sibulaplixi asjatamised
kes ma olen, kus ma teen
vanus: 25
mantel ripub ja saapad selle all: lasnakal
tähemärk: vähk
meeldivad
roheline värv, kirjud lehed, vihmasabin, jäätis, soojad sokid, lai lumesadu vaikses talveöös


Minu sõbrad

murphy seadus
kui miski peab untsu minema siis ta ka läheb
ajalugu
sibulaplixi asjatamised
395331x2 silma sibulat tundnud
04 Mai 2008
Tähtis päev.

Tütarlaps istub haigla puhketoas ja koob sokki. Ühe on ta parasjagu valmis saanud ja jupike vaja veel teisest teha. Sokid lähevad jõulukingiks väikesele õele.
Haigla puhketuppa astub memmeke, kes on haiglas oma väikese lapse-lapse lapsega. Põnn on jäänud unne ja memmeke kasutab võimalust uudiseid vaadata. Kohe sisenedes märkab ta kuduvat tütarlast ja jääb teda jälgima.
Ta kõnetab tüdrukut. "Kas ma tohiksin seda vaadata"? ja viitab tüdruku ees laual lebavale sokile. Saanud jaatava vastuse keerutab ta sokki nii ja naapidi ja kiidab. Eriti hoolega silmitseb ta kanda. "Mina nii kenasti kanda kududa ei oska. 93 aasta jooksul näe, ei ole suutnud korralikku kanda kuduma õppida".
Memmeke lahkub sussi sahisedes ning tuleb hetk hiljem tanasi, ning palub tütarlast, et too ka tema kootavatele sokkidele sellise kanna teeks, et väikemehel sokid jalas püsiks . Tütarlaps kahtleb hetke, kuid siiski nõustub. Neid sokikandu koob tütarlaps erilise hoole ja värisevate kätega. Mitte igapäev ei tule ette, et 11 aastane koob 93 aastase tööst jupikese, sest "oskab seda paremini".
See 11 aastane tütarlaps olin mina ise ja ehkki ma tean ju ja teadsin siis ka, et ilmas on palju neid memmesidki, kes absoluutselt sokki kududa ei oska, olen ma siiski uhke, et olen kudunud sokikannad selle memmekese tehtud sokkidesse

Mälestusi ja sillakesi lapsepõlve ja tänapäeva vahel on nii palju, kui vaid mõtlema hakata. Hetkel noppisin selle aegade tagant välja.
Link