sibulaplixi asjatamised
kes ma olen, kus ma teen
vanus: 25
mantel ripub ja saapad selle all: lasnakal
tähemärk: vähk
meeldivad
roheline värv, kirjud lehed, vihmasabin, jäätis, soojad sokid, lai lumesadu vaikses talveöös


Minu sõbrad

murphy seadus
kui miski peab untsu minema siis ta ka läheb
ajalugu
sibulaplixi asjatamised
400113x2 silma sibulat tundnud
29 Veebruar 2008
Ta on lähedal.

Üllatasin kolmapäeval mitmeid töökaaslasi paberist volditud tulpidega.
Parimad jäid pildistamata. Need olid tehtud pakkepaberi jääkidest. Idee leidsin teisipäeval netist tulpide tegemise õpetusi otsides.
juhend Mińu tulbi vars on aga hoopis krepppaberist ja joogikõrrest
Ma olen neisse nüüd armunud igatahes

Laste jaoks on eelpool olevad tulbid keerulised teha, seega tuli mul miskit muud välja mõelda lastega tegemiseks. volditud koeraped tagurpidi nähes see idee tuligi
minu tehtud:
Näidis 1


Näidis 2


Ja lapsed tegid
ise tegin veel


kingiks sain kiisu
26 Veebruar 2008
Lõpetamata asjad valmis ja muudki!

Täna või minagi ilma süümekateda öelda, et olen toppi kudunud. Seisis teine tüki aega ilma õlapaelteta enne kui eile võtsin kätte ja lõpetasin ära. Materjaliks kaltsukast (marja humana) ostetud tundmatud puuvillased kerad. Varda nrt ei mäleta, aga ilmselt olid nr 3 vähemalt õlapaelad tegin nendega.

Ise ma seda kandma ei saa hakata, sest tegin prooviks ja tegin väiksema. materjali jagus napilt, pisikesed tutsakad vaid alles ja sinine sai nii otsa et õlapealad sain vaevu lõpetatud ja otsa peitu.

Eile õhtul sai omale kaks asja barbie nukk.

Saunalina heegeldatud pitsigaMõtlesin, et tikiks ka peale, aga ei viitsinud nii peent asja õhtul ette võtta. materjaliks taas kaltsukalõng. Lõng on pisut karvane ja kasutatud on pärlkudet. Minu meelest jätab täitsa frotee mulje.

Teiseks sai tehtud proovilapp ühe mustriga ja sellest siis sai barbiele padiMinu meelest on see hästi nunnukas.
Aga mida teeb barbie padjaga, kui tal voodit pole. Põrandal muidugi saaks kasutada istumise alla, niikuinii on see pigem ilu, kui magamise padi. samas, kui ilusa asja peal põrandal pidevalt aeleda ega siis ilust pikapeale suurt midagi järele jää noja kuna voodis on niikuinii mugavam magada ka kui põrandal, siis sai barbie omale täna voodi ka.Kasutasin ühte tugevat pappi, mille külge liimisin liimipüssiga kollase kanga. Poroloonist lõikasin papitükiga samas suuruses jupi ja katsin selle mööbliriide taolise kangaga. Liimisin alumise ja pealmise osa liimipüssiga keskelt kokku ja äärtest õmblesin käsitsi omavahel kokku kaks osaVoodiotsaks kasutasin sama kangast, mida madratsiosalgi ja selle sisse panin jälle tugevduseks papi.
Edit: voodil hetkel kõrgenduseks alla pandud penoplastikuulid. nendest plaanis ka päriselt voodijalad teha või siis puumunadest. Ideena heegeldaks need üle ja kinnitaks voodile alla

katteks sobib hästi üks linik kodustest varudest.et vaheldust oleks, siis plaanin teha ühe katte veelSee helelilla on mu 8 klassi koolitöö. Oli üks heegeldatud suvepluus.

Barbie on oma uue voodiga rahul ja kroonikale intervjuud andes lasi ta ennast just selle peal ka pildistada mitme nurga altBarbie sai ka uue glamuurse ja staarile kohaselt pisut kiiksuga salli/mütsi komplekti
25 Veebruar 2008
Isamaal oli sünnipäev.

