Liisu näpunikerdused :))
Liisu näpunikerdused :))
Ise tehtud, hästi tehtud!
.: MINUST :.
VANUS: 40+...
ASUKOHT: Järvamaa
TÄHTKUJU: vähk

<< Eelmine| Järgmine >>
Nimekiri | Liitu
Powered by RingSurf
Google Custom Search
Google Custom Search Google Custom Search Google Custom Search free counters
.: MEELDIB :.
kududa, heegeldada, tikkida, õmmelda (kui ainult aega oleks)
rahvatantsu tantsida, kuulata head muusikat ja veidike ka mullas tuhnida ning kindlasti küpsetada (nii palju kui vähegi laste ja lapselapse kõrvalt aega jääb)
.: EI MEELDI :.
taga rääkijad ja valetajad
.: MEELELDI :.

LOEN:
Dontsovat

VAATAN:
üldiselt vaatan vähe filme... aga siis enamsti tõsielusarju

KUULAN:


.: ARHIIV :.
Viimased postitused
Veebruar 2013
Juuli 2012
Juuni 2012
Aprill 2012
Märts 2012
Veebruar 2012
Jaanuar 2012
Detsember 2011
November 2011
Oktoober 2011
September 2011
August 2011
Juuli 2011
Juuni 2011
Mai 2011
Aprill 2011
Märts 2011
Veebruar 2011
Jaanuar 2011
Detsember 2010
November 2010
Oktoober 2010
September 2010
August 2010
Juuli 2010
Juuni 2010
Mai 2010
Aprill 2010
Märts 2010
Veebruar 2010
Jaanuar 2010
Detsember 2009
November 2009
Oktoober 2009
September 2009
August 2009
Juuli 2009
Juuni 2009
Mai 2009
Aprill 2009
Märts 2009
Veebruar 2009
Jaanuar 2009
Detsember 2008
November 2008
Oktoober 2008
September 2008
August 2008
Juuli 2008
Juuni 2008
Mai 2008
Aprill 2008
Märts 2008
Veebruar 2008
Jaanuar 2008
Detsember 2007
November 2007
Oktoober 2007

.: KÜLASTUSI :.

464613

.: LINGID :.
Karnaluksi lõngapood
e-pood
Hõbelõng
Helmehaldjas
Hobidisain
Roosi Äri

.: PROJEKTID :.
.: VALMIS PROJEKTID :.
Teeme piparkoogimaja 2008 Olen päkapikk 2008 Padjalisandiga värvipakivahetus Suvesooja vahetus Kevadpakk Tähtkujupakk Sõbrapäevapakk
.: LEMMIKUD :.
"> Image and video hosting by TinyPic
13 Veebruar 2013
Lihtne põrandapadi

Tere üle pika, pika aja. No ei too ka see elumuuts mind tagasi käsitöö soonele. Ikka veeretan vardaid näpuvahel ja mõtlen, et peaks... aga sinna see asi jääb.
Lõpuks võtsin siiski end kokku. Tegin ühe täiesti lihtsa padja põrandale. Ainult hästi suure. suurus 1m korda 1,6 m täidiseks juurdelõikusest tulnud tugevama vatiini jäägid. Igal juhul lapsel hea peal ronida ja endal mõnus teleka ees lebotada.


minuliisu postitused @ 08:22 - Link - kommentaarid (2)

31 Juuli 2012


Juuli sinine

Minu juulikuu tööks sai õmmeldud rnnakleit tütrele. Lõige võetud ühelt vanalt suvekleidilt. Taga lukk. Riide triibud õrnsinisest kuni potisiniseni.

minuliisu postitused @ 16:04 - Link - kommentaarid (1)

28 Juuli 2012


Algatasin projekti TK Must ja valge. Soovid sellest osa võtta olid kõrged. Kui mulle teada anti, et võin projekti käima lükata olin üliõnneli, et vau ...lõpuks ometi... ja siis... tuli minu ellu täispööre... matused ja lein... asjad, millele ei saa me kahjuks kunagi kätt ette panna.
Nii jäid minu unistused elus unistusteks ja tuleb hakkama saada ise ja lma kellegi abita...
Nii jäi kahjuks ka minu vau efekt ainult unistuseks. Ootasin ju seda projekti nii kaua.
Aga et mitte tühjade kätega seda projekti lõpetada valmis mul imepisike sõrmus.

minuliisu postitused @ 19:36 - Link - kommentaarid (6)

