutsesin tol ajal harjumaal, nii et mine tea, äkki olen kellegile teiski esitlust teinud ja küpsetanud.
Kes aga sellest midagi ei tea, siis tegin tänasest küpsetamisest lausa fotosessiooni, nii et kel isu proovida siis head küpsetamist.
Ainus vahe on selles, et laisaks olen läinud ja ei viitsinud pärmitaignat teha. Ostsin poest pärmlehttaigna ja tegin sellest.
Hakkame valmistama täidetud krokodilli.
Kõigepealt läheb vaja:
pool kilo taignat
pool kilo hakkliha
1 keskmine sibul
3 keedetud muna
3 spl majoneesi
maitseaineid
3 pipratera

Täidise tegemiseks praen hakkliha lisan maitseained ja jahutan. Seejärel hakin sibula ja muna ning lisan hakklihale. Segan. Ja et kogu see segu piruka vahel laiali ei läheks kui lahti lõikame, segan sinna hulka majoneesi.
Segu näeb siis välja selline

Nüüd rullin taigna lahti ristküliku kujuliseks ja lõikan otsast umbes paari cm -se tüki ära, mida läheb hiljem vaja silmadeks ja jalgadeks. Kui taigen lahti rullitud joonistan sinna keskele ristküliku. Niiviisi:

Selle joonistatud nelinurga peale panemegi kuhjaga täidist. Ja samal ajal lõikame taignalõikuri või noaga sellised kaldkriipsud taigna sisse:

Edasi hakkame voolima krokodilli pead, keerates tagnat niiviisi kokku nagu pildil näha ning vajutades sõrmedega kõvasti tagna teisele poole hakkliha kinni.

Nii hakkamegi neid valmis lõigatud liistakaid korda mööda üle hakliha tõstma.

Kuni kogu krokodilli keha on valmis vormitud. Ninaots ja sabaots jäävad tavalise saiana, sinna sisse hakkliha ei jää ja sabaotsa mässime lihtsalt ümara.

Nüüd võtame selle ülejäänud taigna nig voolime peo vahel tavalised pisikesed käpakesed. Ja väikesed silmad. Pipraterad paneme silmadeks ja ninaotsa. Võtame tavalised käärid ja lõikame krokodilli silmadele ripsmed ning jalakestele varbad. Ning hambad.

Selga võime lõigata ka veidike soomust

Enne ahju panekut näeb siis krokodill välja selline

NB! Palun ära mri krokodilli enne ahjupanekut ei muna ega millegi muuga. Muidu vajuvad lõigatud kohad ära
Ja peale 20 minutilist küpsemist 220 kraadi juures näeb see krokodill siis väla selline


Head meisterdamist ja head isu!

minuliisu postitused @ 16:39 - Link - kommentaarid (15)

19 Veebruar 2009
Tere neljapäeva
Küll see nädal läheb aga kiirelt. Küll oleks hädasti juurde vaja aega, et kõiki töid ära teha. Mõtteid on rohkem kui tegudeni jõuab.

Eile sai siis lõplikult lõpetatud selle aasta esimene linik. Lubasin ennist siin just, et enne kevadet küll midagi ei tee. Aga kus sa sellega. Tegelt pole kodus mingit ilusat heegelniitigi.
Tegin siis tavalise valgema. Heegelnõel 1,25 liniku läbimõõduks laiematest kohtadest tuli 49cm ja kaalu langes 68 grammi.

minuliisu postitused @ 10:24 - Link - kommentaarid (5)

18 Veebruar 2009
Tere kesknädalat
Kuna jätkuvalt oleme kodus haiged otsustasin proovida natuke soojas vees lödistada. Nimelt tegin oma esimese vilditud koti.
Kuna vilti oli suht vähe siis esimene katsetus sai ka väike. Tegin pojale lasteaias käimiseks seljakoti.
Esimene vaskas tahab ikka aiataha minna ja nii ka minul tekkisid väikesed vead. Et neid vigu kõrvaldada tuli midagi välja mõelda. Nimelt jäi ühe külje pealt kott kohati veidike õhuke.
Kuna juba eilses postituses mainisin, et mul majanduskriis, polnud mul enam villaloori, et vigu parandada. Nii tulidki mängu heidest ringid, mida eile näitasin. Vanutasin nad pesumasinas ära ja toksisin nõelviltimise tehnikas peale.
Selline ta siis tuli. Vaadake ise.

minuliisu postitused @ 08:50 - Link - kommentaarid (9)

