sibulaplixi asjatamised
kes ma olen, kus ma teen
vanus: 25
mantel ripub ja saapad selle all: lasnakal
tähemärk: vähk
meeldivad
roheline värv, kirjud lehed, vihmasabin, jäätis, soojad sokid, lai lumesadu vaikses talveöös


Minu sõbrad

murphy seadus
kui miski peab untsu minema siis ta ka läheb
ajalugu
sibulaplixi asjatamised
401000x2 silma sibulat tundnud
04 Oktoober 2006
sibulaplixi vallatud sokid


materjaliks jämedamat sorti lõng (või kaks peenikest kokku pandud)


loo vardale 75 silmust. koo 9 rida pahempidist kudet põhivärvi lõngaga, (st et töö peale poole jääb pahempidine kude selle koha peale)
nüüd võta uus lõng ja koo järgmiselt-->*neli silma parempidi, õhksilm, kaks silma kokku* jätka tärnidevahelist, kuni rea lõpuni.

koo edasi parempidist pinda 12 rida , soovikorral võid kududa mustrilise koekirja. peale 12ndat rida vaheta jälle lõng ja alusta ripskoe kudumist (see on siis et kõik read kood parempidi)ja koo umbes 36 rida(ripskoe kudumisel võib kasutada ka tugevamat lõnga, kuna see osa jääb talla alla ja tallaalune ju teadagi kulub kiiremini).
nüüd on jälle lõngavahetus ja koo edasi jälle 12 rida parempidist seejärel koo järgmiselt--> *neli silma parempidi, õhksilm, kaks silma kokku* jätka tärnidevahelist kuni rea lõpuni. ja siis jälle 9 rida pahempidist kudet.
koo silmad maha.

arvesta, et pahempidises koes osad moodustavad soki peale palmiku, seega sokile laiust nad eriti ei anna. laius on parempidise rea algusest parempidise lõpuni no vbl paar rida, siia sinna)

tõmba sokinina tugeva lõngaga kokku ja paar pistet võid teha soki peale ka. keeruta paelad (1m vist vähemalt) ja aja need aukudest läbi nagu saapapaeladki. peida lõngaotsad ja soovi korral kaunista parempidises koes osad (juhul kui sinna mustrit sisse ei kudunud). mina heegeldasin seekord 16 lille.

lille heegeldamine

tee 4 silmusest kett ja ühenda ringiks, tee kaks või kolm silma(minul jäi kahega ilusam) kõrguseks, siis tee kaks ühekordset sammast, kolm kettsilmust, üks kinnissilmus ja ongi valmis üks kroonleht, tee viis kroonlehte ja ongi lill valmis. võid jätta kohe lõpetamisel pikema otsa lille soki külge kinnitamiseks. kinnita lilled
ja seejärel sahista sussi/sokki

panen juurde ka joonise mingisuguse igaksjuhuksLink