03 Juuni 2012
Frakk

Mõni kuu tagasi palusin foorumis abi fraki lõike saamiseks. Kahjuks abi ma ei saanud ja nii tuli ise midagi välja mõlda. Kuna burda, kus ma fraki lõiget nägin oli meie raamatukogust jalad alla võtnud, mitte välja laenutatud siis ei jäänud muud üle ku kasutada mingit algset pingviinikostüümi lõiget ja sellest tuletada oma nägemus frakist.
Nimelt on jälle kevad ja 2. juunil on meie kohalikus kultuurimajas traditsiooniliseks saanud liikumisrühmade pidu. Nii tuli meie väikestel esineda samuti mitme tantsuga. Selleks uli õmmelda kahed riided.
Tsirkuse tantsus oli Kristo direktor, seepärast ka frakk. Meie küla peol olis poistel beezid püksid ja vest.Kostüüm vol. 2


Kogu tsirkus koos
minuliisu postitused @ 12:22 - Link - kommentaarid (3)

08 Aprill 2012
Kauneid pühi!

Meie selle aasta pühaemuna näevad välja pisikeses paberist nikerdatud korvikeses päris hästi.

minuliisu postitused @ 09:49 - Link - kommentaarid

31 Märts 2012


Värvispektri märtsi töö peab olema lilla nagu esimene krookuseõis lumest piilumas. Minu lillaks tööks sai mobiilikott. Kuna minu töö on suht tolmune, siis pean kindlasti vajalikuks, et telefon poleks lihtsalt taskus vaid oleks seal ikka koos kotiga. Kasutasin lillat riiet, millest õmblesin koti. Pealt kaunistasin hiina seemnehelvestega, mis juba ammu ostetud ja kuna need pole kaugeltki mitte ühesuurused on nad ka minu kotile paigutatud ebaühtlaselt. Sinnituseks suurem lilla pärl.
Tahtsin kangesti proovida paeltest Kanzashi lille tegemist. Kahjuks kodus kõik paelad mis leidusid olid ostetud paeltikandi jaoks. Osutudes samal ajal nende lillede tegemiseks kitsaks. Nii ei jäänuki muud üle kui leidsin sellise õpetuse ja proovisin lihtsalt peenema paelaga.Aitäh Tsunaamile, kes ülse siin Kanzashi lillede õpetust jagas.
minuliisu postitused @ 14:22 - Link - kommentaarid (1)

26 Märts 2012


Mina tegin romantilise paki MerilinA-le. Küll see Eesti Post on nüüd kiire. Laupäeva lõuna panin paki meie väikeses postkontoris teele ja täna juba pakk käes.
Nagu ma lugesin jäi MerilinA Pakiga rahule. Mul on selle üle ainult hea meel.
Aga nüüd siis natuke ka pakist. Piilusin sinu blogi ja mulle jäi silma, et sulle meeldib õmmelda. Siis tekkis mõte teha sulle üks pisike romantiline nõelapadi. Aga milline see peaks olema Mõte oli ikkagi tassis kinni. Aga sellist tassi kuhu nõelapatja teha mul pole. Nii otsustasin teha väikese sõrmusetooriku peale nõelapadja. Aga see on ju ainult üks. Mida veel teha. Siis leidsin tassi, mis mulle meeldima hakkas. Mõte käis peast läbi, et neid nõelapatju võib ju õmblejal olla ka kaks.
Mida veel ei aita ju pakki ainult kaks nõelapatja pista. Ja millised need padjad üldse saama peaks, et ka romantikat oleks. Samas palusin tütrel tuua mulle linnast käsitöövilti. Ja tingimus oli, et mitte eriti paksu.
Kui mulle see kena oranz vilt kohale jõudis tuli mõte teha ka kääridele tasku. Aga tühja taskut ju ei saada. Nii ostsingi käärid, millele tegin tasku. Et kõik romantiline ja sarnane oleks kaunistasin pealt paeltikandi ja pärlitega.
Pakis peab ju ikka kevadväsimuse vastu ka midagi magusat olema. Selle tarvis, et ka šokolaad kenasti pakitud oleks tegin ümbriku.
Selline see pakk siis sai:Väga tore pakivahetus oli. Aitäh sulle Meete, et võtsid vaevaks seda vedada.
minuliisu postitused @ 16:11 - Link - kommentaarid (1)

24 Märts 2012


Taaskord on käimas TKV Romantika. Mina sain paki junsult. Hästi armas ja romantiline pakk pastelsetes toonides.
Pakis oli kaunis kevadine uksepärg. Heegeldatud linik koos pisikeste kohvitassi alustega. Ilus kollane heegeldatud kotike, mis sisaldas nii palju... vilditud valged armsad kõrvarõngad. Hästi kena vilditud pross. Pärliuss, mille üle on mul kõige rohkem hea meel, sest seda ma ise ei tee. Peotäis pärleid, millest saan ise midagi meisterdada. Muidugi ei tohi ka ära unustada kommipurki, mis nii kaunilt ära kaunistatud.
Veelkord suured tänud sulle junsu. Olen oma pakiga väga rahul.Minu pakk asus täna teele.
minuliisu postitused @ 10:27 - Link - kommentaarid (1)