17 Veebruar 2009
Tere õhtust

Täna tuleb ka teine postitus. Eile õhtul sai kahekordsest heidst heegeldatud 6 erineva suurusega ringi. Mis nendest edasi saab, saate teada paari päeva jooksul. Igal juhul läksid nad täna hommikul juba pesumasinasse. Heegelnõelaks nr 6.
Kaalulangus 17 grammi


minuliisu postitused @ 17:08 - Link - kommentaaridTere hommikut
Eile tuli tahtmine veel paar karpi viltida. Mässisisn siis karbid ja klotsid valmis ja siis avastasin, et
mul kodus täielik majanduskriis. Teatsin, et peab olema villaloori aga tuli välja, et seda nii vähe, ega jätku kõigile. Aga tahe teha oli. See on vist alati see, et kui kodus midagi pole siis on kindlasti seda vaja teha.
Tegin siis eksperimenti heidega. Ja polegi kõige hullem. See karbike siis valmis ainult heidest.
Pilt küll albumis aga väga vilets. Teen päevapeale parema ja panen pärast uue. Aga see naiselik edevus tahab ju kohe näidataSee pilt nüüd vast veidi parem.

minuliisu postitused @ 08:17 - Link - kommentaarid (4)

14 Veebruar 2009
minuliisu postitused @ 08:17 - Link - kommentaarid (6)

13 Veebruar 2009
Tere
Täna siis 13 ja reedeSiin üsna kuu algul oli mul postitus suurtest paksudest sokkidest. Täna sai siis valmis teine paar. Teinegi paar on 43 number tehtud nr 4 varrastega ja lõngaks 2 kordne maavillane ning aastaid tagasi meie kohalikus villavabrikus kedratud kaltsulõng. Nu sokid tulid ikka tõesti soojad ja paksud. Ja kaalu on uskumatult palju. Juba teist korda arvasin, et minu köögikaal valetab. Näitab mulle 180g. Tegelikut poes kaaludes sain 182g. Viimasel ajal olen kõik oma asjad poes üle kaalunud. Ilmselt see on see väikese maa poe eelis
Ei kujutaks ette, et võtan sokid kaasa ja panen näiteks SELVER -is kaalule
Ja siin ka pildid:

minuliisu postitused @ 09:15 - Link - kommentaarid (4)

11 Veebruar 2009


Tere kesknädalat

Täna tuleb kiire päev ja seetõttu juttu vähe. Loodan, et pildid kõnelevad iseenda eest. Siiski tahtsin oma esimese ehetekarbikese teile siia kiiresti vaatamiseks panna. Ikkagi ju esimene ja see naiselik edevus ka
Kõigepealt tänud Lincale nii hea õpetuse ees.
Ise jäin rahule. Aga palun ausaid kommentaare, mida valesti ja mida teinekord paremini. Sest arvan, et see ei jää viimaseks

minuliisu postitused @ 07:55 - Link - kommentaarid (9)

10 Veebruar 2009


Tere ilusat õhtut.

Tna ei olnudki vaja vga kaua oodata. Tuli teine juba enne lõunat. Ja minu ootused polnud asjata. Sain täna oma Kolm ühes paki kätte. kallis Majakas. See lilla sinise kirju pakk oli nii armas. Ja muudkui tuli sealt asju välja. Uskumatu palju võib ühte pisikesse purki mahtuda.
Pakis oli nõelvilditud tigu. Sa kohe teadsid, et sellist asja ma teha ei oska. See on nii armas. Siis sisaldas pakk pärlite karbikest, sees ilusad roosad seemnehelmed. Mina isekeskis mõtlesin, et suur pärl Jällegi vilditud. Vilditud seep, hästi mõnusa lõhnaga. Sinised hästi nunnud kõrvarõngad koos ripatiga. Kena isetehtud kaart ja sutsuke kommi ka No muidugi tigu leidis kohe kena omaniku. Nõelad tõsteti kohe suurde
Tripsu
tehtud nõelapatja ringi. Ja lausuti, et homme lhen teoga tasta(loe lasteaeda )

Ja siin siis ka pildid. Eks vaadake ise:Ja sellega on see projekt minu jaoks õnnelikult lõppenud. Aith Meetele vahva projekti eest!
minuliisu postitused @ 17:21 - Link - kommentaarid

