sibulaplixi asjatamised
kes ma olen, kus ma teen
vanus: 25
mantel ripub ja saapad selle all: lasnakal
tähemärk: vähk
meeldivad
roheline värv, kirjud lehed, vihmasabin, jäätis, soojad sokid, lai lumesadu vaikses talveöös


Minu sõbrad

murphy seadus
kui miski peab untsu minema siis ta ka läheb
ajalugu
sibulaplixi asjatamised
400998x2 silma sibulat tundnud
07 Oktoober 2006
kõrvaklappidega lapse müts

täna panen ühe mütsiõpetuse siia, mis foorumist küll läbi juba käinud, aga tahtsin täna sseda ise näha ja päris raske oli leida, seega, nüüd saadaval uuesti minu blogisantud mütsil siis üles loodud 80 silma. kootud 24 rida pahempidi -parempidi soonikut (2x2) siis võetud parempidisel triibul kokku nii, et kahest silmast saab üks (pahempidisel pinnal oleks olnud targem need kokkuvõtmised teha, aga ega vahet erilist ei ole nagu) siis kootud veel 24 rida ja võetud ka pahempidisel pinnal kokku nii, et kahe silma asemel jääb üks ja järelejäänud silmadest tõmbasin lõnga läbi ja kinnitasin ära.

siis korjasin silmad kõrvaklappide jaoks (24 silma kummagile) klapi servadest kummaltki poolt 6 silma kudusin ripskoes. paar rida kudusin ilma kokku võtmisteta, siis hakkasin vist üle rea võtma kokku. kokkuvõtmise tegin nii, et kudusin 6s ripsi siis kaks kokku siis soonik ja siis 2 silma enne ripsi jälle kokku ja nii siis üle ühe rea seni kunialles jäid 12 ääresilmust. edasi kudusin 6 rida ripsi, mille jooksul kahandasin veel kaks silma. lõpetasin 10 silmaga ja siis heegeldasin mütsi serva üle ja valmis ta oligi.

loodetavasti on abiks jälle

veel on foorumis sellisele mütsileselline õpetus

Quote:
täpselt õpetust ei ole, sest peast tegin, aga

kõigepealt kudusin mütsi ülemise osa. lõin 84 silmust ja kudusin ringselt vist 24 rida (ei saa üle ka lugeda, sest pole enam minu käes) ja seejärel hakkasin kokku võtma. kudusin 10 silma siis kaks kokku jälle 10 silma ja kaks kokku ja nii rea lõpuni. siis ühe rea kudusin niisama vahele ja siis jälle kokkuvõtmised iga 9 silma järel jne kuni lõpuni


siis korjasin servast üles kuklataguse kõrvapealse silmad (proovisin oma poisi peal, et kustmaalt kuhumaale see ulatuma peaks) arvestada sellega, et serva tuleb veel lisaks väike soonik. kudusin siis umbes 16 rida vist edasi tagasi parempidist pinda kusjuures sujuvalt kukla pealt võtsin silmi vähemaks siis tegin lõua aluse osa jaoks uued silmad( samapalju kui jäi silmi üle kui kulatagust osa kuduma hakkasin)
kudusin paar rida ringselt ja siis hakkasin lõua alt ka kokku võtma vaikselt seni kuni paras laius mis üle pea läheb ja ilusti kaela ümber. seejärel jaotasin silmad ja kasvatasin võrdse arvu silmade järel1 silma järgmise rea kudusin parempidi ja siis jälle samas kohas kasvatused ja nii kuni sallil paras laius. lõpus kudusin veel mõned read ilma kasvatamata.

näo august korjasin siis silmad ja kudusin 4 rida 2x2 soonikut

kõrvad on heegeldatud

tegin 26 ahelsilmust ja heegeldasin ühe rea ja siis üle otsa tagasi keerasin töö ümber ja siis tagasi samamoodi ja nii 5 rida

kõrva sisemine osa on kahe värviga kõigepealt kolm rida ühega ja siis 2 teisega ja siis heegeldasin kaks kõrvapoolt kokku ja siis kinnitasin mütsi külge.

ja alumise serva heegeldasin üle
katsun lähiajal seda korrigeerida nats, et oleks selgem ja asjalikum

ja siis, kui njuba läks õpetuste otsimiseks, siis siin on veel üks kampsunikudumise õpetus ka

sibulaplixi lapse kampsun.

foorumis on ta õpetus,kui vastsündinule, aga proovisin piigale selga ja läheb praegu ka veel :shok: igatahes on ta meil siis sünnist kuni peaagu 10 kuuni kasutuskõlblik olnud.

kasutasin lõnga helen, vardad nr 4

lõin vardale 100 silma. kudusin 4 rida roosaga, neli kollasega ja nii kokku 11 triipu. siis võtsin sukavardad ja kudusin varrukad.

lõin 32 silma ja kudusin ringselt 2x2 soonikut 10 rida roosaga, siis alustasin kollasega triipude kudumist esimese kollase rea peal kasvatasin igale vardale juurde kaks silma ja edasi jälle neli kollase, neli roosaga, nii 10 triipu.
nüüd kudusin kereosast ära 25 silma, siis panin varruka juurde, nii, et rea algus jääb jätkamise kohale ja kudusin varruka külge. siis kudusin 50 silma ja samamoodi lisasin varruka. siis kudusin veel ühe rea niisama ja järgmisel real alustasin kokkuvõtmist.
kudusin 21 silma servast siis võtsin (kaks parempidi kokku, kudusin vahele neli silma ja siis ületõstmisega kokku). siis kudusin 32 silma ja jälle sama kokkuvõtmine. siis vahele 42 silma ja jälle kokkuvõtmine, vahele 32 silma ja jälle kokku ja kood edasi 21 silma. siis tegin pahempidi rea ja siis järgmisel võtsin samades kohtades kokku ainult et silmade arv kokkuvõtmise vahel kahanes iga reaga 1 silma jagu. ja kudusin seni kuni alles jäi 60 silma. edasi kudusin 5 rida 2x2 soonikut

ja välja näeb see kampsun meil niimillegipärast näeb kampsun pildil must välja kuigi tegelikult ei oleLink