17 Märts 2012
Lapitekk aasta emale 2012

Ka sel aastal võtsin osa lapiteki kudumisest aasta emale. Lõngaks naturaalvalge Jil. Vardad nr 2,5.
Minu lapid siis seekord sellised:

minuliisu postitused @ 19:38 - Link - kommentaarid (2)

06 Märts 2012
Kullaketrajate foorumi naistepäeva pakivahetus

Kullaketrajate foorumis on saanud tavaks teha naistepäva vahetust oma moodi. Selleks on eraldi küsimustik:


Et asi traditsioonilisest naistepäevatamisest veidi erineks, sai välja mõeldud hulk mittetraditsioonilisi käsitöö-võtmes naisetüüpe - ja ettepanekute perioodil võib neid muudkui juurde leiutada!


kübaramoor (põnevate peakatete ja soengute austaja, kellel ei ole iial liiga palju ehteid ja aksessuaare),
polkovniku lesk (tõeline nõukogude naine, kes keedab-koob-küpsetab ja parandab kraani kah, kui vaja - ja kõige jaoks on ka vajalikud töövahendid kodus olemas. Süsteemis, igatahes!),
suurilmadaam (reisib ringi ja paneb igalt reisilt ka mõne käsitöötarkuse kõrva taha),
krunniga kunksmoor (vaaritab kõikvõimalikke salapäraseid asju ja uurib pidevalt, mida põnevat taimedega teha saab... mis värvi küll võib tulla üks villane lõng, kui see nii- ja naasuguste juurikatega patta pista?),
vanaema õunapuu otsas (aiadaam, keda on raske peenramaalt või lilleaiast tuppa meelitada),
noor pensionär (vanuse järgi veel suhteliselt kabe tööloom, aga viimse kui vaba hetke veedaks pigem varraste-lõngade seltsis)
nõiamoor (huvitub maagilistest asjadest ja sümbolitest, tegeleb ise mõne nõiakunstiga)
linnapreili (maaelu tundub ulmeline, kuid käsitöö aitab linnas originaalselt hallist massist esile tõusta, näiteks mõne käsitöö-aksessuaari abil; eriti oluliseks aksessuaariks on kõikvõimalikud kotid)
uinuv kaunitar (tema majapidamises ei ole iial piisavalt patju, tekke, kaisuloomi jne)
emme (lapsed ja kõik nendega seonduv on tema jaoks maailma parimad asjad)
metshaldjas (talle meeldib metsas ja mäel, aasal ja mere ääres.... käsitööd teha tongue Matkale võtab esmajärjekorras vardad/heegelnõela kaasa)
daam teiselt planeedilt (huvitub kõigest ebamaisest, leiab iga käsitöö tegemiseks oma viise ja nõkse... )
riivatu nunn (korralik, viks ja viisakas ainult pühapäeviti - tööpäevi püüab iga hinna eest eriliseks vürtsitada, et halli argipäeva viirus jäädavalt välja juurida - kinnitab kübarale kaunistuseks porgandi, mitte roosi; tikib roosale sametkotikesele läikivatest litritest kuradikese jne)
Victoria-aegne leedi (naiseliku naise võrdkuju, kelle elus on kaunilt kujundatud tasakaalus pitsid, lilled, kübarad, tikandid ja kõik absoluutselt naiselikud pisiasjad)
köögikuninganna (kui saaks, keeraks end mõnikord lausa kööki luku taha, et rahus segada, vahustada, hakkida, purki pista... ja pärast rahulolevatele sööjatele serveerida)
lüüriline nümf (armastab luuletusi lugeda ja üldse igasuguseid riime, mis kõikjal vastu tulevad - sellepärast ongi tal aeg-ajalt pea pilvedes ja maised asjad ula pääle ununenud)
kunstnikuhing (maaliks hea meelega kogu aeg, pinda ja värve valimata, pintsel püsib väga hästi käes ja kui Rembrandt elaks, oleks tal kõva konkurent... värvise ninaga, aga mis siis!)
..... (<- kui oled midagi hoopis muud ja erilist, siis panegi nii kirja, nagu asi on )

Stiilimeeter Isehakanud Lillekasvatajalt:

1. Oled sa talulaps või linnapreili? Eelistad sa triibulisi seelikuid, broderiipitsides lehvivaid alusseelikuid, rukkilillede ja karikakardega tikitud esemeid või pigem eelistad tagasihoidlikku kübarakest, klassikalisi sõrmkindaid ja lisaks daamilikku haapsalu salli?
2. Öölaps või päevatütar? Eelistad enda ümber tumedaid kangaid ja öö salapära vai kirkaid lilli ja päikesepaistet?
3. Naerukajakas või nutunaine? Vali kahe vihmavarju vahel! Naerukajakale suurte kollaste ja punaste troopiliste lilledega, nutunaisele mereroheline väikeste siniste kalakestega
4. Romantik vai puritaan? Kujutle oma esimest kohtamist südant surisema paneva mehega. Kas paneksid selga pigem roosaruudulise ja välkuvate valgete pitsidega vai klassikalise musta kleidi, mis suht range joonega ega näita mitte põlveotsagi?
5. Näitlejanna vai laborant (teadustöötaja)? Teatrilaval on kõik aksessuaarid teadagi suuremad kui päris elus. Meeldib sulle olla tähelepanu keskel, oled sa zestikuleerija, eelistad sa, et sinu ehtid ja akssessuaare nähakse juba kaugelt? Või oled sa tagasihoidlik ja eelistad pigem rahulikult omaette toimetada oma uurimistöö kallal (kududa, kududa, kududa)? Ning ehted pole üldse sinu rida
6. Hall hiireke versus Sensuaalne Eevatütar. On sinu garderoobis ülekaalus hallid villased sokid ja kampsunid või eelistaksid musti pitskindaid, punast kleiti ja karvast boad?
7. Ärinaine või lillelaps? Kingad vai paljad varbad? Stiilne kohvrike vai seljakott? Inglise kostüüm vai heegeldatud lappidest kirju maani seelik ja lötakas barett?
8. Mineviku-igatseja vai tulevikku tormaja? On sulle olulised vanad mälestusesemed, fotod vai eelistad vana selja taha jätta, teed tihti uusi plaane, katsetad, riskid ja kavandad? Kas eelistad etnograafia kursusel istuda või minna Somaalia (kõneleb vaid kohalikku dialekti) noormehega UFO-sid otsima?
9. Koduperenaine või printsess. Situatsioon: jõuludeks kingiti sulle 10 kaelakeed ja 10 paari pajalappe ja köögirätikuid. Kumma kingituse üle ohkad rahulolevalt, et "mul oli neid küll enne ka piisavalt aga eks neid kulub ka ja mul on neid ikka vaja!"
10. Plikaohtu vai vanaema? Küsimus su enda sisetunde kohta. Samuti laste arvu kohta.

Mina sain sel aastal loosi tahtel paki teha Helkarile ehk siin foorumis Sunray'le. Sel aastal oli vaja pakk mahutada margariini topsi Vastust, mida ta mulle kirjutas nensele küsimustele ei saa ma kahjuks andmekaitse seadusele avaldada Aga minu poolne pakk talle sai selline :Mina sain paki Isehakanud Lillekasvatajalt aga pildid siis lähitulevikus.
minuliisu postitused @ 18:05 - Link - kommentaarid (1)

03 Märts 2012
Kootud müts

Eelmise kuu pilte sirvides avastasin, et valmis on saanud veel üks soonikus müts, mida siin pole näidanud. Lõngaks kahekordne raasiku must ja helesinine. Vardad nr 4

minuliisu postitused @ 16:37 - Link - kommentaarid

26 Veebruar 2012


Värvispektri veebruar on punane. Minu tööks on väike punane märkmik. Kasutatud käsitööpappi ja paberit ning pärleid.

minuliisu postitused @ 16:27 - Link - kommentaarid (3)

23 Veebruar 2012
Indiaanlase peakate

Täna oli lasteaias vabariigi aastapäeva pidu. Rühmad olid jagatud külalisteks. Kristo rühma lapsed olid indiaanlased. Minul valmis siis eile õhtul selline peakate.

minuliisu postitused @ 17:33 - Link - kommentaarid (2)

22 Veebruar 2012
Sünnipäevakaart väiksele Rainile

Eile sai ühe aastaseks pisikke Rain. Lisaks albumile, mis on eelmises postituses, tegin ka pisikese kaardi.

minuliisu postitused @ 18:14 - Link - kommentaarid

19 Veebruar 2012


TK Pildi- ja kaardikogud korda! Otsustasin siiski osa võtta. Tekkis vajadus ühe väikese A5 suuruses sinistes toonides albumi järele.
Kasutatud lehtedena joonestuspaberit. Kaaned käsitööpapist ja kaunistatud käsitööpaberi ning pärlite ja muuga.

minuliisu postitused @ 15:20 - Link - kommentaarid (4)