09 Veebruar 2009
Tere ilusat esmaspäevaõhtut kõigile.Kullaketrajate foorumis oli sõbrapäeva puhul pakivahetus. Põhikomponendiks oli sellel korral kokaraamat.
Täna nagu tundsin, et peab postiljon tulema. Aga nagu kiuste kell juba lõunas ja keda ei ole on meie postiljon. Otsustasin, et aitab passimisest ja läksin õue. Oli mitu käimist ja ilm oli ju kevadiselt päikseline.
Jõudsin mina tagasi ja mida pole on ikka post. Äkki hakkas koer haukuma ja mina tormasin õue.
Sealt ta tuli, Ja ulatas mulle paki Annyliisilt.
Aitäh sulle kallis sõber.
Kuna olin üksi kodus siis sain mõnuleda selle ilusa paki kallal. Pakist tulid riburada mööda välja imekenad südametega sokid. Need täpselt parajad nagu oleksid mõõtu võtnud. Ja niiiiii nunnud. Salamisi ütlen, et tegelt neid sokke imetlesin ma juba sinu blogis. Ja võin rõõmuga tunnistada, et neid saan ma kanda. Pool päeva olid jalas, nii pehmed ja soojad. Ja mis peamine ei mingit sügelemist.
Kokaraamat - hästi armsa tikitud pildiga. Ja tundub, et ka väga head retseptid see. Tuleb järgi proovida. Kõrvarõngad - täpselt sobilikud sõbrapäevaks. Südametega. Punutud korvike kommidega ja pisike sõbrapäevakaart ka.
Koju tulles avastas pisipoja paki peeglilaualt ja kiitis, emme ma ainult vaatan. Kõigepealt vaatas kokaraamatut ja kiitis tädi teeb süüa. Siis vaatas edasi avastas kõrvakad, palus pane mulle kõrva. Tükk tegemist oli, et talle selgeks teha, et ei saa panna. Ja kõige lõpuks leidis kommid. Oi tädi saatis mulle. Ja kõik kommid mis korvis olid maandusid tema fliisi taskus
Aga nüüd ka pildid sellest imekenast pakist.


Aitäh sulle Annyliis veelkord.
Sellega on see pakivahetus minu jaoks õnnelikult lõppenud.
minuliisu postitused @ 17:17 - Link - kommentaarid (2)

08 Veebruar 2009
Tere sombust ja vesist pühapäevaTäna hommikul sai valmis kolmnurkne õlarätt. Muster kokku pandud ühest õlarätist ja allaosa kohandatud kootud liniku mustrist. Ega see mustri kokku panek nii väga lihtne olnudki. Paberil oli just nagu kõik ok aga kudumisel sai seda ikka mitmes kohas kohandatud.
Mõõdud 160cm*89cm. Lõng Tiftik 25% mohairi ja 75% acryli. Vardad nr 6. Kaal langes 139 grammi võrra.
Need pildid siis esialgu veel vormimata sallist. Õige värv esimesel pildil.Ja nüüd kooki küpsetama.
minuliisu postitused @ 10:46 - Link - kommentaarid (4)

06 Veebruar 2009
Tere reede õhtut
Nüüd tuleb veel teinegi postitus tänase päeva sees.


Täna peale pikk eksirännakuid jõudis minu "pisike" purgike omanikuni. Mina tegin paki Joosule.

Paki värviks valisin kolmest võimalikust vanaroosa, sest see nagu sõbrapäevale kõige lähem värv. Pakki sai tehtud Novita Rose mohair lõngast südametega rätt. Mille mustri leidsin http://www.ravelry.com -ist. Kasutasin vardaid nr 6.
Sellele lisaks tegin ka sama lõngaga pajalapid, varrasteks nr 3. Heegeldasin südamekaardi ja lisasin toki lõnga.Oma pakki veel ootan

Samas ka kasutan seda pakivahetust


Kaal langes puhtalt ilma muude lisanditeta 107g võrraKaunist lumist nädalavahetust kõigile!
minuliisu postitused @ 18:43 - Link - kommentaarid (5)

Tere töönädala lõppu


Kullaketrajate foorumis oli meil sõbrapäeva pakivahetus. Mille üheks komponendiks pidi olema isetehtud kokaraamat.
Mina tegin paki Tulilind567-le.
Tervest pakist mul pilti ei olegi. Aga kokaraamat sai selline.


Tulilind567 oli lahkelt nõus jagama ka tema tehtud paki pilti. Pildilt puudu ainult valge šokolaad mis sai otsa juba enne pildi tegemistOma pakki veel ootan
Ka 3 in 1 pakk on teel aga seikleb mööda harjumaad ja ei tunne vist õiget põhja-lõuna suunda. Loodame, et lõpuks ikka tervelt peale piki eksirännakuid omanikuni jõuab.
minuliisu postitused @ 08:56 - Link - kommentaarid (5)

05 Veebruar 2009
Tere ilusat talveõhtut
Minu selle kuu esimene kaalulangus on 157g. Minult paluti 2 paari hästi pakse villaseid sokke nr 43. Et oleks ikka saapa sees mõnusalt paks ja soe. Nii tegingi nr 4 varrastega sokid. Kahest kerast. Ühes keras 3 kordne pruun maavillane lõng ja teises keras 2 kordne valge ja pruuniga maavillane lõng.


Ilusat õhtu jätku.
minuliisu postitused @ 16:15 - Link - kommentaarid (3)