Hetkeseisuga oli see juba eile. Meie ISAMAAL oli sünnipäev. Kokku tervelt 90 aastat ISE olevat eestit. Kõikjal lehvinud sinimustvalged lipud meenutasid mulle aga hoopis isadepäeva ja tekki, mille isadepäeval ühele vahvale eesti isale üle andsime koos Freddyga.
Meenus, et ma pole teile näianudki ehteid, mis ma tolleks päevaks omale tegin
24 Veebruar 2008
Horror

Istun laua taha. Lülitan sisse arvuti ja otseteed isetegijasse- Äkki ehmun totaalsellt....kusagilt kostab hullu kolinat, mille peale ma lausa tardun-ikkagi naisterahvas eksole ja väljas on ju ikkagi öö eksole onju.... Kuna aga tagaoas magavad mu väiksed põnnid, siis tuleb mul kiiresti kosuda ja hakata julgeks ning võtta emalõvi roll ja minna vaatama, kes kurat julgeb kolistada ja minu laste und häirida. Jõuan vannitoa ukseni ja tuvastan, et nimelt sealt see kolin tuleb. Avan ettevaatlikult ukse ja.... kassanäe, minu pesumasin on mul uksepeal vastas....kurivaim, pane veel padjad vasta ööd pessu

Aga käsitööjuttu ka natukene.

Üritasin täna taas seepi viltida sutsuke roosat villa ja sutsuke kollast hakkas koristamise käigus näppu ja mõned varutud seebid kukkusid kapi otsast kaela. Tundus, et see on märk tegutsemiseks. Peab tunnistama, et ei olnud vist õige tunne päris...see on mul juba teine sabaga seep Äkki hakkakskii sabaga vildiseepe tegema hoopis, siis hea mureta lugu kuivamisega-riputad konksu otsa ja kuivabki sääl rahuga

Peaasi, et edaspidised seebid nii haledad välja ei näeksOtsustasin trotsist hoopis heegeldada seebikotikese, millise idee on pärit Mari Marikese blogist. Minul oli liiga peenike heegelnõel tolle karvase lõnga jaoks, aga nr 8 oleks ilmselt jämedaks liiga jäänud ja muud nõelad on vist kepikõndimas või mine tea, äkki läksid palmi alla hoopis.Tegelikult on kotikesel muster täitsa olemas. Kaks ühekordset sammast, kaks vahel ja kolmandasse kaks sammast, üks ahelsilmus ja üks sammas, kaks vahele ja kaks sammast ja nii ring täis ja järgmisel teha aassilmuste kohal vastupidi, st 1 sammas, üks ahelsilmus ja kaks sammast ja nii vaheldumisi.

Juba ammust aega seisab mul kodus kaks uut Barbiet. Mul oli nendega üks plaan ja nüüd alustasin otsast selle projektiga. Barbie sai omale punase soni ja salli. Pooleli on üks jakk ja tulemas on muudki kui viitsimist on ja meeles on. nukkude karbid olid kapiotsas juba kenakese kihi tolmu peale korjanud, kuniks Rees algatas foorumis teema Kas mina oma projektiga jõuan sinna kuhu tahtsin on aga juba suht kahtlane, sest selgunud on, et kodune Barbiesuguvõsa on hakanud vaikselt invaliidistuma ja otsi andma. Kel on amputeeritud käsi, kel jalg, koristades leidsin ka ühe pea....(ohh, oleks ma siis ka oma mobiili üles leidnud.ilmselt ma ikka ei pannud seda ise hästi ära vaid läks tüesti WC potti, nagu poiss mokaotsast kobises ükspäev )

