sibulaplixi asjatamised
kes ma olen, kus ma teen
vanus: 25
mantel ripub ja saapad selle all: lasnakal
tähemärk: vähk
meeldivad
roheline värv, kirjud lehed, vihmasabin, jäätis, soojad sokid, lai lumesadu vaikses talveöös


Minu sõbrad

murphy seadus
kui miski peab untsu minema siis ta ka läheb
ajalugu
sibulaplixi asjatamised
400026x2 silma sibulat tundnud
25 Juuni 2008
Pole enam kolmest-tere neljane

Eile õhtul, kui koju saabusin, jooksis poiss mulle vastu neli näppu püsti ja kilkas "emme, mul on sünnipäev, ma sain nii palju".
Näe jalga lasi mu kolmene, isegi hüvasti ei jätnud. Aga neljane oli natuke kurb, et kingiks ainult ülikonna ja ühe leedust toodud ogalise maiuse sai. No tal oli hea meel küll, et issilgi pole sellist suure mehe riietust ja maius maitses küll, aga midagi oili justkui puudu "Emme, mis sa mulle veel tegid???" tuli küsimus poisi suust.
Ma ise ehk olin õnnetumgi, sest mul polnud kingiks uut mänguautot ega ka midagi isetehtut anda. Aeg lendab märkamatult ja nii juhtuski, et poode läbi kammida ei jõudnud, et seda "õiget" leida. Ise oleks tahtnud teha särki, või heegeldatud nokkmütsi vms. Autos oleks saanud heegeldada ja kududa küll, sest sõidetud sai ikka nii, et pepu lame, aga need kõik sellised asjad, et tahaks proovimist ja kuna mulle harutada ei meeldinud, siis jäid need asjad ka tegemata.
Et aga Jaani pisut üllatada, siis joonistasin öösel talle lasteaia jaoks oma istumispadja. Uues lasteaias istutakse hommikuringis patjadel ja kuna Jaan-Eerikul on natukene raske uue olukorraga harjuda, siis loodan, et see padi on ka natuke abiks. Ikkagi emme tehtud ja päris OMA. Kuna ise tulen hommikuti pisut varem kui lapsed lasteaeda tulevad, siis suskasin padja juba poisile kappi ootama.

Jaan-Eerik sündis pärnu haiglas 24.06.04. Ta oli pikkuselt pärnu haigla vastsündinute rekordit väärt, ehk tervelt 58 cm ja kaalus 4600g. Eelmisel nädalal oli pikkust 104 cm kui ma nüüd õigesti mäletan ja kaaluks on 15 kg.

Ühe kingi läheme valime veel poes koos välja-jalgratta turvavarustuse nimelt, et saaks suvel turvaliselt sõitu teha.

20 Juuni 2008
Käes on mänguaeg, käes on mänguaeg

Sain pisihaldjalt teatepulga. Katsun siis vastata ka.

Reeglid: Mängija vastab viiele küsimusele ja pärast seda saadab mängu edasi viiele-kuuele inimesele. Seejärel teavitab neid sellest nende blogide kommentaariumis. Lisaks annab pärast vastamist teada sellele, kes tema mängu tõmbas.

1. Mida sa tegid kümne aasta eest?

10 aastat tagasi 20 juuni, oli minu keskkooli lõpuaktus. Sel hommikusel ajal sättisin ennast kenaks. Ajasin selga pika oranzi kleidi ja puha. Ilm oli päikeseline ja kena. Kui aktusele sättisin, siis pereisa (olin lapsehoidja) pakkus, et viib mu ära, kuna aga aega oli, siis otsustasin jalutada ja mõtteid mõlgutada....
Tulemus oli see, et minu pikk maaani kleit sai kergelt järgilohisevaks ja pisut oranzimaks...jäin äikesevihma kätte. Ja siis ma seisin seal aktusel ja pidasin lõpuklassi nimel kõnet õpetajatele, saateks kleidisabast tilkuv vesi ja eriti atraktiivselt kõlas akna all tuulekäes seistes minu hääl... Seal ma siis lugesin:
las unuda täna tehtud töö raskus
mahtugu rõõme vaid südametasku
jäägu päiksena üks mälestus hellem
õhkuma soojust pea-meeles-mind lilles

las olla see tänane kullane valgus
ka sellele kaunile hetkele algus
mille sees sulame üleni ära
kõrvades laulud ja silmades sära

ja kuigi taas lapsed tuhinas suures
põnevust otsima lähevad uues
kaasas neil sellel minekurajal
on toeks ka sinu tarkusevara

Umbes kuu hiljem, sai minust pealinnatüdruk. Hakkasin tööle pitsabaaris ja ööd veetsin dekoltees.... Seal samas pitsabaaris, 10 aastat tagasi augustis kohtusin oma laste isaga...
2. Viis asja “Vaja teha” nimekirjast?

1. pakkida oleks ruttu vaja
2. nõusid on vaja pesta
3. tekilappe on vaja heegeldada
4. riided on vaja kuivaks saada
5. poisile tuleks sünnipäevakink muretseda/teha3. Lemmiksnäksid?

Tuc küpsised dipikastmega ja on ühed sellised sigarijämedused kõrsikud seesamiseemnetega, need meeldivad ka. Popcorni närin jne. vastik snäksinäksija olen4. Mida sa teeksid, kui oleksid miljonär?

Ma ei tea, mida ma teeksin kui oleksin miljonär, tean, mida ma teeksin miljoniga, kui selle saaksin-soetaksin omale ometigi oma kodu. sellega saaksin ilmselt vaid osa kulusid katta, aga miljon oleks suureks abiks siiski.5. Kohad, kus oled elanud?

Sündisin pelgulinnas ja elasin ka seal veidike, seega
Tallinn (heina tn, rohu tn)-sulustvere küla (kohake põltsamaa lähedal)-põltsamaa (mõned kuukesed olin sääl lapsehoidja ja elasin kohapeal)-tallinn heina tn, tallinn tondi tn, vasalemma (lootuse puiestee), padise suurekivi talu, tallinn (pääsküla kadaka puiestee), jüri (kasemäe tn), paldiski(rae tn), tallinn lasnamäe


Edasi anda on raske, sest tundub justkui oleks kõik juba vastanud, kes tunneb, et talle on ülekohut tehtud ja pole teatepulka antud, siis siin pidurdan mina viie pulgaga

niih, sõpsile andsin ühe pulga Kikukale annaks ka ühe.....


17 Juuni 2008
Lähemalt minu tehtud lapid oma tegelastega

Zumm ja zzzutstii....atraktsiooniks on ähvardavalt püsti olev nõel
Lilled lõhnavad ja on ilusad, aga mõni neist teeb piiksu ka. lille südamiku sees on kahe vilega piiksSellele lillel on lisaks ka veel nupukesed, mida laps tunnetada saab oma käega. Teatavasti olla hea anda lastele erinevaid tekstuure ja materjale katsuda.Kilpkonnad on niisama vahvad, aga kui nad sinuga kõriseva häälega suhtlevad ka, siis on ju eriti tore. Minu tehtud kilpkonna pea sees on üks kõrin.pea täis kõrisevaid mõtteid.


Sellised nad tulid. ideid oli tegelikult veelgi, aga eks nad saavad rakendatud mõnes teises tekis jälle.

Lisaks läks tekki üks helesinine vanaema ruut ja üks natukene tumedam sinine vanaemaruut ka.

Piiksud ja kõrinad on pärit vanadest mänguasjadest.

>Tekist veel niipalju, et tehtud on ta puuvillasest lõngast. Materjaliks Kahte sorti lõngad millel põhinimeks mõlemal Capri.
Algul oli plaanis teha kindlaks määratud lõngadest see tekk, st et üks sinine ja üks kollane, aga jätsime siiski vabaks selle ja hea on, sedasi jätab tekk rohkem selle mulje, et seda on teinud mitmed inimesed


16 Juuni 2008
Laste päev ja saladus

Eile toimus linnupesas pisut teistsugune kokkusaamine. Seekord oli eesmärk, et lapsed saaksid tegutseda ja lustida. Natukene tõsisema teemana tutvustas ritsik62 suurematele isetegijatele, ehk emmedele esmaabivõtteid.

'
plaanis oli rohkem, kui tehtud sai . peamiselt tegelesid lapsed värvipiltide värvimisega. Pildid joonistas laste jaoks pisihaldjas. lõvitüdruku abiga valmis ka üks vahva plastpudelist nukk

, aga muus osas piisas täitsa ühest torust, millest läbi ronida sai ja võimlemissaalist.


üritasime ka lasteseltskonda pildile saada, aga see on ikka kõrgem raketiteadus
Kogu lusti keskel tegime aga avalikuks ka ühe väikese saladuseTe olete kõik kindlasti pisihaldja blogis käinud ja siis sinna kiikama jäänudki. Kindlasti olete vahel peale lugemist otsast alustanud ja veelkord lugenud.
Iga kord, kui mina pisihaldja blogilehel käin, tunnen, et olen midagi saanud. Midagi hingele. Ma ei oska seda kirjeldadagi, et mis see täpselt on, aga küllap te seda tunnet teate. Selles blogis on iga ilmaga päike ja selle blogi autor on kahtlemata tore Inimene, Inimene suure tähega.
Ühel päeval süttis minu peas lambike ja mõtlesin, et annaks omaltpoolt ka miskit nö vastu. Kuna mul oli aimdus, et selline soov võiks küpseda ka mõne teise isetegija peas, siis sündiski salajane seltskond, kes hakkasid meisterdama lapikesi teki jaoks, mille üle rõõmustaks iga pisihaldja pere liige, ehkki eelkõige oli tekk mõeldud pisikesele vaprale vantsule.
iseenesest nägi asi välja nii, et mõtlesin välja ühe arvu ja siis sama arvu inimesi ja saatsin neile kirjad ettepanekuga ja jäin vastuseid ootama. Kõik saadetud kirjad said positiivse vastuse. Siis arutlesime natuke, et kuidas. põhivärvid valisin pisihaldja enda jutu põhjal. Nendeks said siis kollane ja sinine. Lappe tehti ühe inimese kohta üks kuni mitu. Peamiselt läks nii, et tehti 1 värviline ja üks sinine lapp jne. Ise panustasin kuue lapiga, millest 1 hiljem siiski välja sai jäetud Tegin kõriseva peaga kilpkonna, piiksuva südamega lillekese ja ühe rõõmsa sutsaja mesimummumi kel nõel ähvardavalt püsti.
Kui aeg oli tekk üle anda, kiilusin sõnad kurku kinni ja välja lipsas üks korralikult konarlik jutt, aga tekk sai omale vaatamata sellele uue omaniku


Väike vantsu testis tekki hoolega ja näitas meile ka oma kehalist võimekust, rullides ennast üle küljeveel pilte albumis

Vaatamata sellele, et tegijaid oli käputäis, on sellesse tekki heegeldatud kõigi isetegijate head soovid ja mõtted, mis suunatud pisihaldjale ja tema põnnidele. Aitähh pisihaldjas, et meil olemas oled.

Suured, suured tänud kõigile salatsejatele veelkord. Te olete vahvad!!

Link