Aga Barbie sall ja soni siisTegin minagi lillesalli. Materjali prooviks viskasin novita rustikast ühe õie valmis. Ei meeldinud see mulle salliideena, aga sai see valmis lilleke prossiks tehtud. südamikuks lisasin kolme põnni koostöös valminud vildipalliLillesalli kudusin hoopis Novita 7 Veljestä punasest ja Novita Isoveli valgest lõngast. Plaanisin selle panna oma sõbrale pakki. Ühel päeval hakkas ´mulle aga tunduma, et näputöömeistrist sõber on isegi lillesalli kudunud. Ajasin oma haige keha voodist välja ja pistsin nina arvutisse ja noh, loomulikult leidsin ma tema blogist lillesalli ja see oli seesama lillesall, mis mulle nähtutest kõige enam meeldib ja ta tegi selle endale...ühesõnaga lillesall oli mängust väljas. Õnneks tegin lisaks sallile ka ühed märkmikukaaned.
materjaliks ammu käsitsivanutet vilt, heegeldet süda, paar kangaroosi ja pärlit. Südame sisse panin pisut villa, et oleks selline pontsakas Kaante vahele panin ka märkmiku ja teele ta läkski see pakk, ilma lillesallita, aga ometigi millegi minu enda tehtuga-õnneks. Pakk läks marimarile

Lillesall leidis omale aga ka uue kodu ja ma ei märganud enne isegi pilti teha kui selle ära kinkisin.

Tegelikult tahtsin kinkida ka väikest vilditud kotti, millel paeltikand peal, aga ei meeldinud mulle see, mis tulema hakkas ja jätsin pooleli. ja seisabki siiani...Ma sain ise ka sõbrapaki. taskutega seinavaibast ei saa hetkel väärilist pilti teha, aga tahaksin ühte asja teile näidata, mis veel pakis oli.Selline imeline märkmik oli pakis, mille saatis mulle Pireparrm koos sellesama uhke seinataskuga, mis selle lingi all kohe esimesel pildil tuleb Aitähh! Tahaks kohe sellest märkmikust rohkem kuulda, kas tegid tolle ka ise?

Mitu päeva olen pusinud nüüd pääsusaba kallal, aga ei näri mina ikka ennast kaugemale kui joonistatud muster ees on. Ilmselt oleks lihtsam kui mustrit oleks ette joonistatud rohkem (noh minusuguse "aju väiksem kui silm" jaoks) harjuks rohkem ehk käe sisse see asi, siis saaks edasi No ma vähemalt lohutan ennast sellega.
Pooleli on ka üks lillesall veel. Seekord tuleb sinise ja valgega, kui ma viitsin ta lähema aja jooksul veel valmis teha.

Urrrrrcccchhh, prrrrcccchhhh, urrrrrrrcccchhh lõrr, lõrr, lõrr kostab kusagilt...uuuhhhh, ei olnud tige peni meite elamisse saanud, see hoopis mu mees, kes ilmselt näeb unes, et on kuri bullterjer

02 Veebruar 2008
Esmaspäeva ja reede müts

Kui sul on üks kaunis sall, näiteks selline, siis on patt käia mingi suvalise mütsiga ringi. Pealegi on toon üsna kriitiline ja nõuab kohe miskit espetsiaalset endale seltsiks. Niisis esmaspäeval esimeses loengus kudusin valmis suurema osa mütsist ja natsi kokkugi sai võetud. Reedel viimases loengus, kui auditooriumi akna taga käis vahva lumemöll, kudusin tipu kokku ja tegin kaunistuseks ühe lillesalli lille ka. Kuna hommikul kiiruga jäi peakate pähe panemata, siis surusin koju tulles vardasooja mütsi nupu otsa. Sõna otseses mõttes surusin, sest polnud teine piisavalt sügav. Õhtal siis kudusin suuremaks mütsi ja nüüd olen õnnelik, vott. Väike tooonivahe mind ennast ei häiri. Kusjuures see värv, see lummab mind iga päevaga üha enam, olgu ta siis natuke heledam või tumedam.Vahepeal võeti anorektikud Siiri ja Viivi pagariärisse tööle. Millegipärast juhtus nii, et Siiri, kes pisut kobedam sattus ahju taha ja Viivi pandi valmis saiu ja muud kraami müüma.Need nukud on barbiedest vist oma peajagu lühemad ja kostüümesid oli suht raske viimasel minutil selga orgunnida, aga läks õnneks ja sobisid majandusõpetuse õpetajale. (lõvitüdrukul selline aine koolis ja meisterdas pagariäri)

Link